• Spotkania dla kandydatów do klas I i "zerówek"

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II w Warszawie, ul. Orłów Piastowskich nr 47

      zaprasza

      Rodziców kandydatów do klasy pierwszej SP-2

      na spotkanie informacyjne (w holu głównym szkoły), dotyczące zapisów z wykorzystaniem elektronicznego systemu ewidencji podań, na rok szk. 2020/21.

      Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2020 r. o godz. 19.00

      Przypominam, że rodzice mają obowiązek poinformować szkołę rejonową, w której placówce oświatowej dziecko będzie realizowało obowiązek szkolny.

      Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, znajdą Państwo na stronie internetowej Biura Edukacji Warszawa - www.edukacja.warszawa.pl

      ------------------------------------

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II w Warszawie, ul. Orłów Piastowskich nr 47

      zaprasza

      Rodziców kandydatów do oddziału przedszkolnego w SP-2

      na spotkanie informacyjne (w holu głównym szkoły), dotyczące zapisów z wykorzystaniem elektronicznego systemu ewidencji podań, na rok szk. 2020/21.

       

      Spotkanie odbędzie się 25 lutego 2020 r. o godz. 18.00

      Przypominam, że rodzice mają obowiązek poinformować szkołę rejonową, w której placówce oświatowej dziecko będzie realizowało obowiązek przygotowania przedszkolnego.

      Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, znajdą Państwo na stronie internetowej Biura Edukacji Warszawa - www.edukacja.warszawa.pl

     • Warsztaty międzykulturowe w bibliotece

      Dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki z Biblioteką Publiczną Gołąbki uczniowie klasy 3b mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach, poświęconych   kulturze Maorysów z Nowej Zelandii. Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Czytelnicza podróż”, realizowanego przez Fundację Edukacji Międzykulturowej.

      Ciekawie poprowadzone zajęcia przybliżyły uczniom rejon Nowej Zelandii oraz kulturę i obyczaje Maorysów,  rdzennych mieszkańców tego kraju. Dowiedzieliśmy się, że w języku maoryskim Nowa Zelandia określana jest jako „kraj białej chmury”, a sami Maorysi słynęli z wojowniczości i zdolności artystycznych, których przejawem były  niezwykłe tatuaże. My nie ozdobiliśmy  naszych twarzy, ale  mieliśmy okazję wykonać maski pokryte fantazyjnymi wzorami, a także poznaliśmy maoryską zabawę – „Ti-rakau”, czyli grę w kijki, do której wykonaliśmy niezbędne elementy. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji, a poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.

     • Wycieczka do Cytadeli w rocznicę Powstania Styczniowego.

      W rocznicę Powstania Styczniowego, klasa 6e odwiedziła -  X Pawilon Cytadeli Warszawskiej. Uczniowie poznali przyczyny, przebieg i bitwy powstania oraz los odważnych powstańców. Oglądali z zainteresowaniem ciekawe eksponaty i obrazy przedstawiające wydarzenia z 1863 roku. Chętni zwiedzali cele słynnych Polaków – Traugutta, Piłsudskiego i Dmowskiego.

     • Lekcja biblioteczna w karnawałowych klimatach

      W dniu 17 stycznia uczniowie klasy 3b wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. "Czas karnawału”. Tematami przewodnimi były tradycje i zwyczaje karnawałowe. Na początku spotkania dzieci poznały znaczenie słowa "karnawał", dowiedziały się, jak obchodzi się karnawał w Polsce i innych częściach świata. Następnie miało miejsce wspólne czytanie książki Olsson Lotty „Maskarada”. Finałem spotkania były zajęcia plastyczne – wykonanie maski karnawałowej. Uczniowie „wyczarowali” piękne maski, wykorzystując różnorodne materiały zdobnicze. Były do wyboru: cekiny, brokaty, gwiazdki, kolorowe piórka i wiele innych. Wykonane przez siebie maski, uczniowie zabrali ze sobą. Mamy nadzieję, że dzieci założą je na szkolny bal karnawałowy, który już niebawem!

      Nauczyciele bibliotekarze

       

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas 1

      „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
      Wisława Szymborska

      A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.
      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
      Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentu z książki Z. Staneckiej i M. Oklejak „ Basia i biblioteka” oraz zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.
      Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładkę, która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki:).
      Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym,
      przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.


      Nauczyciele bibliotekarze

     • Spotkanie autorskie

      12 grudnia 2019 r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Katarzyną Ryrych – cenioną autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, za które zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Młodzież miała możliwość poznania pisarki i jej twórczości. Autorka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem. Krótko przedstawiła tworzone na kanwach powieści historie, w których porusza trudne i istotne tematy, takie jak: choroba, śmierć, alkoholizm, przemoc, miłość. Bohaterowie utworów p. K. Ryrych często znajdują się na tzn. zakrętach życiowych i muszą szybciej dorosnąć niż ich rówieśnicy. Podczas spotkania wywiązała się żywa dyskusja o problemach, potrzebach i marzeniach współczesnej młodzieży. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących warsztatu pisarskiego autorki. Organizatorami spotkania była biblioteka szkolna przy wsparciu Rady Rodziców.

     • Sukces uczniów SP 2 w III Mazowieckim Konkursie Historycznym

      Z przyjemnością informujemy, iż zostały wybrane i nagrodzone prace konkursowe dwóch naszych uczennic:
      I miejsce w kategorii pamiętnik - Lena Korycka kl. 8c
      II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna - Melissa Płocharska z kl. 6f

      Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się  dnia 17.01.2020 r.
      W konkursie startowało  ponad 50 szkół.

      Gratulacje
      Zespół nauczycieli historii

     • Stypendia św. Mikołaja

      Szanowni Państwo,


      W naszej szkole prowadzony jest program Stypendia św. Mikołaja, poprzez który wspieramy zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin. Dzięki stypendiom dzieci otrzymują szansę rozwijania swoich pasji, umiejętności i wiedzy.

      Prosimy o zapoznanie sie z listem poniżej:

      list_darczyncy_1__2020.docx

     • Koncert Zimowy

      W najbliższy czwartek, dnia 16 stycznia 2020 o godz. 18:00 w Arsusie odbędzie się KONCERT ZIMOWY zorganizowany przez Radę Rodziców.

      W programie występy artystyczne, aukcja prac plastycznych, kawiarenka z domowymi wypiekami, cegiełki wsparcia, losowanie nagród.

      Zebrane środki przeznaczone będą na fundusz socjalny RR w celu wsparcia potrzebujących dzieci z naszej szkoły.

      Serdecznie zapraszamy grono pedagogiczne, uczniów, rodziców, dziadków oraz przyjaciół.

      Do zobaczenia podczas koncertu.

      Rada Rodziców

    • Zima w Mieście 2020
     • Zima w Mieście 2020

      Szanowni Państwo,

      od 14.01 do 21.01 można zapisać swoje dziecko na zajęcia zimy w mieście pod adresem: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      W ofercie placówki  i na stronach Kuratorium  Oświaty znajdziecie Państwo bardzo istotne informacje oraz harmonogram działań.Informuje Państwa o zmianach finansowych.

      Należy dokonać opłaty 10 zł za jeden dzień za opiekę  na oddzielne konto oraz 10 zł za wyżywienie (1 dzień) na inne konto. Numery kont są podane w ofercie w zakładce 'Szkoła -> Zima/Lato w mieście'

     • Warsztaty plastyczne

      W dniu 30.11.2019 Rada Rodziców zorganizowała warsztaty plastyczne dla naszych dzieci. Warsztaty prowadziła absolwentka naszej szkoły, malarka  Marlena Sztamborska. Uczniowie stworzyli prace, które licytowane będą na aukcji podczas Koncertu Zimowego 16.01.2020. Zapraszamy na koncert oraz do galerii zdjęć.

     • A day of 5b in the City

      On the 12th of December the Pupils from class 5b had an excellent opportunity to put their English language skills in practice. It appeared to be a great success.


      The trip started at Niedzwiadek train station where they sang Christmas carols to make the passengers smile.


      A visit to the renowned bespoke shoe maker shop in Chmielna Street ‘Kielman’.
      The Learners got familiar with the process of making shoes by hand.
      The Pupils were also presented with some unusual kinds of leather.

      The next stop was the magnificent entrance gate in front of Warsaw University.
      We talked of the history of the college, its present recognition and asked a police officer to join as to take a photo. He reacted enthusiastically.

