• XIX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.

      Jak co roku, w październiku, grupa młodzieży z klas 7 i 8 udała się na rodzinne spotkanie do Częstochowy. Połączył nas wspólny Patron Jan Paweł II, którego 100 rocznicę urodzin będziemy świętować w maju. Podczas uroczystości na Jasnej Górze towarzyszyła nam piękna, jesienna pogoda. Uczniowie godnie reprezentowali nasza szkołę. Do zobaczenia za rok.

     • Dzień Papieski 16 października

      "Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach, żyj wyprostowany" - słowa Jana Pawła II w tym roku szczególnie wybrzmiewają w naszych sercach. 16 października 1978 r. ks. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i od tego czasu głosił całemu światu przesłanie, by wstać, otrząsnąć się ze słabości i z podniesioną głową stanąć w obliczu otaczającego nas świata. Nauczanie Jana Pawła II jest ponadczasowe. 16 października 2019 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100 letniej rocznicy urodzin naszego patrona. Ten dzień upamiętniliśmy uroczystą akademią przybliżającą sylwetkę papieża i jego nauczanie.

     • Ślubowanie klas I

      Pasowanie na ucznia oraz ślubowanie, to wielka uroczystość dla każdego dziecka uczęszczającego do klasy pierwszej. W naszej szkole wszyscy pierwszoklasiści zostali już pełnoprawnymi uczniami.

      Gratulujemy im i życzymy sukcesów w nauce. 

    • Wycieczka integracyjna klasy 6a do Puszczy Kampinoskiej.
     • Wycieczka integracyjna klasy 6a do Puszczy Kampinoskiej.

      Klasa 6a wraz z wychowawcami Panią Ireną Drągowską oraz Panem Erykiem Ołtarzewskim powitała jesień, wybierając się w dn. 24.08.2019 r. na wycieczkę wędrowną do Puszczy Kampinoskiej. 

      Na początku odbyliśmy długi spacer po jesiennym lesie.Przeszliśmy ścieżkę edukacyjną obok bagien w pobliżu polany Opaleń.

      Na polanę dotarliśmy nieco zmęczeni i bardzo głodni. Własnymi siłami rozpaliliśmy ognisko i zorganizowaliśmy wspólny posiłek. Było pieczenie kiełbasek, pianek oraz ziemniaków. Radośnie częstowaliśmy się smakołykami. Chętni uczniowie mogli sprawdzić się w konkurencji rąbania drewna na ognisko. Gdy nabraliśmy sił,  Pan Eryk zorganizował ciekawe gry terenowe.Czas minął nam bardzo szybko. Niestety trzeba było wracać do szkoły! 

       

      Z niecerpliwością czekamy na kolejne wspólne wypady.

    • Gratulacje dla naszej Uczennicy!
     • Gratulacje dla naszej Uczennicy!

      Z przyjemnością informuję, że uczennica kl. 4c naszej szkoły, Dalia Czarkowska, zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików (WM-MA) w szachach klasycznych w grupie dziewcząt do lat 10, w Olecku w dn. 27-29.09.2019 r. 

      Dalia ukończyła zawody z wynikiem 100% (7/7), z rankingiem 1963 i zdobyła tzw. drugą połówkę wysoko cenionej I kategorii szachowej PZSzach.

      Składamy gratulacje zawodniczce i rodzicom oraz życzymy dalszych  sukcesów szachowych.

       

      Wychowawca i grono pedagogiczne

    • "Mimozami jesień się zaczyna…"
     • "Mimozami jesień się zaczyna…"

      Zapewne każdy kojarzy piosenkę śpiewaną przez Niemena, której autorem słów jest Julian Tuwim...

      W taką scenerię i piękną aurę wkomponowany został wyjazd integracyjny dla klas czwartych. Bawiliśmy się na malowniczej polanie Opaleń w Kampinowskim Parku Narodowym. Czwartoklasistom frajdę przyniosły podchody i leśne harce na świeżym powietrzu. Znaleźli się też tacy,którzy wybrali się na grzyby.Wspólne biesiadowanie sprawiło nam wiele radości. Ognisko przyjemnie otulało nas ciepłem.Było beztrosko i urokliwie - a wszystko za sprawą pięknych dusz i niespożytej energii naszych uczniów. :)

       

      Wychowawcy klas czwartych ;)

     • OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

      Szanowni Państwo,

      z radością informujemy o zbliżającej się siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019), która odbędzie się w terminie 5 – 20 października 2019 roku.

      CodeWeek to radosne wydarzenie społeczne, którego celem jest promowanie kosmpetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

    • Festiwal Oświatowy
     • Festiwal Oświatowy

      Wrzesień jako jeden z najbarwniejszych miesięcy w roku zwiastuje na mapie imprez Ursusa Festiwal Oświatowy. W XI edycji pod mottem ,,Piknik Naukowy” mieliśmy przyjemność zaprezentować na naszym stoisku frapujące doświadczenia oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Naszym gościom podobały się przeróżne eksperymenty oraz tworzenie gniotek przez najmłodszych.

      Słodkości oraz finger foody smakowały, toteż szybko znikały z naszego stoiska. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy wszystkich za rok.

