• Sala SI

• Nasza szkoła posiada dwie sale do Integracji Sensorycznej i Rehabilitacji. Są one miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla dzieci. Przeznaczone są do prowadzenia różnych zajęć terapeutycznych. Wyposażone są w różnorodny i niezbędny sprzęt oraz pomoce, dzięki którym specjaliści poprzez zabawę usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, dostarczają uczniom odpowiednią ilość bodźców sensorycznych.

Do terapii wykorzystywany jest specjalistyczny i certyfikowany sprzęt m.in. podwieszane platformy, hamaki, opony, koniki okrągłe, maglownica, drabinki, równoważnie, trampoliny, tunele, beczki, piłki gimnastyczne oraz różnorodne pomoce do stymulacji węchowej, dotykowej, wzrokowej oraz słuchowej.

Głównym celem terapii Integracji Sensorycznej (SI) jest normalizacja pracy układu nerwowego poprzez prawidłowy odbiór i przetwarzanie różnorodnych bodźców sensorycznych w celu poprawy funkcjonowania w sferze emocjonalnej i motorycznej, a w szczególności:

- normalizacja odbioru wrażeń sensorycznych pochodzących z układu: przedsionkowego, proprioreceptywnego, dotykowego, słuchowego, wzrokowego i węchowego,

- usprawnianie motoryki dużej,

- usprawnianie motoryki małej,

- poprawa koncentracji i uwagi,

- normalizacja napięcia mięśniowego,

- utrwalanie schematu ciała oraz orientacji przestrzennej,

- poprawa funkcjonowania emocjonalnego.

• ul. Orłów Piastowskich 47
      • w ciągu roku szkolnego:
        pn-pt: 7:30-15:30
      • p. Katarzyna Głuchowska