      In the Old Town the Learners were acquainted with the life and work of Joseph Conrad.

     • Jasełka klas 4-8

      W ostatni dzień w szkole przed świąteczną przerwą (20.12), uczniowie klasy 5e i 5f, zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, pt. I dziś Chrystus się rodzi. Przedstawienie rozpoczęło się piosenką adwentową, w której wybrzmiało pragnienie, by Jezus przyszedł z całego serca, wołam przyjdź, Marana Tha, na Ciebie czekam. Następnie, na współczesnych ulicach i pośród różnych ludzkich spraw pojawił się Anioł, który nawoływał, by ludzie poszli witać Jezusa, który choć maleńki, bezradny, jest prawdziwym Królem. Wielu ludzi nie zauważało Anioła, niektórzy dostrzegli, ale nie chcieli się zatrzymać albo uznali, że mają ważniejsze sprawy (bolący ząb, zakupy na święta, nauka) niż witanie Nowonarodzonego Jezusa. Byli i tacy, którzy uznali religię za relikt przeszłości oraz tacy, którzy zajęci swoją pracą wyrzucili Anioła i sprawy Boże na śmietnik. Spośród tych, których udało się przekonać, by poszli za Aniołem, też wielu było rozczarowanych, widząc, zamiast królewskiej rodziny,  ubogich ludzi, biednie ubranych i proszących na ulicy o wsparcie. I to ma być Jezus? To ma być Rodzina święta? - pytali z gniewem. Ale Ci, którzy pozostali przy Ubogich, pogubieni w życiu, cierpiący z różnych powodów, ubodzy, przekonali się wkrótce, że Boże Narodzenie dzieje się naprawdę tu i teraz. Choćby nasze motywy nie było zbyt wzniosłe, jeśli otworzymy serce na Jezusa, On przyjdzie ze swoją Mocą i wniesie pokój oraz radość w serca. Tego wszystkim życzyli występujący uczniowie.

      Podczas Jasełek objawiły się też wielkie talenty aktorskie uczniów oraz zdolności muzyczne. Szczególnie swoim śpiewem zachwyciła wszystkich Oliwia Kołodziejczyk (kl. 4 e).

      (Jasełka przygotowała s. Dawida Ryll)

     • Niezwykła wizyta - jasełka klas 0-3

      W czwartek 19 grudnia odbyły się w dwóch grupach jasełka dla klas 0-3. Świętą Rodzinę w Betlejem odwiedzili niezwykli goście: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Sierotka Marysia i Kopciuszek. Nowo narodzonemu Specjaliście od każdej ludzkiej biedy goście przynieśli z sobą  doświadczenia życiowe oraz  pracowite, trudne, często poplątane swoje życiorysy, a wraz z nimi charakterystyczne dla siebie rekwizyty (zapałki, pierniki, ośle uszy i długi nos, kosze z darami, łakociami, słoik miodu, poduszeczkę, złotą rybką, miotłę) - owoce pracy, starań, dobrych chęci, ważnych decyzji. Zaproszeni do pozostania blisko Jezusa (w Betlejem ich życia) zostawili nam kilka dobrych rad, które oni odkryli:
      - pomagających bliźniemu czeka nagroda w niebie;
      - kłamstwa wcale, pracy wiele;- zgoda buduje i swym pięknem raduje;
      - kto uczciwie pracuje, ten jada chleb z miodem;
      - dobre serce -  w wielkiej cenie;
      - umiar we wszystkim - to wielka cnota, cenniejsza od pereł, srebra i złota;
      - kochaj, pracuj, żyj w pokorze. 

      Jasełka przygotowała s. Maria Król we współpracy z p. Magdaleną Rączkowską (śpiewy) i p. Małgorzatą Roszczypała (nagłośnienie). 

      Występowały dzieci z klasy 3b i 3c; śpiew kolęd animował chórek dziecięcy złożony z dziewczynek z klas pierwszych i drugich pod opieką p. Magdaleny Rączkowskiej. 

      Wszystkim Rodzicom, którzy bardzo umiejętnie przebrali aktorów oraz wychowawczyniom z edukacji wczesnoszkolnej za uczenie kolęd w klasach serdecznie dziękujemy.

     • Wyjątkowa lekcja z lekturą

      Kiedy na twarzach dzieci widnieje uśmiech i nie mogą doczekać się lekcji, to znaczy tylko jedno - coś się święci...

      Dnia 17.12.19 r. uczniowie kl. IV b zaprezentowali swój pierwszy projekt edukacyjny pt.: Jak wyglądała Akademia pana Kleksa? Było to piękne wydarzenie. Uczniowie przedstawili efekty pracy grup - 4 różne makiety renomowanej szkoły wyobraźni. Wszystkie niezwykle i zaskakujące.

      Dzieci zadbały o detale, estetykę i poprawność merytoryczną. Na twarzach widniały uśmiechy, policzki były okraszone ekscytacją. Pięknie grupy opowiadały o swojej pracy. Wszyscy dobrze się przy tej pracy bawili. 

      Motywacja i entuzjazm tych młodych osób są więcej warte niż doskonale umiejętności na papierze! Brawo IV b! 

      Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów za pomoc, wsparcie dzieci w trudnej pracy. Państwa postawa zasługuje na uznanie! 

      Wychowawcy klasy

      Zdjęcia makiet w galerii;)

     • Odwiedziny w kocim azylu!

      W dniu 30 listopada br. grupa wolontariuszy z naszej szkoły, pod opieką pani Ireny Drągowskiej odwiedziła podopiecznych Azylu 101 kotów w Konstancinie.Mieliśmy możliwość zwiedzić wybieg dla kotów, pobawić się ze zwierzętami spragnionymi kontaktu z człowiekiem, częstowaliśmy koty smakołykami. Byliśmy świadkami adopcji kotka z azylu. To za każdym razem jest wielkim i wzruszającym wydarzeniem w tym miejscu. Dowiedzieliśmy się, że mniejsze szanse na znalezienie prawdziwego domu mają starsze koty, z traumatycznymi przeżyciami, dlatego niektóre kocurki są nam bardzo dobrze znane z poprzednich wizyt w azylu.Pani Irena, która jest kierownikiem schroniska, opowiedziała nam wzruszającą historię i pokazała najmłosze, kilkutygodniowe kocięta, które zostały wykarmione przez opiekunów za pomocą pipety. Jest to zadanie trudne  i rzadko kończy się powodzeniem.Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że pani Irena wraz z pracownikami oraz wolontariuszami ratuje życie i zapewnia azyl nie tylko bezdomnym  kotom. Podopiecznymi azylu są również nieliczne psy oraz mysze rasowe oraz pospolite. Te drugie mają możliwość przetrwania zimy w dobrych warunkach, wiosną zostają wypuszczone na wolność, nad rzeką.Z rąk pani Ireny oraz wolontariuszy z azylu  odebraliśmy podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zbiórkę karmy w ramach akcji ,,Pozwól zwierzętom przetrwać zimę”.

     • Warsztaty hieroglify

      Kolejne warsztaty za nami, tym razem poznaliśmy hieroglificzne pismo starożytnego Egiptu. Próbowaliśmy pisać i liczyć techniką sprzed kilku tysięcy lat.

      Poznaliśmy zasadę tworzenia kartuszy w starożytności

     • Wyjazdowa lekcja historii

      Dnia 6 grudnia br. klasa 6f uczestniczyła w prelekcji w ramach projektu „Arsenał Warszawa”.

      Uczniowie mieli przyjemność wysłuchać wykładów o tematyce:

      • "Polskie drogi do niepodległości" - przybliżona została uczniom okoliczność odzyskania przez Polskę niepodległości oraz postacie: J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego.
      • "Od ucznia do legionisty" - w czasie tych zajęć uczniowie poznali historię i losy żołnierzy Legionów Polskich.
     • Wieczór pełen poezji i muzyki

      28 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się wieczornica „Jaki piękny świat”. Uczniowie klas 5, 7 i 8 zaprezentowali się przed rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Była to okazja do  przypomnienia sobie o rzeczach, na które na co dzień nie zwracamy uwagi.  Pomocą służyli nam poeci – m.in. Cz. Miłosz. M. Białoszewski, ks. J. Twardowski, J. Kulmowa, W. Szymborska.

     • Kiermasz świąteczny

      Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się 10 i 13 grudnia, w godzinach 17:00 - 20:00.

