• PO-HISTORIA

• .

• Przedmiotowe ocenianie z przedmiotu historia - rok szkolny 2020/2021

Na początku roku szkolnego uczniowie i ich opiekunowie zapoznają się z zasadami oceniania i wymaganiami edukacyjnymi z realizowanego programu nauczania, a także ze sposobami sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów. Rodzice są informowani o osiągnięciach swoich dzieci podczas zebrań ogólnych, konsultacji indywidualnych, za pomocą informacji zamieszczonej w dzienniku elektronicznym po zalogowaniu na swoje konto.

Nauczyciel dokonuje oceny w sposób jawny. Ocena śródroczna/roczna, a także śródsemestralna nie jest średnią arytmetyczną ani średnią ważoną (e-dziennik) z poszczególnych stopni. Ustalona na koniec roku ocena niedostateczna może być zmieniona tylko w wyniku egzaminu i zgodnie ze Statutem szkoły.

Uczeń powinien systematycznie pracować przez cały rok szkolny i być przygotowanym do każdej lekcji z 3 ostatnich tematów.

Uczeń jest zobowiązany prowadzić zeszyt przedmiotowy, który będzie podlegał ocenie. W razie nieobecności powinien mieć uzupełnione notatki na drugą lekcję od momentu powrotu do szkoły.

Uczeń może być trzy raz w semestrze nieprzygotowany do zajęć, czasem dopuszczalne jest także nieprzygotowanie z innych powodów, ale potwierdzone przez opiekuna dziecka. Nieprzygotowanie ucznia do lekcji zgłasza nauczycielowi na początku zajęć.

Obowiązkiem ucznia jest notowanie i wykonanie zadania domowego. Uczeń, który nie wywiązał się z tego obowiązku, zgłasza brak pracy domowej na początku lekcji. Za każdy zgłoszony brak pracy, uczeń otrzymuje znak: np, za brak części pracy: bz. Zadanie musi zostać wykonane przez ucznia na następną lekcję i przedstawione nauczycielowi.

Nauczyciel sprawdza kartkówki do 7 dni, sprawdziany do 14 dni. Uczeń, który otrzyma ze sprawdzianu ocenę niedostateczną ma obowiązek w ciągu 2 tygodni napisać poprawę sprawdzianu.

Stwierdzenie niesamodzielnej pracy pisemnej na lekcji, skutkuje otrzymaniem oceny niedostatecznej bez możliwości jej poprawy.

Oceniane. Odpowiedź ustna na lekcji, materiał z trzech ostatnich lekcji. Kartkówki - formy niezapowiadane, materiał z trzech ostatnich lekcji. Sprawdziany odbywają się w terminie ustalonym z klasą, należy poprawiać oceny niedostateczne (w ciągu dwóch tygodni, po uzgodnieniu terminu z nauczycielem).

Karty pracy - formy wypełniane (rozwiązywane) w klasie bądź samodzielnie w domu, ilość uzależniona od realizowanego materiału nauczania.

Zadania domowe zadawane po każdej lekcji jako pytania z podręcznika, zadania w ćwiczeniach lub testy online na platformie www.wsipnet.pl

Aktywność na zajęciach - zaangażowanie ucznia, udział w lekcji – otrzymuje wtedy plusy/minusy. Pięć plusów oznacza ocenę bardzo dobrą.

Kryteria punktacji.

Celujący           98 % - 100%