      Gorące podziękowania kierujemy do Rady Rodziców oraz zaangażowanych Rodziców naszych uczniów!!!Dyrekcja szkołyNauczyciele

    • Piknik Naukowy i XI Festiwal Oświatowy w Ursusie
     • Piknik Naukowy i XI Festiwal Oświatowy w Ursusie

      W najbliższą sobotę 21 września br. w godzinach od 11:00 do 18:00 na terenie Parku Czechowickiego w Warszawie odbędzie się I Piknik Naukowy oraz XI Festiwal Oświatowy w dzielnicy Ursus. Wydarzenie uświetni koncert zespołu 4Dreamers.

       

      Uczestnicy  wydarzania wezmą udział w niespotykanych na co dzień doświadczeniach i poprzez zabawę odkryją wiele tajemnic otaczającego ich świata. Od godziny 11:00 teren parku wypełnią stoiska poświęcone astronomii, kuchni molekularnej,  robotyce, anatomii człowieka, a także fizyce i chemii. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję m.in. zbudować robota, zobaczyć układ gwiazd czy konfigurację planet w specjalnym mobilnym planetarium, poznać w praktyce prawa fizyki, z których na co dzień nieświadomie korzystamy, wziąć udział w pokazach kuchni molekularnej czy odkryć sekrety własnego ciała. O moc atrakcji zadbają również Centrum Nauki Kopernik, które swoje pokazy będzie przedstawiało na scenie amfiteatru, Biblioteka Publicznej im. Władysława Jana Grabskiego, która przygotuje program poświęcony m.in. czytaniu muzyki,  AWF Warszawa ze stanowiskiem, na którym poznamy możliwości własnego ciała, a także DK „Prtiernia”.
       

      Przestrzeń Parku Czechowickiego wypełnią także stanowiska Festiwalu Oświatowego. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy będzie przebiegała pod hasłem „Festiwal Nauki”. Wezmą w niej udział placówki oświatowe działające na terenie dzielnicy Ursus: 11 przedszkoli, 9 szkół podstawowych, 56 Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Zespół Szkół nr 42 i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 15.

      Zwieńczeniem naukowej zabawy będzie koncert gwiazdy muzycznej. Dla obecnej na festiwalu młodzieży wystąpi zespół 4Dreamers - laureaci tegorocznej nagrody Top Gwiazdy Internetu na Sopot Top Of The Top Festival. Ich utwory na portalu YouTube zyskują miliony wyświetleń. Chłopcy zostali także nominowani do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa. Czwórka uzdolnionych wokalistów – Kuba, Max, Tomek i Mateusz zaproszą wszystkich do zabawy w rytmie muzyki pop. Początek koncertu o godzinie 17:00.

       

      Na wydarzenie zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus.

      Wstęp Wolny

    • Zajęcia dla uczniów klas 6-8
     • Zajęcia dla uczniów klas 6-8

      W związku z reformą oświaty, a szczególnie egzaminem ósmoklasisty, Politechnika Warszawska postanowiła wesprzeć uczniów, rodziców i nauczycieli w edukacji przedmiotów ścisłych.


      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6-8 do udziału w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Warszawską, których celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Od tego roku akademickiego zajęcia odbywają się w dwóch formułach:

      - PW Junior – stacjonarne ćwiczenia i wykłady prowadzone w pracowniach PW. W przystępny i praktyczny sposób młodzież poznaje wiele zagadnień związanych z naukami ścisłymi oraz wydziały PW. Szczegóły na stronie www.pwjunior.edu.pl

      - POLinfo.eu – opracowane na bazie podstawy programowej zajęcia z przedmiotów politechnicznych prowadzone przez Internet. Każdy Junior ma dostęp do zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy, dostosowanego do jego umiejętności i zaangażowania, może skorzystać z ogromnej biblioteki materiałów, jak również indywidualnie skonsultować się z prowadzącymi zajęcia. Szczegóły na stronie www.polinfo.eu

      Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2019/20.    • Ubezpieczenie NNW
     • Ubezpieczenie NNW

      Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia NNW. Wszystkie informacje dotyczące NNW znajdziecie Państwo w zakładce: "Dla uczniów i rodziców", dalej "Dla rodziców", dalej "Ubezpieczenie NNW".

     • Koncert Absolwentów i zakończenie roku szkolnego

      17 i 18 czerwca odbyły się Koncerty Absolwentów naszej szkoły. Pierwszy raz pożegnaliśmy ósmoklasistów, a dzień później po raz ostatni mury naszej szkoły opuścili gimnazjaliści. Uczniowie przedstawili wspaniałe programy pożegnalne dla Rodziców, Nauczycieli oraz kolegów z młodszych klas.

      Życzymy im sukcesów w kolejnym etapie zdobywania wiedzy.

       

      19 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

      Na uroczystości uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu otrzymali nagrody. Poznaliśmy też laureatów wielu konkursów. Uroczystość uatrakcyjniły występy uczniów klas trzecich SP.

       

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu wydarzeń w albumie fotograficznym.