      We wtorek, 10 grudnia, na swoich stoiskach wyroby świąteczne od ciast i pierniczków po ozdoby nie tylko choinkowe, przygotują uczniowie klas 4-8, a 13 grudnia, w piątek, uczniowie klas młodszych.

      Do zobaczenia!

     • Mikołajki

      6 grudnia grzeczne dzieci odwiedza Święty Mikołaj. W naszej szkole gościliśmy aż 3! To musi o czymś świadczyć :}

     • O niespodziance dla klasy IV B

      Mikołajkowym prezentem od wychowawców klasy i rodziców uczniów było zorganizowanie wyjścia dzieciom do Papugarni. To bardzo ciekawe miejsce, które spodobało się energicznym uczniom klasy 4b. Poznaliśmy uroczą Pinki, groźnego Mr White’a, papuga Stasia i innych braci mniejszych! Wiele papug ma swoje imiona i na nie reaguje. Całują, choć potrafią też wyrwać upolowane jedzenie i nieźle przestraszyć! Niektórzy potrzebowali czasu, by oswoić się z tymi pięknymi zwierzętami,zaś inni stali się ulubieńcami papug. Czas spędzony ze zwierzętami na długo zapamiętamy! Może nawet tam powrócimy;) 

      Wychowawcy kl. 4b 

     • 5b Hosted Erasmus Students

      On Monday, 2nd of December class 5b hosted Erasmus Students from Spain, Croatia and Turkey.

      After the official part of introduction the Students were given a chance to learn the history of Gołąbki and the school building.

      Than they were shown the facilities and the pitches .

      It was a great opportunity for our Pupils to practice English language skills.

     • Pożegnanie jesieni w świetlicy

      Chociaż za oknem szaruga jesienna, to świetlica tętni życiem za sprawą uczniów i nauczycieli. Na chwilę jeden z korytarzy zamienił się w scenę. Dzieci śpiewem i tańcem żegnały jesień. Kulminacyjnym momentem świetlicowego show był pokaz jesienno-zimowej mody. Kolorowa sceneria, barwne stroje, świetny wokal i fantastyczne umiejętności taneczne sprawiły, że pożegnanie jesieni wypadło „śpiewająco”. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Tak w ostatni piątek listopada żegnaliśmy jesień.

     • Klasa 3b w Muzeum Narodowym

      W ostatnim tygodniu listopada klasa 3b odwiedziła Muzeum Narodowe w Warszawie. Jako początkujący artyści stawialiśmy pierwsze kroki w świecie kolorów. Szukaliśmy barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Wędrując za naszym przewodnikiem, zastanawialiśmy się, co sprawia, że jedne obrazy wydają nam się wesołe, a inne smutne.

      Samodzielnie układaliśmy koło barw, tworzyliśmy palety  barw ciepłych lub zimnych, a na koniec wykonaliśmy własną pracę plastyczną. Wizyta w Muzeum Narodowym to było bardzo ciekawe i pouczające przeżycie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

     • Dzień postaci historycznych

      Samorząd Szkolny uprzejmie dziękuje Uczniom i Nauczycielom Naszej Szkoły za wspaniałe wcielenie się w postacie historyczne.

      Był to piękny pokaz Waszej kreatywności, twórczości oraz pomysłowości. Serdecznie dziękuję Uczniom klasy 5b, dzięki którym mogliśmy podziwiać na scenie: Fryderyka Chopin,

      Marię Skłodowską-Curie, Królową Egiptu Kleopatrę, Roberta Lewandowskiego, Donald Trump, Krzysztofa Kolumba.

      Uczniowie klasy 7b zaprezentowali: Królową Wiktorię, Dwukrotną Polską Noblistkę, Księcia Leszka Czarnego, Księżniczkę Elżbietę Węgierską, Edith Piaf.

      Klasa 7c przedstawiła dwór Elżbiety I.

      Język w którym odbyło się to wydarzenie to angielski .Dziękujemy bardzo uprzejmie wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy w tym dniu przybyli do Naszej Szkoły w przebraniu.

     • Klasy 3b i 3c w Centrum Nauki Kopernik

      15 listopada klasy 3b i 3c wybrały się  do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie poprzez doświadczenia, zabawy i eksperymenty mieli okazję poznać i lepiej zrozumieć wybrane zjawiska przyrodnicze i fizyczne. W Teatrze Robotycznym obejrzeliśmy przedstawienie na motywach baśni H. CH. Andersena  "Co ojciec czyni, jest zawsze słuszne". Byliśmy również w Planetarium, gdzie w  trakcie  pokazu " Mars 3 D"  dowiedzieliśmy  się, jak ludzkość przygotowuje się do podboju Czerwonej Planety i z jakimi trudnościami będą musieli się zmierzyć przyszli marsjańscy koloniści. Oglądaliśmy także film  "Astronauta 3D"  i mogliśmy  poczuć się jak astronauta, który przemierza przestrzeń kosmiczną.

      Pobyt w CN Kopernik dostarczył niezapomnianych wrażeń. Poniżej fotorelacja z tej wycieczki.

     • "Szkoła pamięta"

        Nasza szkoła uczestniczyła w akcji MEN „Szkoła pamięta”, odwiedziliśmy z uczniami klasy 6a groby żołnierzy na pobliskim cmentarzu

     • Święto Niepodległości w klasach 1-3

      8 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy 3b i 3c przygotowały piękne przedstawienie, złożone z wierszy i piosenek patriotycznych. Uczniowie z klasy 3c zaprezentowali krótką inscenizację, z której najmłodsi widzowie mogli się dowiedzieć, na czym polegały zabory, kim byli zaborcy i jak to się stało, że Polska utraciła wolność. Mikołaj z klasy 3c we wzruszającej i pięknie wykonanej piosence wyjaśnił, czym jest niepodległość. Uczniowie klasy 3b zabrali widzów w podróż po Polsce. Wraz z Warszawską Syrenką i poznańskimi koziołkami szukali odpowiedzi na pytanie, jak można uczcić ten ważny dla każdego Polaka dzień-11 listopada. Na koniec uroczystości  odśpiewany został 4-zwrotkowy hymn naszego kraju. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 

     • Wycieczka szlakiem bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”

      Tuż po omówieniu lektury „Kamienie na szaniec” klasy 8a i 8b wybrały się na tematyczną wycieczkę, której celem było poznanie historii okupowanej Warszawy i jej mieszkańców oraz odwiedzenie miejsc związanych z Alkiem, Rudym i Zośką – bohaterami książki Aleksandra Kamińskiego. Na trasie wycieczki znalazły się: LO im. St. Batorego przy ul. Myśliwieckiej, Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy al. Szucha, okolice Arsenału – miejsca akcji Meksyk II, Muzeum Pawiak, cmentarz Powązki Wojskowe. Bezpośrednie spotkanie z miejscami pamięci zrobiło na nas ogromne wrażenie. Byliśmy poruszeni tym, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy. Godnie uczciliśmy pamięć tych, którzy naprawdę „potrafili pięknie żyć i pięknie umierać”. Opiekunowie: A. Janus, K. Głuchowska, A. Zawiślak

     • Wycieczka integracyjno-survivalowa klasy 7a do Łózek na Podlasiu.

       Dnia 17 października 2019 klasa 7a wraz z wychowawcą Panem Sebastianem Porzezińskim oraz Panią Magdaleną Sobolewską udała się na dwudniową wycieczkę integracyjno-survivalową do miejscowości Łózki na Podlasiu.

             Przed wycieczką uczniowie  zakupili wszystkie produkty potrzebne im do przetrwania dwóch dni na oddalonych od cywilizacji wielkomiejskich, lesistych i bagiennych terenach południowego Podlasia.

            Podczas wycieczki uczniowie samodzielnie przygotowywali wszystkie posiłki, rozpalali ognisko a nawet budowali pomost na kanale Wieprz-Krzna. Brali też udział w podchodach oraz licznych grach terenowych i zabawach integracyjnych przygotowanych przez wychowawców. 

           W drodze powrotnej dzieci zwiedziły jeszcze Międzyrzecki Kompleks Rekreacyjny po czym zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń zajęły swoje miejsca w pociągu relacji Międzyrzec Podlaski - Warszawa Zachodnia.

              Uczniowie długo nie zapomną przeżytych tam przygód i wspólnie spędzonych chwil, a samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność współpracy w grupie oraz zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentują w przyszłości.

