Pożegnanie jesieni w świetlicy
29 listopada dzieci ze świetlicy zaprezentowały przedstawienie pt.: ,,Pożegnanie jesieni”. Na tle jesiennej scenografii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Przedstawienie zakończył jesienny pokaz mody. Uczniowie prezentowali swoje stylizacje, inspirowane barwami jesieni, wykonane i ozdobione darami tej magicznej pory roku. Kreatywność i talent uczniów zatopione w jesiennych kreacjach sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.
Dzięki temu wydarzeniu udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę, w której sztuka, moda i radość spotkały się razem. Dziękujemy wszystkim za udział!
Link do galerii online, w której znajdują się wszystkie zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/n3hqtztmh4VcVmFX9
📷 Informacja od fotografa: Zdjęcia można swobodnie udostępniać, publikować i zapisywać. Niestety, są w jakości przeznaczonej wyłącznie do użytku internetowego, co może wpłynąć na ich jakość w przypadku odbitek papierowych.
2
Tydzień Promowania Wartości
Szkolny Tydzień Promowania Wartości jest od 21 lat bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole. W tym roku przypadł w tygodniu między 20 a 24 listopada. Akcja odbyła się pod hasłem "Przyjacielu, dobrze, że jesteś".
Wiele uczniowskich aktywności krążyło właśnie wokół tematu przyjaźni. Prowadzono rozmowy, wspierane obejrzanymi prezentacjami i filmami, przygotowywano prace plastyczne i literackie, wykonanymi plakatami ozdabiano klasy, z piór z imionami przyjaciół powstały skrzydła, robiono zdjęcia, śpiewano i recytowano. Każde takie działanie to relacje, które powstały, odbudowały się, umocniły lub niebawem nadejdą.
Wszyscy zaangażowani w sprawy Tygodnia Promowania Wartości są bogatsi o te relacje.
Dziękujemy, że mogliśmy być razem.
Prezentujemy kilka zdjęć. Zapraszamy, do obejrzenia części artystycznej przegotowanej dla klas I-III przez klasę 3b i Panią Katarzynę Nurkiewicz.
4
Zmiana organizacji ruchu
Zmiany przy ulicy Orłów Piastowskich - ulica na czas remontu staje się jednokierunkowa. Prosimy o ostrożność i stosowanie się do znaków.
Szczególowe informacje znjaudję się POD TYM LINKIEM
Wieczornica listopadowa
23 listopada spotkaliśmy się na wieczornicy listopadowej.
W tym roku mottem do programu poetycko-muzycznego stało się zdanie: "Bez korzeni nie ma skrzydeł".
Słuchając wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów, na chwilę wróciliśmy do własnych wspomnień.
Na widowni spotkali się rodzice, nauczyciele (dawni i obecni) oraz absolwenci naszej szkoły.
Dzięki ich obecności to był niezwykle miły wieczór - prawdziwy powrót do korzeni.
Opiekę artystyczną sprawowali nauczyciele: Anita Janus, Izabela Łabędzka i Sebastian Porzeziński
1
Wizyta wolontariuszy w schronisku
W piątek, 17.11.2023r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu oraz najbardziej aktywni uczniowie, biorący udział w akcji zbiórki karmy dla podopiecznych Azylu 101 kotów w Konstancinie odwiedzili wraz z opiekunami kotki w schronisku.
Pani Irena, właścicielka schroniska dla kotów, oprowadziła nas oraz opowiedziała nam o swoich podopiecznych. Obecnie w schronisku swój dom znalazło ok. 180 kotków z różnymi życiorysami. Przebywają tam koty-uchodźcy z Kijowa, koty z interwencji, uratowane z budów oraz znalezione na ulicach.
Azyl utrzymuje się dzięki pomocy ludzi dobrej woli. W naszej szkole kolejny rok została zorganizowana zbiórka karmy, którą dostarczyliśmy do schroniska. Tradycją też jest odwiedzanie kotów w schronisku. Mimo dużej odległości, oraz męczącego dojazdu, uczniowie chętnie wybierają się z opiekunami do azylu aby pobawić się, pogłaskać, poprzytulać potrzebujące koty. Jest ogromna potrzeba miłości i czułości oraz znalezienia domu.
Zachęcamy do śledzenia strony schroniska w internecie oraz pomoc. Najbliższa okazja nadarzy się już 16.12.2023r. W tym dniu, w Azylu odbędzie się kiermasz na rzecz podopiecznych. Zachęcamy do udziału.
25
To i owo o paleontologu...
W minionym tygodniu uczniowie z 0a poznali kolejny zawód w ramach innowacji "Kim będę, gdy dorosnę?". Grupa udała się w podróż do czasów prehistorycznych odwiedzając Muzeum Ewolucji w Warszawie, gdzie poznała zawód paleontologa. Podczas zwiedzania ekspozycji, dzieci oglądały różne skamieliny, kości i szkielety dinozaurów. Wzięły udział w lekcji muzealnej podczas której zdobyły wiedzę na temat dinozaurów i specyfiki pracy paleontologa.
Po powrocie do Szkoły wszyscy zamienili się w paleontologów prowadząc prace wykopaliskowe i szukając skamielin w gipsowych odlewach.
Był to dzień szczególny i pełen wrażeń.