       

     • Podręczniki dla zerówek w roku szkolnym 2019/2020

      Podajemy zestaw podręczników obowiązujących w nowym roku szkonym w klasach "0".

      1. Wydawnictwo WSIP "Plac zabaw"

      2. Nowa Era "My World Starter"

      3. Religia - informacja zostanie podana w późniejszym terminie.

       

      Wszystkie książki mogą byc zakupione grupowo we wrześniu, a informację na ten temat podadzą wychowawcy.

    • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny
     • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny

      Stało się, wakacje za pasem, dlatego zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w III Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym.

      Tematem tegorocznego konkursu jest dowolna, wakacyjna interpretacja tematu "Prostokąty".

      Konkurs trwa od 10 czerwca do 8 września.
      Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na stronie głównej szkoły, w zakładce: dla uczniów - Wakacyjny konkurs fotograficzny.

      lub pod poniższym linkiem:
      https://sp2.edupage.org/a/dla-uczniow?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNSZzdWJwYWdlPTc%3D

       

      Do wygrania nagrody!

      Prace prosimy kierować do p. Katarzyny Głuchowskiej

       

      A tymczasem życzymy udanych wakacji i obfitych fotograficznych łowów :)

     • Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „In the World of the Golden Hollywood”

      W dniu 14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 383 w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego „In the World of the Golden Hollywood”. Z dumą informujemy, że dwoje naszych uczniów zdobyło tytuły laureata tego konkursu:

       

      II miejsce – Oscar Kowalewicz z klasy 8b

       

      III miejsce – Maja Piaszczyńska z klasy 8c

       

      Gratulujemy serdecznie i życzymy laureatom dalszych wspaniałych sukcesów w nowych szkołach!

       

      Dyrekcja oraz Opiekun konkursu Elżbieta Wojnicka

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      19.06.2019 (środa)

       8.00 -  8.45      Msza Św.

       9.00 - 10.00     klasy 0-3

      10.00 -11.30     klasy 4-6

      11.30 -13.00     klasy 7,8 SP i III Gimnazjum

       

      Koncert dla absolwentów klas 8 SP 2 -17.06.2019r. godz. 17.00

      Koncert dla absolwentów klas III GIM -18.06.2019r. godz. 18.00

     • Wycieczka klasy III c gimnazjum do Trójmiasta

      Klasa III c gimnazjum w dn. 29.05.- 03.06.19 r. była na wycieczcie w Trójmieście. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Gdańsk zaskoczył nas urokliwym Starym - Nowym Miastem, bo to nie tylko Neptun i Motława, ale także nowe miejsce kultury na mapie Europy!
      Odwiedziliśmy Muzeum II wojny światowej, jedną z najciekawszych interaktywnych wystaw w Polsce. Mile wspominamy obecność w domu Uphagena – zabytkowej mieszczańskiej kamienicy znajdującej się przy ul. Długiej 12. Spędzaliśmy czas na spacerach po urokliwych miejscach w Trójmieście, także na plaży w Gdyni i Sopocie! Dobrze się bawiliśmy! Szkoda, że to już ostatni nasz wspólny wyjazd. Tak jak i inne pozostanie na długo w naszych sercach.

      Anna Imiełowska z klasą III c

     • Dzielnicowa Olimpiada Historyczna

      Czterej młodzi historycy z naszej szkoły: Przemek Kamiński (kl. 8c), Bartek Tereszczuk (III c gim.), Jerzyk Jakubik (kl. 8c) i Maks Widomski (kl.8c) odebrali 6 czerwca podczas uroczystej gali w SP nr 4 nagrody przyznane im w finale XVI Dzielnicowej Olimpiady Historycznej „II wojna światowa 1939-1945”.
      Przypomnijmy, że Przemek zajął I miejsce, Bartek II, Jerzyk III, a Maks otrzymał wyróżnienie.
      Chłopcy, aby wygrać konkurs, musieli wykazać się w II etapie wiedzą stricte historyczną, a w finale przedstawić w atrakcyjny sposób wybrany przez siebie temat.
      Uczniowie naszej szkoły nagrody (pamiątkowe dyplomy, piękne albumy o tematyce historycznej, a także bilety na dowolny film do kina i karty podarunkowe Empik) otrzymali z rąk wiceburmistrzów Ursusa panów: Kazimierza Sternika i Wiesława Krzemienia.
      Nasi uczniowie stawili się na uroczystości dość wcześnie, a że humory zwycięzcom dopisywały, oczekiwanie na rozpoczęcie gali poświęcili na uzupełnienie zapasów kalorii, aby mieć dość siły na przyjmowanie licznych gratulacji.


      Opiekunem olimpijczyków jest Andrzej Klim.