     • Spotkanie autorskie i warsztaty o Sejmie w Bibliotece Gołąbki

      W Bibliotece Publicznej „Gołąbki” odbyło się spotkanie z pisarką i ilustratorką Karoliną Lijklemą. Autorka tworzy książki, które objaśniają dzieciom wybrane zagadnienia świata dorosłych w przyjaznej i ciekawej formie. Tak właśnie powstała m. in. książeczka dla dzieci pt. „Opowiesz nam o Sejmie?”

      Spotkanie było połączone z warsztatami w oparciu o tę książkę. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z  kl. IVB. Dzieci miały okazję poznać historię Sejmu, dowiedzieć się ilu posłów wchodzi do Sejmu, ilu jest senatorów, kto może głosować w wyborach oraz ile trzeba mieć lat, żeby być kandydatem w wyborach.

      Uczniowie wzięli również udział w zaimprowizowanym głosowaniu, najpierw musieli się wpisać na listy wyborcze, następnie pobrać karty do głosowania, wypełnić je i wrzucić głosy do urny. Była też komisja wyborcza, komisja licząca głosy oraz kandydaci, którzy starali się przekonać klasę do swoich programów wyborczych. Uczniowie bardzo zaangażowali się w warsztaty, szczególnie burzliwa była dyskusja z kandydatami na posłów.

      Dzieci dowiedziały się jeszcze, jak powstawały ilustracje do książki „Opowiesz nam o Sejmie?” oraz obejrzeli budynki innych parlamentów z książki „Parlamenty krajów Unii Europejskiej”.

      Spotkanie było bardzo ciekawe, wprowadziło dzieci w zagadnienia demokracji i uczyło postawy obywatelskiej.

     • XIX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.

      Jak co roku, w październiku, grupa młodzieży z klas 7 i 8 udała się na rodzinne spotkanie do Częstochowy. Połączył nas wspólny Patron Jan Paweł II, którego 100 rocznicę urodzin będziemy świętować w maju. Podczas uroczystości na Jasnej Górze towarzyszyła nam piękna, jesienna pogoda. Uczniowie godnie reprezentowali nasza szkołę. Do zobaczenia za rok.

     • Dzień Papieski 16 października

      "Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach, żyj wyprostowany" - słowa Jana Pawła II w tym roku szczególnie wybrzmiewają w naszych sercach. 16 października 1978 r. ks. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i od tego czasu głosił całemu światu przesłanie, by wstać, otrząsnąć się ze słabości i z podniesioną głową stanąć w obliczu otaczającego nas świata. Nauczanie Jana Pawła II jest ponadczasowe. 16 października 2019 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100 letniej rocznicy urodzin naszego patrona. Ten dzień upamiętniliśmy uroczystą akademią przybliżającą sylwetkę papieża i jego nauczanie.

     • Ślubowanie klas I

      Pasowanie na ucznia oraz ślubowanie, to wielka uroczystość dla każdego dziecka uczęszczającego do klasy pierwszej. W naszej szkole wszyscy pierwszoklasiści zostali już pełnoprawnymi uczniami.

      Gratulujemy im i życzymy sukcesów w nauce. 

    • Wycieczka integracyjna klasy 6a do Puszczy Kampinoskiej.
     • Wycieczka integracyjna klasy 6a do Puszczy Kampinoskiej.

      Klasa 6a wraz z wychowawcami Panią Ireną Drągowską oraz Panem Erykiem Ołtarzewskim powitała jesień, wybierając się w dn. 24.08.2019 r. na wycieczkę wędrowną do Puszczy Kampinoskiej. 

      Na początku odbyliśmy długi spacer po jesiennym lesie.Przeszliśmy ścieżkę edukacyjną obok bagien w pobliżu polany Opaleń.

      Na polanę dotarliśmy nieco zmęczeni i bardzo głodni. Własnymi siłami rozpaliliśmy ognisko i zorganizowaliśmy wspólny posiłek. Było pieczenie kiełbasek, pianek oraz ziemniaków. Radośnie częstowaliśmy się smakołykami. Chętni uczniowie mogli sprawdzić się w konkurencji rąbania drewna na ognisko. Gdy nabraliśmy sił,  Pan Eryk zorganizował ciekawe gry terenowe.Czas minął nam bardzo szybko. Niestety trzeba było wracać do szkoły! 

       

      Z niecerpliwością czekamy na kolejne wspólne wypady.

    • Gratulacje dla naszej Uczennicy!
     • Gratulacje dla naszej Uczennicy!

      Z przyjemnością informuję, że uczennica kl. 4c naszej szkoły, Dalia Czarkowska, zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików (WM-MA) w szachach klasycznych w grupie dziewcząt do lat 10, w Olecku w dn. 27-29.09.2019 r. 

      Dalia ukończyła zawody z wynikiem 100% (7/7), z rankingiem 1963 i zdobyła tzw. drugą połówkę wysoko cenionej I kategorii szachowej PZSzach.

      Składamy gratulacje zawodniczce i rodzicom oraz życzymy dalszych  sukcesów szachowych.

       

      Wychowawca i grono pedagogiczne

    • "Mimozami jesień się zaczyna…"
     • "Mimozami jesień się zaczyna…"

      Zapewne każdy kojarzy piosenkę śpiewaną przez Niemena, której autorem słów jest Julian Tuwim...

      W taką scenerię i piękną aurę wkomponowany został wyjazd integracyjny dla klas czwartych. Bawiliśmy się na malowniczej polanie Opaleń w Kampinowskim Parku Narodowym. Czwartoklasistom frajdę przyniosły podchody i leśne harce na świeżym powietrzu. Znaleźli się też tacy,którzy wybrali się na grzyby.Wspólne biesiadowanie sprawiło nam wiele radości. Ognisko przyjemnie otulało nas ciepłem.Było beztrosko i urokliwie - a wszystko za sprawą pięknych dusz i niespożytej energii naszych uczniów. :)

       

      Wychowawcy klas czwartych ;)

     • OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

      Szanowni Państwo,

      z radością informujemy o zbliżającej się siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019), która odbędzie się w terminie 5 – 20 października 2019 roku.

      CodeWeek to radosne wydarzenie społeczne, którego celem jest promowanie kosmpetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

    • Festiwal Oświatowy
     • Festiwal Oświatowy

      Wrzesień jako jeden z najbarwniejszych miesięcy w roku zwiastuje na mapie imprez Ursusa Festiwal Oświatowy. W XI edycji pod mottem ,,Piknik Naukowy” mieliśmy przyjemność zaprezentować na naszym stoisku frapujące doświadczenia oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Naszym gościom podobały się przeróżne eksperymenty oraz tworzenie gniotek przez najmłodszych.

      Słodkości oraz finger foody smakowały, toteż szybko znikały z naszego stoiska. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy wszystkich za rok.

      Gorące podziękowania kierujemy do Rady Rodziców oraz zaangażowanych Rodziców naszych uczniów!!!Dyrekcja szkołyNauczyciele

    • Piknik Naukowy i XI Festiwal Oświatowy w Ursusie
     • Piknik Naukowy i XI Festiwal Oświatowy w Ursusie

      W najbliższą sobotę 21 września br. w godzinach od 11:00 do 18:00 na terenie Parku Czechowickiego w Warszawie odbędzie się I Piknik Naukowy oraz XI Festiwal Oświatowy w dzielnicy Ursus. Wydarzenie uświetni koncert zespołu 4Dreamers.

       

      Uczestnicy  wydarzania wezmą udział w niespotykanych na co dzień doświadczeniach i poprzez zabawę odkryją wiele tajemnic otaczającego ich świata. Od godziny 11:00 teren parku wypełnią stoiska poświęcone astronomii, kuchni molekularnej,  robotyce, anatomii człowieka, a także fizyce i chemii. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję m.in. zbudować robota, zobaczyć układ gwiazd czy konfigurację planet w specjalnym mobilnym planetarium, poznać w praktyce prawa fizyki, z których na co dzień nieświadomie korzystamy, wziąć udział w pokazach kuchni molekularnej czy odkryć sekrety własnego ciała. O moc atrakcji zadbają również Centrum Nauki Kopernik, które swoje pokazy będzie przedstawiało na scenie amfiteatru, Biblioteka Publicznej im. Władysława Jana Grabskiego, która przygotuje program poświęcony m.in. czytaniu muzyki,  AWF Warszawa ze stanowiskiem, na którym poznamy możliwości własnego ciała, a także DK „Prtiernia”.
       

