• Przedmiotowe Ocenianie - NAUKA ZDALNA

• Zasady oceniania zarówno z INFORMATYKI jak i TECHNIKI nie różnią się od stosowanych podczas lekcji realizowanych stacjonarnie w szkole. Zmianie ulegają jedynie formy sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel stosuje formy umożliwiające uczniom samodzielną pracę z wykorzystaniem komputera i programów, którymi uczeń dysponuje.

Nauczyciel bierze pod uwagę zgłaszane przez uczniów, niezależne od nich, problemy techniczne i każdorazowo zachęca uczniów do samodzielnej pracy podczas sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel wskazuje uczniom konieczność ochrony praw autorskich i zwraca uwagę na aspekt licencji, na których udostępniane są materiały w sieci, z których korzystają uczniowie.

W trakcie pracy na lekcji i odrabiania prac domowych nauczyciel proponuje uczniom współpracę w parach i/lub grupach oraz zachęca do twórczego podchodzenia do tematu.

Bardzo zachęcam wszystkich swoich uczniów do dyskutowania na temat pojawiających się w trakcie roku szkolnego wątpliwości.:)