     • Klasy 2b, 2c i 3c w Górach Świętokrzyskich

      30 i 31 maja to czas dwudniowej wycieczki klas: 2b, 2c i 3c.
      Mieliśmy okazję przyjrzeć się „Bartkowi”, wiekowemu drzewu, poznaliśmy też historię Zamku Królewskiego w Chęcinach. Dowiedzieliśmy się, że mieszkała tam przez pewien czas, wraz ze swym ogromnym skarbem, królowa Bona, patronka jednej z ulic w naszej dzielnicy. Odbyliśmy wędrówkę przez Świętokrzyski Park Narodowy, w którym podziwialiśmy unikatowe gołoborza. Przeszliśmy trasą podziemną w kopalni krzemienia pasiastego. Podziwiając figury dinozaurów w naturalnej wielkości, dowiedzieliśmy się, dlaczego właśnie w Bałtowie powstał Park Jurajski.
      Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

     • EkoPark

      22.05 nasi uczniowie z Klubu Eko i Wolontariatu uczestniczyli w otwarciu I części EkoParku przy ulicy Gierdziejewskiego w Gołąbkach. Sadzili pnącza przy altance i spacerowali ścieżką edukacyjną.

     • Gala Ośmiu Wspaniałych

      21.05 w Teatrze Komedia odbyła się Gala XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" Warszawy. Laureatami w kategorii "Ósemeczki" zostali uczniowie naszej szkoły: Laura Filipiuk 6b i Mateusz Wojciewski 6c.

      Siedem naszych wolontariuszek (Weronika Bylica 8d, Michalina Olczak 6b, Marlena Seddik 6b, Alicja Korol 6b, Marta Łukasiak 6b, Julia Dzierżanowska 6d oraz Ola Bijata 4f) pomagało przy wręczeniu medali i nagród laureatom oraz  kwiatów Prezydentom Warszawy, dziewczynki częstowały także uczestników gali cukierkami. Gratulujemy zwycięzcom!

      Opiekunki Wolontariatu: Irena Jarzębak i Irena Drągowska. 

     • Konkurs Ekologiczny

      24.04 w Domu Kultury Miś odbył się finał XV Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego„Kwiaty doniczkowe w domu”. Wzięło w nim udział 7 szkół podstawowych.Mateusz Wojciewski uczeń kl.6c naszej szkoły zajął 3 miejsce.Dyplomy i nagrody wręczali: Kazimierz Sternik - zastępca burmistrza Dzielnicy Ursusm.st. Warszawy, Krystyna Zych-Włodarczyk - zastępca dyrektora SP nr 2 orazorganizator konkursu - Irena Jarzębak. Goście i uczestnicy zostali poczęstowanitortem, który ufundowała Rada Rodziców.

     • ONICO Warszawa

      We wtorek 07.05. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Wicemistrzów Polski Siatkarzy ONICO Warszawa. Spotkanie to było nagrodą za wygranie programu Junior Club zorganizowanego przez warszawski klub. Nasi uczniowie od października regularnie jeździli na mecze i swoim dopingiem wspierali warszawską drużynę.

    • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
     • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

      Szanowni Państwo

      Już 13 maja rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. System do tego przewidziany ma ograniczone możliwości przeszukiwania, np. nie można wylistować szkół w kilku dzielnicach jednocześnie lub wybrać szkoły z konkretnymi rozszerzeniami.

      Z uwagi na trudny dla uczniów wybór dalszego kierunku kształcenia, portal http://www.wybieramszkole.pl/ zaktualizował ofertę szkół warszawskich na zgodną z oferta umieszczoną w elektronicznym systemie rekrutacji.

      Wszystkim kandydatom biorącym udział w elektronicznej rekrutacji, proponujemy aby na portalu http://www.wybieramszkole.pl/ oblicz swoje punkty, sprawdzić swoje szanse i stworzyć swoją listę TOP-KLAS. Można również sprawdzić jaki był w poprzednim roku próg punktowy w analogicznej klasie, a jaki przedział punktowy w szkole. 

      Możliwości wyszukiwania i przeglądania klas/szkół są duże, można wyszukiwać, np.:

      - wg lokalizacji,

      - wg typu oddziału,

      - wg przedmiotów rozszerzonych,

      - wg języków obcych.

       Warto również sprawdzić czy do wybranej klasy są dodatkowe sprawdziany oraz jakie przedmioty są punktowane.

        

      Wszystkim tegorocznym kandydatom życzymy trafnych wybrów.

       

      Zapraszam do odwiedzenia strony: www.wybieramszkole.pl i polubienia nas na FB: https://www.facebook.com/WybieramSzkole/

       

      Dorota Janusz

      mama gimnazjalisty - współautor projektu

      * Wszelkie zapytania i uwagi proszę kierować na adres: info@wybieramszkole.pl 

       

    • Lato w mieście
     • Lato w mieście

      Zgodnie z harmonogramem w dniach 06- 16.05.2019 r. należy dokonać opłaty za obiady.

      Obiad kosztuje 7 zł. Należy opłacić za tyle dni, ile dziecko  będzie  uczestniczyło  w akcji.

       

      Proszę o podanie terminu uczestniczenia dziecka, imię i nazwisko i dopisek "Lato w mieście"

      Konto 24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

    • Dyżur wakacyjny
     • Dyżur wakacyjny

      Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem w dniach 27.04 – 10.05.2019r. należy dokonać opłaty za obiady .

      Obiad kosztuje 9 zł. W IV turnusie jest 14 dni, więc należy zapłacić 126 zł.