      Przestrzeń Parku Czechowickiego wypełnią także stanowiska Festiwalu Oświatowego. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy będzie przebiegała pod hasłem „Festiwal Nauki”. Wezmą w niej udział placówki oświatowe działające na terenie dzielnicy Ursus: 11 przedszkoli, 9 szkół podstawowych, 56 Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Zespół Szkół nr 42 i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 15.

      Zwieńczeniem naukowej zabawy będzie koncert gwiazdy muzycznej. Dla obecnej na festiwalu młodzieży wystąpi zespół 4Dreamers - laureaci tegorocznej nagrody Top Gwiazdy Internetu na Sopot Top Of The Top Festival. Ich utwory na portalu YouTube zyskują miliony wyświetleń. Chłopcy zostali także nominowani do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa. Czwórka uzdolnionych wokalistów – Kuba, Max, Tomek i Mateusz zaproszą wszystkich do zabawy w rytmie muzyki pop. Początek koncertu o godzinie 17:00.

       

      Na wydarzenie zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus.

      Wstęp Wolny

    • Zajęcia dla uczniów klas 6-8
     • Zajęcia dla uczniów klas 6-8

      W związku z reformą oświaty, a szczególnie egzaminem ósmoklasisty, Politechnika Warszawska postanowiła wesprzeć uczniów, rodziców i nauczycieli w edukacji przedmiotów ścisłych.


      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6-8 do udziału w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Warszawską, których celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Od tego roku akademickiego zajęcia odbywają się w dwóch formułach:

      - PW Junior – stacjonarne ćwiczenia i wykłady prowadzone w pracowniach PW. W przystępny i praktyczny sposób młodzież poznaje wiele zagadnień związanych z naukami ścisłymi oraz wydziały PW. Szczegóły na stronie www.pwjunior.edu.pl

      - POLinfo.eu – opracowane na bazie podstawy programowej zajęcia z przedmiotów politechnicznych prowadzone przez Internet. Każdy Junior ma dostęp do zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy, dostosowanego do jego umiejętności i zaangażowania, może skorzystać z ogromnej biblioteki materiałów, jak również indywidualnie skonsultować się z prowadzącymi zajęcia. Szczegóły na stronie www.polinfo.eu

      Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2019/20.    • Ubezpieczenie NNW
     • Ubezpieczenie NNW

      Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia NNW. Wszystkie informacje dotyczące NNW znajdziecie Państwo w zakładce: "Dla uczniów i rodziców", dalej "Dla rodziców", dalej "Ubezpieczenie NNW".

     • Koncert Absolwentów i zakończenie roku szkolnego

      17 i 18 czerwca odbyły się Koncerty Absolwentów naszej szkoły. Pierwszy raz pożegnaliśmy ósmoklasistów, a dzień później po raz ostatni mury naszej szkoły opuścili gimnazjaliści. Uczniowie przedstawili wspaniałe programy pożegnalne dla Rodziców, Nauczycieli oraz kolegów z młodszych klas.

      Życzymy im sukcesów w kolejnym etapie zdobywania wiedzy.

       

      19 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

      Na uroczystości uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu otrzymali nagrody. Poznaliśmy też laureatów wielu konkursów. Uroczystość uatrakcyjniły występy uczniów klas trzecich SP.

       

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu wydarzeń w albumie fotograficznym.

       

     • Podręczniki dla zerówek w roku szkolnym 2019/2020

      Podajemy zestaw podręczników obowiązujących w nowym roku szkonym w klasach "0".

      1. Wydawnictwo WSIP "Plac zabaw"

      2. Nowa Era "My World Starter"

      3. Religia - informacja zostanie podana w późniejszym terminie.

       

      Wszystkie książki mogą byc zakupione grupowo we wrześniu, a informację na ten temat podadzą wychowawcy.

    • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny
     • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny

      Stało się, wakacje za pasem, dlatego zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w III Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym.

      Tematem tegorocznego konkursu jest dowolna, wakacyjna interpretacja tematu "Prostokąty".

      Konkurs trwa od 10 czerwca do 8 września.
      Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na stronie głównej szkoły, w zakładce: dla uczniów - Wakacyjny konkurs fotograficzny.

      lub pod poniższym linkiem:
      https://sp2.edupage.org/a/dla-uczniow?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNSZzdWJwYWdlPTc%3D

       

      Do wygrania nagrody!

      Prace prosimy kierować do p. Katarzyny Głuchowskiej

       

      A tymczasem życzymy udanych wakacji i obfitych fotograficznych łowów :)

     • Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „In the World of the Golden Hollywood”

      W dniu 14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 383 w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego „In the World of the Golden Hollywood”. Z dumą informujemy, że dwoje naszych uczniów zdobyło tytuły laureata tego konkursu:

       

      II miejsce – Oscar Kowalewicz z klasy 8b

       

      III miejsce – Maja Piaszczyńska z klasy 8c

       

      Gratulujemy serdecznie i życzymy laureatom dalszych wspaniałych sukcesów w nowych szkołach!

       

      Dyrekcja oraz Opiekun konkursu Elżbieta Wojnicka

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      19.06.2019 (środa)

       8.00 -  8.45      Msza Św.

       9.00 - 10.00     klasy 0-3

      10.00 -11.30     klasy 4-6

      11.30 -13.00     klasy 7,8 SP i III Gimnazjum

       

      Koncert dla absolwentów klas 8 SP 2 -17.06.2019r. godz. 17.00

      Koncert dla absolwentów klas III GIM -18.06.2019r. godz. 18.00

     • Wycieczka klasy III c gimnazjum do Trójmiasta

      Klasa III c gimnazjum w dn. 29.05.- 03.06.19 r. była na wycieczcie w Trójmieście. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Gdańsk zaskoczył nas urokliwym Starym - Nowym Miastem, bo to nie tylko Neptun i Motława, ale także nowe miejsce kultury na mapie Europy!
      Odwiedziliśmy Muzeum II wojny światowej, jedną z najciekawszych interaktywnych wystaw w Polsce. Mile wspominamy obecność w domu Uphagena – zabytkowej mieszczańskiej kamienicy znajdującej się przy ul. Długiej 12. Spędzaliśmy czas na spacerach po urokliwych miejscach w Trójmieście, także na plaży w Gdyni i Sopocie! Dobrze się bawiliśmy! Szkoda, że to już ostatni nasz wspólny wyjazd. Tak jak i inne pozostanie na długo w naszych sercach.

      Anna Imiełowska z klasą III c

     • Dzielnicowa Olimpiada Historyczna

      Czterej młodzi historycy z naszej szkoły: Przemek Kamiński (kl. 8c), Bartek Tereszczuk (III c gim.), Jerzyk Jakubik (kl. 8c) i Maks Widomski (kl.8c) odebrali 6 czerwca podczas uroczystej gali w SP nr 4 nagrody przyznane im w finale XVI Dzielnicowej Olimpiady Historycznej „II wojna światowa 1939-1945”.
      Przypomnijmy, że Przemek zajął I miejsce, Bartek II, Jerzyk III, a Maks otrzymał wyróżnienie.
      Chłopcy, aby wygrać konkurs, musieli wykazać się w II etapie wiedzą stricte historyczną, a w finale przedstawić w atrakcyjny sposób wybrany przez siebie temat.
      Uczniowie naszej szkoły nagrody (pamiątkowe dyplomy, piękne albumy o tematyce historycznej, a także bilety na dowolny film do kina i karty podarunkowe Empik) otrzymali z rąk wiceburmistrzów Ursusa panów: Kazimierza Sternika i Wiesława Krzemienia.
      Nasi uczniowie stawili się na uroczystości dość wcześnie, a że humory zwycięzcom dopisywały, oczekiwanie na rozpoczęcie gali poświęcili na uzupełnienie zapasów kalorii, aby mieć dość siły na przyjmowanie licznych gratulacji.


      Opiekunem olimpijczyków jest Andrzej Klim.