13
UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Uczniowie naszej szkoły uczcili 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystym apelem. Ulubiona pieśń Józefa Piłsudskiego „Legiony to…” zabrzmiała w wykonaniu klasy 5d oraz 4a. Co to jest niepodległość, wyjaśniła śpiewająco grupa wokalna z klas 3-6, a nasz narodowy taniec — mazur wykonała szkolna grupa baletowa.
Apel poprowadzili uczniowie z klasy 5a — Gabrysia i Kacper, przypominając, że wolność jest najcenniejsza i trzeba o nią walczyć, nawet jeśli wymaga najwyższej ceny. O tym też zaśpiewał Aleksander z 5d, wykonując wzruszającą piosenkę „Dziś idę walczyć, mamo!”, a utwór „Pamieć w nas” w rytmie poloneza, przypomniał o czasach walk o niepodległość.
Apel przygotowały Panie: Ewelina Kiryk, Agnieszka Grzesik oraz Monika Guzińska.
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
SZKOŁA DO HYMNU
10 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Zebraliśmy się wszyscy na hali sportowej, aby wspólnie uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
O godzinie 11:11, w duchu patriotyzmu i jedności wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a także za wspólną chwilę refleksji i pamięci o naszych bohaterach narodowych.
7
Gościnny występ z okazji 11 Listopada
Dnia 13 listopada w naszej Szkole gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola im. Księdza Bronisława Markiewicza w Warszawie.
Mali artyści pod kierunkiem siostry Cecylii, dumnie przedstawili program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Recytowały patriotyczne teksty, śpiewały piosenki, a także odśpiewały wspólnie ze wszystkimi uczniami hymn narodowy.
Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami i drobnym upominkiem.
8
Uroczysty Apel z Okazji Święta Niepodległości
W czwartek 9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.
W atmosferze patriotyzmu uczniowie i nauczyciele zebrali się, aby wspólnie uczcić to ważne święto.
Pamiętajcie, że takie chwile budują więź społeczności szkolnej i kształtują naszą świadomość historyczną.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w uroczystości.10
Warszawska Akcja "Zima w Mieście"
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2024 adresowana jest do uczniów warszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie (status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 24 listopada 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godziny 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Zima w Mieście” 2024 zostanie opublikowana w systemie 15 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Proszę nie dokonywać opłat (przelewów) przed 1 stycznia 2024 r. Od 2 stycznia 2024 r. od godziny 8:00 do 8 stycznia 2024 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.
Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Chcielibyśmy poinformować, że w naszej szkole Akcja „Zima w Mieście” planowana jest w terminie od 15 do 19 stycznia 2024 roku.
Zapraszamy!
„Po Warszawie pieszo i na kółkach”
W ramach udziału w programie „Po Warszawie pieszo i na kółkach” klasy 0A, 1B oraz 2A wzięły udział w warsztatach rowerowych.
Głównym celem programu jest zainteresowanie najmłodszych warszawiaków różnymi środkami transportu miejskiego oraz infrastrukturą służącą mobilności w przestrzeni publicznej.
UWAGA! KONKURS!
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU
na
OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Organizator konkursu:
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
w Warszawie
Cele konkursu:
- Popularyzacja działań artystycznych w szkole
- Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów
- Wspieranie motywacji do pracy zespołowej
- Budowanie integracji i współpracy w klasie.
Postanowienia ogólne:
- Czas trwania konkursu od 15 listopada do 4 grudnia. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród podczas Kiermaszu świątecznego 12 grudnia 2023 r.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0 - 8.
- Przedmiotem konkursu jest przygotowanie najbardziej oryginalnej ozdoby bożonarodzeniowej na bazie drewnianej choinki.
- Podstawa (drewniana choinka) do przygotowania stroika zostanie dostarczona przez organizatora. Pozostałe elementy do dekoracji uczniowie muszą przygotować we własnym zakresie.
- Stroiki powinny być wykonane przez całe klasy. Jedna klasa = jedna praca.
- Wykonane prace zostaną przekazane na aukcję, która odbędzie się podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
- Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 0-3, 4-8.
- Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwać będzie komisja w składzie:
- 2 przedstawicieli Rady Rodziców
- 2 przedstawicieli Rady Pedagogicznej
- 2 przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
- Dyrektor Szkoły
- Prace zostaną wyeksponowane na stronie internetowej szkoły oraz w hali sportowej – podczas kiermaszu.
- Ocenianie prac:
- prace klas 4-8 ocenią uczniowie 0-3 (karty do głosowania papierowe), głosowanie w klasach zostanie przeprowadzone w obecności przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, rady Rodziców i Rady Pedagogicznej (7 grudnia 2023 r.)
- prace klas 0-3 ocenią uczniowie klas 4-8, głosowanie w wersji elektronicznej (podczas lekcji informatyki (5-11 grudnia 2023 r.)
- liczenie głosów – 11 grudnia o godzinie 11.00, miejsce – gabinet Dyrektora szkoły.
- W każdej kategorii wiekowej zostanie przyznana nagroda rzeczowa – voucher na atrakcję na całej klasy w wysokości 400 zł.
- Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.
- Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na Kiermaszu Bożonarodzeniowym.
- Cały dochód ze sprzedaży prac zasili fundusz socjalny RR.
- Wszystkie wykonane prace będą prezentowane w szkole od 6 grudnia do dnia Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
Postanowienia końcowe:
- Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.
- Wykonane prace mogą być sfotografowane na potrzeby promocyjne Szkoły oraz RR.
- Nagrody w konkursie zapewnia organizator.
Archiwum
Kalendarz
brak danych