      Numer konta:

      24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

      W tytule przelewu prosimy o dopisek "Dyżur wakacyjny".

     • Klasy 2b i 2 c w Ośrodku Edukacji Technicznej „Pinokio”

      W dniu 15 marca uczniowie klas 2b i 2c  wraz z opiekunami udali się na  w wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie.  W czasie zajęć  dzieci dowiedziały się,  jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Uczniowie mieli okazję również zobaczyć różne przedmioty z drewna używane dawniej w gospodarstwach domowych, takie jak np:  kołowrotek, maglownica czy dzieża do wyrabiania chleba. Wiedza dzieci została sprawdzona w szybkim konkursie. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć były zabawy ruchowe ze śpiewem i samodzielne wykonanie pracy plastycznej.  Ostatnim elementem pobytu w Ośrodku „Pinokio”  była degustacja samodzielnie upieczonych przy ognisku kiełbasek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

     • Bal dla Osób z Niepełnosprawnością

      23.02.2019r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Warszawskim Balu dla Osób z Niepełnosprawnością.

      Jest to impreza charytatywna,  organizowana każdego roku przez fundację Świat na TAK. 

      Bal miał miejsce w pięknie urządzonej hali Areny Ursynów. Tematem przewodnim  w tym roku był Boliwood. W czasie imprezy około 500 osób, przebranych za gwiazdy kina hinduskiego, bawiło się, brało udział w licznych konkursach, uczestniczyło w pokazach tańca hinduskiego. 

      Wolontariusze z naszej szkoły towarzyszyli swoim niepełnosprawnym podopiecznym w czasie balu. Bawili się wspólnie oraz korzystali z atrakcji zapewnionych przez organizatora.

      Kolejny Bal za nami. Ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz akcji wolontariatu w naszej szkole. Z niecierpliwością czekamy na bal w przyszlym roku.

    • Lato w mieście 2019 - pierwsze informacje
     • Lato w mieście 2019 - pierwsze informacje

      Program „Lato w Mieście 2019” – Dzielnica Ursus m.st. Warszawy od 24.06.2019r. do 30.08.2019 r.

       

      Dzielnica Ursus m. st. Warszawy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programie „Lato w Mieście 2019”. Program będzie realizowany w okresie 24.06 – 30.08.2019r.. Rekrutacja do Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych prowadzona będzie przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń. Szczegóły rekrutacji zostaną podane w późniejszym terminie.

      http://www.ursus.warszawa.pl/informator.php?dzial=latowmiescie

       

      Wszystkie zajęcia w ramach programu „Lato w Mieście” będą bezpłatne. Dzienna stawka żywieniowa dla uczestników programu wynosi 7 zł.

      Do naszej placówki zapraszamy uczniów w terminie 12 – 30 sierpnia 2019r.

      Dyrekcja szkoły

     • Bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3

      W naszej szkole odbył się Bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3. Na zabawę przybyły nie tylko pięknie ubrane księżniczki, rycerze czy superbohaterowie ale również inne bawne postacie. Wszyscy bardzo doborze się bawili. 

     • Dzień Babci i Dziadka

      Dnia 22 stycznia dzieci z klasy Ob przedstawiły „Koncert życzeń” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Recytowały wiersze, wykonały taniec Kowal i Menuet.  Śpiewały piosenki: „Dziadek i babcia tańczą walczyka”, „ Moja babcia ukochana”,  „Niech nam żyją”, „Pada śnieżek”. Babcie i Dziadkowie byli zachwyceni wspaniałym pokazem swoich wnucząt. Na zakończenie koncertu każde dziecko wręczyło swoim dziadkom własnoręcznie wykonany upominek.

      Joanna Białach,  Justyna Narloch

    • PIERWSZA KLASA SPORTOWA
     • PIERWSZA KLASA SPORTOWA

      Zapraszamy chętnych kandydatów do klasy pierwszej sportowej o profilu ogólnosportowym (z przygotowaniem do piłki siatkowej).

      W związku z tym w dniu 28 lutego 2019 r (czwartek) odbędzie się próba sprawności fizycznej dla kandydatów do tej klasy.

      Zapraszamy od godz. 18.00. na próby sprawności fizycznej (szkolna hala sportowa). Obowiązuje strój sportowy. Kandydat powinien posiadać bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.


      Próby sprawnościowe:
      - chwyt piłki z własnego podrzutu,
      - bieg wahadłowy 4x10m
      - skok w dal z miejsca
      - rzut piłeczką palantową 


     • Zebranie z Rodzicami kandydatów do oddziału przedszkolnego SP2

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

      w Warszawie, ul. Orłów Piastowskich nr 47

      zaprasza

       Rodziców kandydatów do oddziału przedszkolnego w SP-2

       na spotkanie informacyjne (w holu głównym szkoły), dotyczące zapisów  z wykorzystaniem elektronicznego systemu ewidencji podań,              na rok szk. 2019/20.

       

       Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2019 r. o godz. 18.00

      Przypominam, że rodzice mają obowiązek poinformować szkołę rejonową, w której placówce oświatowej dziecko będzie realizowało obowiązek przygotowania przedszkolnego.

      Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, znajdą Państwo na stronie internetowej Biura Edukacji Warszawa  - www.edukacja.warszawa.pl

       

     • Zebranie dla Rodziców kandydatów do klasy pierwszej

                                                    

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

      w Warszawie, ul. Orłów Piastowskich nr 47

      zaprasza

       Rodziców kandydatów do klasy pierwszej SP-2

       na spotkanie informacyjne (w holu głównym szkoły), dotyczące zapisów z wykorzystaniem elektronicznego systemu ewidencji podań,               na rok szk. 2019/20.

       

      Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2019 r. o godz. 18.00

      Przypominam, że rodzice mają obowiązek poinformować szkołę rejonową, w której placówce oświatowej dziecko będzie realizowało obowiązek szkolny.

      Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, znajdą Państwo na stronie internetowej Biura Edukacji Warszawa  - www.edukacja.warszawa.pl

    • Zima w mieście - rekrutacja uzupełniająca
     • Zima w mieście - rekrutacja uzupełniająca

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      Informujemy, że w dniach 14 stycznia godzina 8.00 do 16 stycznia godzina 11.00 zostanie ponownie uruchomiony system, w którym będzie istniała możliwość zapisania dziecka na zajęcia w ramach Zima w Mieście 2019.

      Po dokonaniu rejestracji należy uiścić opłatę za wyżywienie pod podany numer konta: 24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

      Jeszcze są wolne miejsca, serdecznie zapraszamy!

     • Zima w mieście 2019

      Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w programie "Zima w Mieście 2019”. W naszej szkole zajęcia będą odbywać się w terminie 4-8.02.2019r.

      Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00.

      Wszystkie zajęcia w ramach programu „Zima w Mieście” będą bezpłatne. Dzienna stawka żywieniowa dla uczestników programu wynosi 7 zł.

       Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za posiłki  od 3 do 10 stycznia 2019r. na konto  24 1140 2017 0000 4402 1303 5562


      Szczegółowy regulamin można znaleźć po poniższym linkiem:
      Regulamin_Feryjnej_Placowki_Edukacyjnej.docx

     • Jasełka 2018

      Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Jasełka. Uczniowie klas 0-3 oraz 4-8, a także gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez ich kolegów i koleżanki oraz opiekunów. Poprzez piękne dekoracje, kostiumy i muzykę, wszyscy przenieśliśmy się w czasy, gdy narodził się Jezus.

     • Kiermasz świąteczny

      18 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na stoiskach można było kupić ozdoby świąteczne oraz przeróżne ciasta przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

     • Radość jest niebem

      W grudniu odbył się Szkolny Tydzień Promowania Wartości pod hasłem "Radość jest niebem pod którym wszystko kwitnie". Klasa 3c przygotowała apel dla młodszych odbiorców, a 5a - dla starszych uczniów.

     • Ciekawy koncert na rogu

      30 listopada uczniowie klas 0-3 mieli okazję do wysłuchania i obejrzenia koncertu muzycznego. Głównym instrumentem, który poznały dzieci był róg, czyli waltornia.

      Muzycy opowiadali o historii Polski. Mieli na sobie stroje z dawnych epok. Było to doskonałe widowisko.

     • Pożegnanie jesieni

       

      22 listopada 2018r., odbyła się w świetlicy szkolnej impreza cykliczna „Pożegnanie Jesieni”. Na uroczystość przybyli nauczyciele i uczniowie. W trakcie występów został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Jesienne drzewo". Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody. Dziękujemy wszystkim małym aktorom za zaangażowanie.

     • PISK BIAŁEGO ORŁA -100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

      13 listopada 2018 r.  uczniowie klasy  3b wystawili spektakl patriotyczny pt. „Pisk Białego Orła”. Przedstawienie według scenariusza Adama Szafrańca zostało zrealizowane pod kierunkiem nauczycieli  – Danuty Witeckiej i Renaty Kowalskiej.

      Uczniowie przenieśli wszystkich do chłopskiej chaty, gdzie rodzina musi się pożegnać z ojcem i synem, którzy idą na wojnę walczyć za ojczyznę. Ojciec z wojny nie wraca! Jego ofiara, jak i tysiące innych, przywraca jednak Polskę na mapy świata, a wraz z nią Orzeł Biały znów wraca do chwały!

      Występy uświetnił piękny, patriotyczny taniec uczennic z klasy 3b pod opieką  pani Agnieszki Grzesik.

      Po spektaklu uczniowie Jasmina Płocharska i Filip Pisarzewski wygłosili piękne oracje na temat ,,Co to znaczy kochać Polskę”.

      Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas 0-3.

       

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • W Azylu "101 kotów"

      Jak co roku, wolontariusze oraz aktywni uczniowie z naszej szkoły  odwiedzili podopiecznych Azylu "101 kotów" w Konstancinie.

      Dostarczyliśmy karmę, która została zebrana w ramach październikowej akcji charytatywnej. Głaskaliśmy, przytulaliśmy oraz karmiliśmy milusińskich.

      Pani Irena - wolontariuszka fundacji  opowiedziała nam o tym, co lubią jej koty, jak trafiły do azylu oraz o potrzebie pomagania naszym braciom mniejszym.