     • Klasy 2b, 2c i 3c w Górach Świętokrzyskich

      30 i 31 maja to czas dwudniowej wycieczki klas: 2b, 2c i 3c.
      Mieliśmy okazję przyjrzeć się „Bartkowi”, wiekowemu drzewu, poznaliśmy też historię Zamku Królewskiego w Chęcinach. Dowiedzieliśmy się, że mieszkała tam przez pewien czas, wraz ze swym ogromnym skarbem, królowa Bona, patronka jednej z ulic w naszej dzielnicy. Odbyliśmy wędrówkę przez Świętokrzyski Park Narodowy, w którym podziwialiśmy unikatowe gołoborza. Przeszliśmy trasą podziemną w kopalni krzemienia pasiastego. Podziwiając figury dinozaurów w naturalnej wielkości, dowiedzieliśmy się, dlaczego właśnie w Bałtowie powstał Park Jurajski.
      Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

     • EkoPark

      22.05 nasi uczniowie z Klubu Eko i Wolontariatu uczestniczyli w otwarciu I części EkoParku przy ulicy Gierdziejewskiego w Gołąbkach. Sadzili pnącza przy altance i spacerowali ścieżką edukacyjną.

     • Gala Ośmiu Wspaniałych

      21.05 w Teatrze Komedia odbyła się Gala XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" Warszawy. Laureatami w kategorii "Ósemeczki" zostali uczniowie naszej szkoły: Laura Filipiuk 6b i Mateusz Wojciewski 6c.

      Siedem naszych wolontariuszek (Weronika Bylica 8d, Michalina Olczak 6b, Marlena Seddik 6b, Alicja Korol 6b, Marta Łukasiak 6b, Julia Dzierżanowska 6d oraz Ola Bijata 4f) pomagało przy wręczeniu medali i nagród laureatom oraz  kwiatów Prezydentom Warszawy, dziewczynki częstowały także uczestników gali cukierkami. Gratulujemy zwycięzcom!

      Opiekunki Wolontariatu: Irena Jarzębak i Irena Drągowska. 

     • Konkurs Ekologiczny

      24.04 w Domu Kultury Miś odbył się finał XV Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego„Kwiaty doniczkowe w domu”. Wzięło w nim udział 7 szkół podstawowych.Mateusz Wojciewski uczeń kl.6c naszej szkoły zajął 3 miejsce.Dyplomy i nagrody wręczali: Kazimierz Sternik - zastępca burmistrza Dzielnicy Ursusm.st. Warszawy, Krystyna Zych-Włodarczyk - zastępca dyrektora SP nr 2 orazorganizator konkursu - Irena Jarzębak. Goście i uczestnicy zostali poczęstowanitortem, który ufundowała Rada Rodziców.

     • ONICO Warszawa

      We wtorek 07.05. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Wicemistrzów Polski Siatkarzy ONICO Warszawa. Spotkanie to było nagrodą za wygranie programu Junior Club zorganizowanego przez warszawski klub. Nasi uczniowie od października regularnie jeździli na mecze i swoim dopingiem wspierali warszawską drużynę.

    • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
     • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

      Szanowni Państwo

      Już 13 maja rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. System do tego przewidziany ma ograniczone możliwości przeszukiwania, np. nie można wylistować szkół w kilku dzielnicach jednocześnie lub wybrać szkoły z konkretnymi rozszerzeniami.

      Z uwagi na trudny dla uczniów wybór dalszego kierunku kształcenia, portal http://www.wybieramszkole.pl/ zaktualizował ofertę szkół warszawskich na zgodną z oferta umieszczoną w elektronicznym systemie rekrutacji.

      Wszystkim kandydatom biorącym udział w elektronicznej rekrutacji, proponujemy aby na portalu http://www.wybieramszkole.pl/ oblicz swoje punkty, sprawdzić swoje szanse i stworzyć swoją listę TOP-KLAS. Można również sprawdzić jaki był w poprzednim roku próg punktowy w analogicznej klasie, a jaki przedział punktowy w szkole. 

      Możliwości wyszukiwania i przeglądania klas/szkół są duże, można wyszukiwać, np.:

      - wg lokalizacji,

      - wg typu oddziału,

      - wg przedmiotów rozszerzonych,

      - wg języków obcych.

       Warto również sprawdzić czy do wybranej klasy są dodatkowe sprawdziany oraz jakie przedmioty są punktowane.

        

      Wszystkim tegorocznym kandydatom życzymy trafnych wybrów.

       

      Zapraszam do odwiedzenia strony: www.wybieramszkole.pl i polubienia nas na FB: https://www.facebook.com/WybieramSzkole/

       

      Dorota Janusz

      mama gimnazjalisty - współautor projektu

      * Wszelkie zapytania i uwagi proszę kierować na adres: info@wybieramszkole.pl 

       

    • Lato w mieście
     • Lato w mieście

      Zgodnie z harmonogramem w dniach 06- 16.05.2019 r. należy dokonać opłaty za obiady.

      Obiad kosztuje 7 zł. Należy opłacić za tyle dni, ile dziecko  będzie  uczestniczyło  w akcji.

       

      Proszę o podanie terminu uczestniczenia dziecka, imię i nazwisko i dopisek "Lato w mieście"

      Konto 24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

    • Dyżur wakacyjny
     • Dyżur wakacyjny

      Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem w dniach 27.04 – 10.05.2019r. należy dokonać opłaty za obiady .

      Obiad kosztuje 9 zł. W IV turnusie jest 14 dni, więc należy zapłacić 126 zł.

      Numer konta:

      24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

      W tytule przelewu prosimy o dopisek "Dyżur wakacyjny".

     • Klasy 2b i 2 c w Ośrodku Edukacji Technicznej „Pinokio”

      W dniu 15 marca uczniowie klas 2b i 2c  wraz z opiekunami udali się na  w wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie.  W czasie zajęć  dzieci dowiedziały się,  jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Uczniowie mieli okazję również zobaczyć różne przedmioty z drewna używane dawniej w gospodarstwach domowych, takie jak np:  kołowrotek, maglownica czy dzieża do wyrabiania chleba. Wiedza dzieci została sprawdzona w szybkim konkursie. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć były zabawy ruchowe ze śpiewem i samodzielne wykonanie pracy plastycznej.  Ostatnim elementem pobytu w Ośrodku „Pinokio”  była degustacja samodzielnie upieczonych przy ognisku kiełbasek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

     • Bal dla Osób z Niepełnosprawnością

      23.02.2019r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Warszawskim Balu dla Osób z Niepełnosprawnością.

      Jest to impreza charytatywna,  organizowana każdego roku przez fundację Świat na TAK. 

      Bal miał miejsce w pięknie urządzonej hali Areny Ursynów. Tematem przewodnim  w tym roku był Boliwood. W czasie imprezy około 500 osób, przebranych za gwiazdy kina hinduskiego, bawiło się, brało udział w licznych konkursach, uczestniczyło w pokazach tańca hinduskiego. 

      Wolontariusze z naszej szkoły towarzyszyli swoim niepełnosprawnym podopiecznym w czasie balu. Bawili się wspólnie oraz korzystali z atrakcji zapewnionych przez organizatora.

      Kolejny Bal za nami. Ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz akcji wolontariatu w naszej szkole. Z niecierpliwością czekamy na bal w przyszlym roku.

    • Lato w mieście 2019 - pierwsze informacje
     • Lato w mieście 2019 - pierwsze informacje

      Program „Lato w Mieście 2019” – Dzielnica Ursus m.st. Warszawy od 24.06.2019r. do 30.08.2019 r.

       

      Dzielnica Ursus m. st. Warszawy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programie „Lato w Mieście 2019”. Program będzie realizowany w okresie 24.06 – 30.08.2019r.. Rekrutacja do Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych prowadzona będzie przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń. Szczegóły rekrutacji zostaną podane w późniejszym terminie.

      http://www.ursus.warszawa.pl/informator.php?dzial=latowmiescie

       

      Wszystkie zajęcia w ramach programu „Lato w Mieście” będą bezpłatne. Dzienna stawka żywieniowa dla uczestników programu wynosi 7 zł.

      Do naszej placówki zapraszamy uczniów w terminie 12 – 30 sierpnia 2019r.

      Dyrekcja szkoły

     • Bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3

      W naszej szkole odbył się Bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3. Na zabawę przybyły nie tylko pięknie ubrane księżniczki, rycerze czy superbohaterowie ale również inne bawne postacie. Wszyscy bardzo doborze się bawili. 

     • Dzień Babci i Dziadka

      Dnia 22 stycznia dzieci z klasy Ob przedstawiły „Koncert życzeń” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Recytowały wiersze, wykonały taniec Kowal i Menuet.  Śpiewały piosenki: „Dziadek i babcia tańczą walczyka”, „ Moja babcia ukochana”,  „Niech nam żyją”, „Pada śnieżek”. Babcie i Dziadkowie byli zachwyceni wspaniałym pokazem swoich wnucząt. Na zakończenie koncertu każde dziecko wręczyło swoim dziadkom własnoręcznie wykonany upominek.

      Joanna Białach,  Justyna Narloch

    • PIERWSZA KLASA SPORTOWA
     • PIERWSZA KLASA SPORTOWA

      Zapraszamy chętnych kandydatów do klasy pierwszej sportowej o profilu ogólnosportowym (z przygotowaniem do piłki siatkowej).

      W związku z tym w dniu 28 lutego 2019 r (czwartek) odbędzie się próba sprawności fizycznej dla kandydatów do tej klasy.

      Zapraszamy od godz. 18.00. na próby sprawności fizycznej (szkolna hala sportowa). Obowiązuje strój sportowy. Kandydat powinien posiadać bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.


      Próby sprawnościowe:
      - chwyt piłki z własnego podrzutu,
      - bieg wahadłowy 4x10m
      - skok w dal z miejsca
      - rzut piłeczką palantową 


     • Zebranie z Rodzicami kandydatów do oddziału przedszkolnego SP2

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

      w Warszawie, ul. Orłów Piastowskich nr 47

      zaprasza

       Rodziców kandydatów do oddziału przedszkolnego w SP-2

       na spotkanie informacyjne (w holu głównym szkoły), dotyczące zapisów  z wykorzystaniem elektronicznego systemu ewidencji podań,              na rok szk. 2019/20.

       

       Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2019 r. o godz. 18.00

      Przypominam, że rodzice mają obowiązek poinformować szkołę rejonową, w której placówce oświatowej dziecko będzie realizowało obowiązek przygotowania przedszkolnego.

      Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, znajdą Państwo na stronie internetowej Biura Edukacji Warszawa  - www.edukacja.warszawa.pl

       

     • Zebranie dla Rodziców kandydatów do klasy pierwszej

                                                    

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

      w Warszawie, ul. Orłów Piastowskich nr 47

      zaprasza

       Rodziców kandydatów do klasy pierwszej SP-2

       na spotkanie informacyjne (w holu głównym szkoły), dotyczące zapisów z wykorzystaniem elektronicznego systemu ewidencji podań,               na rok szk. 2019/20.

       

      Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2019 r. o godz. 18.00

      Przypominam, że rodzice mają obowiązek poinformować szkołę rejonową, w której placówce oświatowej dziecko będzie realizowało obowiązek szkolny.

      Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, znajdą Państwo na stronie internetowej Biura Edukacji Warszawa  - www.edukacja.warszawa.pl

    • Zima w mieście - rekrutacja uzupełniająca
     • Zima w mieście - rekrutacja uzupełniająca

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      Informujemy, że w dniach 14 stycznia godzina 8.00 do 16 stycznia godzina 11.00 zostanie ponownie uruchomiony system, w którym będzie istniała możliwość zapisania dziecka na zajęcia w ramach Zima w Mieście 2019.

      Po dokonaniu rejestracji należy uiścić opłatę za wyżywienie pod podany numer konta: 24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

      Jeszcze są wolne miejsca, serdecznie zapraszamy!

     • Zima w mieście 2019

      Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w programie "Zima w Mieście 2019”. W naszej szkole zajęcia będą odbywać się w terminie 4-8.02.2019r.

      Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00.

      Wszystkie zajęcia w ramach programu „Zima w Mieście” będą bezpłatne. Dzienna stawka żywieniowa dla uczestników programu wynosi 7 zł.

       Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za posiłki  od 3 do 10 stycznia 2019r. na konto  24 1140 2017 0000 4402 1303 5562


      Szczegółowy regulamin można znaleźć po poniższym linkiem:
      Regulamin_Feryjnej_Placowki_Edukacyjnej.docx

     • Jasełka 2018

      Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Jasełka. Uczniowie klas 0-3 oraz 4-8, a także gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez ich kolegów i koleżanki oraz opiekunów. Poprzez piękne dekoracje, kostiumy i muzykę, wszyscy przenieśliśmy się w czasy, gdy narodził się Jezus.

     • Kiermasz świąteczny

      18 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na stoiskach można było kupić ozdoby świąteczne oraz przeróżne ciasta przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

     • Radość jest niebem

      W grudniu odbył się Szkolny Tydzień Promowania Wartości pod hasłem "Radość jest niebem pod którym wszystko kwitnie". Klasa 3c przygotowała apel dla młodszych odbiorców, a 5a - dla starszych uczniów.

     • Ciekawy koncert na rogu

      30 listopada uczniowie klas 0-3 mieli okazję do wysłuchania i obejrzenia koncertu muzycznego. Głównym instrumentem, który poznały dzieci był róg, czyli waltornia.

      Muzycy opowiadali o historii Polski. Mieli na sobie stroje z dawnych epok. Było to doskonałe widowisko.

     • Pożegnanie jesieni

       

      22 listopada 2018r., odbyła się w świetlicy szkolnej impreza cykliczna „Pożegnanie Jesieni”. Na uroczystość przybyli nauczyciele i uczniowie. W trakcie występów został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Jesienne drzewo". Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody. Dziękujemy wszystkim małym aktorom za zaangażowanie.

     • PISK BIAŁEGO ORŁA -100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

      13 listopada 2018 r.  uczniowie klasy  3b wystawili spektakl patriotyczny pt. „Pisk Białego Orła”. Przedstawienie według scenariusza Adama Szafrańca zostało zrealizowane pod kierunkiem nauczycieli  – Danuty Witeckiej i Renaty Kowalskiej.

      Uczniowie przenieśli wszystkich do chłopskiej chaty, gdzie rodzina musi się pożegnać z ojcem i synem, którzy idą na wojnę walczyć za ojczyznę. Ojciec z wojny nie wraca! Jego ofiara, jak i tysiące innych, przywraca jednak Polskę na mapy świata, a wraz z nią Orzeł Biały znów wraca do chwały!

      Występy uświetnił piękny, patriotyczny taniec uczennic z klasy 3b pod opieką  pani Agnieszki Grzesik.

      Po spektaklu uczniowie Jasmina Płocharska i Filip Pisarzewski wygłosili piękne oracje na temat ,,Co to znaczy kochać Polskę”.

      Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas 0-3.

       

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • W Azylu "101 kotów"

      Jak co roku, wolontariusze oraz aktywni uczniowie z naszej szkoły  odwiedzili podopiecznych Azylu "101 kotów" w Konstancinie.

      Dostarczyliśmy karmę, która została zebrana w ramach październikowej akcji charytatywnej. Głaskaliśmy, przytulaliśmy oraz karmiliśmy milusińskich.

      Pani Irena - wolontariuszka fundacji  opowiedziała nam o tym, co lubią jej koty, jak trafiły do azylu oraz o potrzebie pomagania naszym braciom mniejszym.

      Mieliśmy możliwość, razem z opiekunami oraz podopiecznymi fundacji, świętować otwarcie wybiegu dla kotów po remoncie. Zwiedziliśmy "koci żłobek" oraz "koci dom spokojnej starości".

      Na koniec od pani Ireny dostaliśmy podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy przyłączyli się do akcji zbierania karmy na terenie naszej szkoły.

      Opieka: Irena Jarzębak, Irena Drągowska

     • Obchody Święta Niepodległości

      8 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole wieczór patriotyczny „Polskę nosi się w sercu”. W stulecie odzyskania niepodległości uczniowie przypomnieli sylwetki wyjątkowych Polaków. Pojawili się znani i mniej znani twórcy niepodległości, obrońcy wolności i niezłomni. Ich życiorysy to świadectwo, o którym nie można zapomnieć, jeśli żyje się tu i teraz.

      Program został powtórzony następnego dnia dla wszystkich uczniów klas 4-8.

      Uroczystość przygotowały polonistki: Izabela Łabędzka i Anita Janus

       

      Zapraszamy do obejrzenia galerii.