      Mieliśmy możliwość, razem z opiekunami oraz podopiecznymi fundacji, świętować otwarcie wybiegu dla kotów po remoncie. Zwiedziliśmy "koci żłobek" oraz "koci dom spokojnej starości".

      Na koniec od pani Ireny dostaliśmy podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy przyłączyli się do akcji zbierania karmy na terenie naszej szkoły.

      Opieka: Irena Jarzębak, Irena Drągowska

     • Obchody Święta Niepodległości

      8 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole wieczór patriotyczny „Polskę nosi się w sercu”. W stulecie odzyskania niepodległości uczniowie przypomnieli sylwetki wyjątkowych Polaków. Pojawili się znani i mniej znani twórcy niepodległości, obrońcy wolności i niezłomni. Ich życiorysy to świadectwo, o którym nie można zapomnieć, jeśli żyje się tu i teraz.

      Program został powtórzony następnego dnia dla wszystkich uczniów klas 4-8.

      Uroczystość przygotowały polonistki: Izabela Łabędzka i Anita Janus

       

      Zapraszamy do obejrzenia galerii.

     • Ogłoszenie

      Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Warszawie zatrudni pracownika na cały etat na stanowisko woźnej/woźnego od 01.12.2018r

     • Promieniowanie Ojcostwa

      Z okazji obchodów XVIII. Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”
      w naszej szkole przez bibliotekarzy szkolnych została zorganizowana wystawa nawiązująca
      do 40. rocznicy powołania naszego Patrona Świętego Jana Pawła II na Papieża.
      Wszyscy uczniowie z młodszych klas zwiedzający wystawę wraz z Wychowawcami oraz
      inni przychodzący do naszej biblioteki dostawali pamiątkowe obrazki i naklejki.
      Miło nam, że najmłodsi dołączyli do obchodów Dnia Papieskiego, który co roku jest wyrazem
      naszej pamięci o Patronie.
      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy

      W ramach realizacji programu „Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy” 11.10.2018r. dzieci z klasy Ob uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej w Warszawie. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną - strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, dowiedzieli się, jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Podczas spotkania ze strażnikiem miejskim dzieci uzyskały wiedzę w zakresie podstawowych zasad bezpiecznych zachowań.

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

      W piątek,12 października dzieci z klas pierwszych uroczyście ślubowały oraz były pasowane na uczniów naszej Szkoły. pięknie wygłosiły wiersze i zaśpiewały piosenki. Pani Dyrektor była zadowolona z efektów pracy zespołów klasowych 1a, 1b i 1c. Życzymy im, by nauka w szkole była świetną zabawą.

     • Pielgrzymka Rodziny szkół Jana Pawła II

      11 października 2018r., grupa uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej, brała udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II w Częstochowie. Uczniom towarzyszyli pani dyrektor Krystyna Zych-Włodarczyk, siostry Hanna i Berenika oraz kleryk Piotr. Pogoda była wymarzona. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Wrócili pełni wspaniałych przeżyć. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

     • Ursus dla Niepodległej

      Dnia 22 września 2018 r. odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli dzielnicy Ursus
      m.st. Warszawy pod hasłem "Ursus dla Niepodległej”.
      Pogoda kaprysiła, ale humory wszystkim dopisywały. Podczas festiwalu miało miejsce wiele
      atrakcji, ale główną była parada, która okazała się formą integrującą społeczeństwo
      lokalne. Młodzież spisała się na medal, godnie reprezentując szkołę w korowodzie. Miło było
      zobaczyć uczniów niosących żywą flagę i emblematy szkół. 
      Podczas festiwalu mieliśmy przyjemność posłuchać pięknego koncertu przygotowanego przez
      uczniów szkół oraz oglądać na scenie laureatów dwóch konkursów: Ośmiu Wspaniałych oraz" Młodzi Wspierają Ptaki” organizowanego przez MRDU.
      Wszyscy przybyli do parku Hassów mieli okazję uczestniczyć w pikniku historycznym z
      podobozem wojskowym, grze miejskiej, a także w warsztatach patriotycznych, przejechać się
      na kucu. Był także pokaz moździerzy! Oj działo się... działo!
      Nasze stoisko szkolne obfitujące w smaczne przysmaki przyciągnęło licznych gości. Nawet
      słońce się do nas uśmiechnęło!
      Bardzo dziękujemy przedstawicielom RR za pomoc w przygotowaniach do festiwalu
      oświatowego. 
      Zapraszamy do galerii.

     • Uczniowie na meczu siatkówki

      W piątek 12.10.2018r. kibice siatkówki z naszej szkoły wybrali się na mecz inaugurujący sezon 2018/2019 do hali COS Torwar. Stołeczna drużyna podejmowała zespół Cuprum Lubin. Mecz zakończył się wygraną warszawiaków 3:0. Nasza szkoła tym wydarzeniem rozpoczęła rywalizację w programie Junior Club.

     • Gra miejska Kod Kościuszki

      W minioną środę klasa 5F uczestniczyła w grze miejskiej Kod Kościuszki zorganizowanej przez urząd dzielnicy oraz biuro podróży WawaGra. Poprzez zabawę i rywalizację około 200 uczestników poznało dzieje Tadeusza Kościuszki oraz najważniejsze fakty historyczne XVIII wieku. Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie! 

     • Pieczemy chleb

      Korzystając z pięknej jesiennej aury, klasy 6c i 6d wraz z wychowawczyniami -Barbarą Szkamruk, Elżbietą Wojtasiak, Marią Kuśmierczyk udały do Józefowa się na lekcję warsztatową o chlebie. Uczniowie przypomnieli sobie, jak powstaje mąka, poznali różne gatunki zbóż i kasz, dowiedzieli się, jakich narzędzi rolniczych używano kiedyś oraz jak przebiega proces pieczenia chleba. Uczniowie samodzielnie ugniatali ciasto i formowali swoje bochenki chleba, które po upieczeniu zabrali do domu. Dodatkową atrakcją była degustacja różnych gatunków chleba oraz ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, humory również. Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę i dodatkowe umiejętności.

     • Bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

      13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak zainteresowani uczestnicy muszą wcześniej zarejestrować się poprzez formularz online. Zapisy na pierwsze październikowe zajęcia prowadzone są tylko do 14 września. 

       

      Organizatorzy zapraszają na warsztaty nie tylko młodzież z Warszawy i okolic, ale również uczniów spoza województwa mazowieckiego. Osoby, które w drodze na zajęcia pokonają ponad 50 km mogą liczyć na zwrot kosztów za dojazd.

       

      Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem:  https://adamed.prowly.com/38063-ruszyly-zapisy-na-bezplatne-warsztaty-dla-mlodziezy-scisle-uzdolnionej. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu. 

     • Ursus dla Niepodległej

      Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa w tegorocznym festiwalu
      oświatowym ,,URSUS DLA NIEPODLEGŁEJ”, który odbędzie się 22 września (w sobotę) w parku
      Hassów, w godz. 10.00 - 15.00.


      W programie parada z żywą flagą, której towarzyszyć będzie orkiestra dęta, grupa rekonstrukcyjna
      oraz koncert przygotowany przez uczniów przedszkoli i szkół ursuskich. W trakcie imprezy będzie
      można odwiedzić stoiska przygotowane przez placówki oświatowe oraz wziąć udział w ciekawej grze
      terenowej.


      Serdecznie zapraszamy do radosnego świętowania rocznicy 100–lecia odzyskania niepodległości
      przez Polaków.


      Dyrekcja szkoły
      Grono pedagogiczne
      Rada rodziców

     • Rozpoczęcie roku szkolnego

      W poniedziałek, 3 września, w hali sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. 

      Jak powiedziała Pani Dyrektor - Magdalena Grabska, każdy z uczniów rozpoczyna ten rok z "nową kartą", którą może zapełnić kolejnymi doświadczeniami, aby w czerwcu znów powitać wakacje.

     • Wakacyjny konkurs fotograficzny

      Zachęcamy uczniów przyszłych klas 4 oraz obecnych uczniów klas 4-7 oraz gimnazjalistów do udziału w II Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym.

      Tematyką tegorocznego konkursu jest dowolna interpretacja zagadnienia:

      "Co w trawie piszczy"

      Podpisane i opisane prace prosimy składać do p. Katarzyny Głuchowskiej do dnia 7 września 2018r.

      Z pełnym regulaminem konkursu można zapoznać się w zakładce "dla uczniów" lub bezpośrednio klikając w link: Wakacyjny Konkurs Fotograficzny

       

      Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia! :)

     • Obiady we wrześniu

      Zapisy na obiady odbędą się 03.09.2018 przy szkolnej stołówce w godzinach 08:00-10:00 oraz 12:00-14:00.

      PŁATNOŚĆ ZA OBIAD ZA WRZESIEŃ 2018r.S.T. CATERING SYLWIA TOMCZYK

       

      nr konta: 24 1140 2017 0000 4402 1303 5562

       

      pełny obiad (zupa, II danie, kompot) 181,00 zł

      zupa - 48,00 zł

      II danie - 162,00 zł

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
   • sekretariat@sp2.warszawa.pl
   • 22 667 46 54
   • ul. Orłów Piastowskich 47 02-496 Warszawa
   • w ciągu roku szkolnego: pn-pt: 7:30-15:30
   • p. Magdalena Grabska
   • p. Krystyna Zych-Włodarczyk p. Magdalena Grześczyk
 • Galeria zdjęć

  • XIX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.
  • Dzień Papieski 16 października
  • Ślubowanie klas I
  • Wycieczka integracyjna klasy 6a do Puszczy Kampinoskiej.
  • Gratulacje dla naszej Uczennicy!
  • "Mimozami jesień się zaczyna…"
  • Festiwal Oświatowy
  • Zakończenie roku szkolnego 18/19
  • Koncert Absolwentów 2018/2019
  • Wycieczka klasy III c gimnazjum do Trójmiasta
  • Sukcesy polonistyczne
  • Dzielnicowa Olimpiada Historyczna