     • Ogłoszenie

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Warszawie zatrudni pracownika na cały etat na stanowisko woźnej/woźnego od 01.12.2018r

     • Promieniowanie Ojcostwa

      Z okazji obchodów XVIII. Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”
      w naszej szkole przez bibliotekarzy szkolnych została zorganizowana wystawa nawiązująca
      do 40. rocznicy powołania naszego Patrona Świętego Jana Pawła II na Papieża.
      Wszyscy uczniowie z młodszych klas zwiedzający wystawę wraz z Wychowawcami oraz
      inni przychodzący do naszej biblioteki dostawali pamiątkowe obrazki i naklejki.
      Miło nam, że najmłodsi dołączyli do obchodów Dnia Papieskiego, który co roku jest wyrazem
      naszej pamięci o Patronie.
      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy

      W ramach realizacji programu „Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy” 11.10.2018r. dzieci z klasy Ob uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej w Warszawie. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną - strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, dowiedzieli się, jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Podczas spotkania ze strażnikiem miejskim dzieci uzyskały wiedzę w zakresie podstawowych zasad bezpiecznych zachowań.

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

      W piątek,12 października dzieci z klas pierwszych uroczyście ślubowały oraz były pasowane na uczniów naszej Szkoły. pięknie wygłosiły wiersze i zaśpiewały piosenki. Pani Dyrektor była zadowolona z efektów pracy zespołów klasowych 1a, 1b i 1c. Życzymy im, by nauka w szkole była świetną zabawą.

     • Pielgrzymka Rodziny szkół Jana Pawła II

      11 października 2018r., grupa uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej, brała udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II w Częstochowie. Uczniom towarzyszyli pani dyrektor Krystyna Zych-Włodarczyk, siostry Hanna i Berenika oraz kleryk Piotr. Pogoda była wymarzona. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Wrócili pełni wspaniałych przeżyć. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

     • Ursus dla Niepodległej

      Dnia 22 września 2018 r. odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli dzielnicy Ursus
      m.st. Warszawy pod hasłem "Ursus dla Niepodległej”.
      Pogoda kaprysiła, ale humory wszystkim dopisywały. Podczas festiwalu miało miejsce wiele
      atrakcji, ale główną była parada, która okazała się formą integrującą społeczeństwo
      lokalne. Młodzież spisała się na medal, godnie reprezentując szkołę w korowodzie. Miło było
      zobaczyć uczniów niosących żywą flagę i emblematy szkół. 
      Podczas festiwalu mieliśmy przyjemność posłuchać pięknego koncertu przygotowanego przez
      uczniów szkół oraz oglądać na scenie laureatów dwóch konkursów: Ośmiu Wspaniałych oraz" Młodzi Wspierają Ptaki” organizowanego przez MRDU.
      Wszyscy przybyli do parku Hassów mieli okazję uczestniczyć w pikniku historycznym z
      podobozem wojskowym, grze miejskiej, a także w warsztatach patriotycznych, przejechać się
      na kucu. Był także pokaz moździerzy! Oj działo się... działo!
      Nasze stoisko szkolne obfitujące w smaczne przysmaki przyciągnęło licznych gości. Nawet
      słońce się do nas uśmiechnęło!
      Bardzo dziękujemy przedstawicielom RR za pomoc w przygotowaniach do festiwalu
      oświatowego. 
      Zapraszamy do galerii.

     • Uczniowie na meczu siatkówki

      W piątek 12.10.2018r. kibice siatkówki z naszej szkoły wybrali się na mecz inaugurujący sezon 2018/2019 do hali COS Torwar. Stołeczna drużyna podejmowała zespół Cuprum Lubin. Mecz zakończył się wygraną warszawiaków 3:0. Nasza szkoła tym wydarzeniem rozpoczęła rywalizację w programie Junior Club.

     • Gra miejska Kod Kościuszki

      W minioną środę klasa 5F uczestniczyła w grze miejskiej Kod Kościuszki zorganizowanej przez urząd dzielnicy oraz biuro podróży WawaGra. Poprzez zabawę i rywalizację około 200 uczestników poznało dzieje Tadeusza Kościuszki oraz najważniejsze fakty historyczne XVIII wieku. Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie! 

     • Pieczemy chleb

      Korzystając z pięknej jesiennej aury, klasy 6c i 6d wraz z wychowawczyniami -Barbarą Szkamruk, Elżbietą Wojtasiak, Marią Kuśmierczyk udały do Józefowa się na lekcję warsztatową o chlebie. Uczniowie przypomnieli sobie, jak powstaje mąka, poznali różne gatunki zbóż i kasz, dowiedzieli się, jakich narzędzi rolniczych używano kiedyś oraz jak przebiega proces pieczenia chleba. Uczniowie samodzielnie ugniatali ciasto i formowali swoje bochenki chleba, które po upieczeniu zabrali do domu. Dodatkową atrakcją była degustacja różnych gatunków chleba oraz ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, humory również. Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę i dodatkowe umiejętności.

     • Bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

      13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak zainteresowani uczestnicy muszą wcześniej zarejestrować się poprzez formularz online. Zapisy na pierwsze październikowe zajęcia prowadzone są tylko do 14 września. 

       

      Organizatorzy zapraszają na warsztaty nie tylko młodzież z Warszawy i okolic, ale również uczniów spoza województwa mazowieckiego. Osoby, które w drodze na zajęcia pokonają ponad 50 km mogą liczyć na zwrot kosztów za dojazd.

       

      Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem:  https://adamed.prowly.com/38063-ruszyly-zapisy-na-bezplatne-warsztaty-dla-mlodziezy-scisle-uzdolnionej. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu. 

     • Ursus dla Niepodległej

      Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa w tegorocznym festiwalu
      oświatowym ,,URSUS DLA NIEPODLEGŁEJ”, który odbędzie się 22 września (w sobotę) w parku
      Hassów, w godz. 10.00 - 15.00.


      W programie parada z żywą flagą, której towarzyszyć będzie orkiestra dęta, grupa rekonstrukcyjna
      oraz koncert przygotowany przez uczniów przedszkoli i szkół ursuskich. W trakcie imprezy będzie
      można odwiedzić stoiska przygotowane przez placówki oświatowe oraz wziąć udział w ciekawej grze
      terenowej.


      Serdecznie zapraszamy do radosnego świętowania rocznicy 100–lecia odzyskania niepodległości
      przez Polaków.


      Dyrekcja szkoły
      Grono pedagogiczne
      Rada rodziców

     • Rozpoczęcie roku szkolnego

      W poniedziałek, 3 września, w hali sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. 

      Jak powiedziała Pani Dyrektor - Magdalena Grabska, każdy z uczniów rozpoczyna ten rok z "nową kartą", którą może zapełnić kolejnymi doświadczeniami, aby w czerwcu znów powitać wakacje.

     • Wakacyjny konkurs fotograficzny

      Zachęcamy uczniów przyszłych klas 4 oraz obecnych uczniów klas 4-7 oraz gimnazjalistów do udziału w II Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym.

      Tematyką tegorocznego konkursu jest dowolna interpretacja zagadnienia:

      "Co w trawie piszczy"

      Podpisane i opisane prace prosimy składać do p. Katarzyny Głuchowskiej do dnia 7 września 2018r.

      Z pełnym regulaminem konkursu można zapoznać się w zakładce "dla uczniów" lub bezpośrednio klikając w link: Wakacyjny Konkurs Fotograficzny

       

      Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia! :)

     • Obiady we wrześniu

      Zapisy na obiady odbędą się 03.09.2018 przy szkolnej stołówce w godzinach 08:00-10:00 oraz 12:00-14:00.

      PŁATNOŚĆ ZA OBIAD ZA WRZESIEŃ 2018r.S.T. CATERING SYLWIA TOMCZYK

       

      nr konta: 24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

       

      pełny obiad (zupa, II danie, kompot) 181,00 zł

      zupa - 48,00 zł

      II danie - 162,00 zł

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
   • sekretariat@sp2.warszawa.pl
   • 22 667 46 54
   • ul. Orłów Piastowskich 47 02-496 Warszawa
   • w ciągu roku szkolnego: pn-pt: 7:30-15:30
   • p. Magdalena Grabska
   • p. Krystyna Zych-Włodarczyk p. Magdalena Grześczyk
 • Galeria zdjęć

  • Warsztaty międzykulturowe w bibliotece
  • Wycieczka do Cytadeli w rocznicę Powstania Styczniowego.
  • Lekcja biblioteczna
  • Pasowanie na czytelnika
  • Spotkanie autorskie
  • Sukces uczniów SP 2 w III Mazowieckim Konkursie Historycznym
  • Warsztaty plastyczne
  • A day of 5b in the City
  • Jasełka 0-3
  • Jasełka 4-8
  • Wieczornica
  • Jasełka 0-3