Muzeum Powstania Warszawskiego
Klasa 5b na lekcji historii odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego
KOLEJOWE ABC
Klasa 0A w maju wzięła udział w Kampanii KOLEJOWE ABC realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach integracyjnych, poznały wiedzę z zakresu bezpieczeństwa kolejowego oraz utrwaliły wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. To była udana lekcja!
Pierwsza pomoc
Uczniowie klas ósmych wzięli udział w kursie pierwszej pomocy.
Karta Ucznia
W związku z tym, iż 30 września br. wygasają uprawnienia do darmowych przejazdów komunikacją miejską uczniom klas IV oraz niektórym uczniom klas starszych, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza terminy składania wniosków jak niżej:
- do dnia 31.05.2022 r. prosimy o złożenie prawidłowo wypełnionych
Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 27 czerwca - 31 sierpnia 2022 r.
Od 10 maja 2022 r. ruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.
Jak się zapisać?
Dzień Ziemi
Prace z recyklingu wykonane przez uczniów klasy 1d.
2
Każdy z nas zyska na ochronie środowiska!
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie z klas 4-6 przygotowali program artystyczny, który został zamieszczony na stronie szkoły w celu promowania proekologicznych postaw w środowisku lokalnym.
Młodzież z kl. 6-8 podczas lekcji geografii i chemii omawiała problemy dotyczące zanieczyszczenia środowiska oraz sposoby przeciwdziałania jego negatywnym skutkom. W oparciu o hasło: „Każdy z nas zyska na ochronie środowiska” klasy na poziomach 4-8 wykonały plakaty ukazujące co każdy z nas może zrobić, aby przeciwdziałać dalszej degradacji środowiska naturalnego. Prace uczniów są prezentowane na wystawie w holu szkoły, zaś uczeń klasy 6c - Kacper Ciechowski wykonał prezentację, którą można obejrzeć w holu na ekranie interaktywnej gazetki szkolnej. Wszystkich zapraszamy do zapoznania się z materiałami w galerii zdjęć, zaś uczniom dziękujemy za zaangażowanie.
Rozdanie nagród - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
W związku z obchodami, w dniu 6 kwietnia, w środę, zaprosiłyśmy do biblioteki szkolnej na rozdanie nagród laureatów i finalistów konkursów oraz akcji bibliotecznych. W Szkolnym Konkursie na rymowankę lub hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo laureatami zostało siedmioro uczniów z klas 1-8. W szkolnym Konkursie „Odgadnij tytuły bajek” zostało czternaścioro laureatów z klas 0-3. W akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki” finalistami zostało dwadzieścioro sześcioro uczniów z klas 1-3.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Zakup nagród dla uczniów sfinansowała Rada Rodziców, za co składamy serdecznie podziękowania.
Pasowanie na Czytelnika
W dniu 9 marca, w środę, miało miejsce w bibliotece szkolnej szczególne wydarzenie – uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Na uroczyste wydarzenie zostały zaproszone cztery klasy pierwsze wraz z wychowawcami. Najpierw uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat tworzenia wierszy i Światowego Dnia Poezji. Potem nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów na czytelnika naszej biblioteki. Uczniowie mieli za zadanie wypowiedzieć głośno treść przysięgi o tym, że będą dbać o księgozbiór biblioteczny i każdą inną książkę.
UWAGA! Konkurs!
Drodzy Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w KONKURSIE NA FILM PROMOCYJNY naszej szkoły! Wysyłać można prace indywidualne lub grupowe (do 6 osób). Na gotowe filmy czekamy do 4 maja. Wszyscy jesteśmy ciekawi efektów Waszej twórczej pracy, więc kamery/smartfony w dłonie i do dzieła, bo do zgarnięcia w ramach nagrody są warsztaty filmowe z profesjonalną operatorką i montażystką! :D Wszelkie pytania prosimy kierować do Pań Uli Stępkowskiej i Julii Dzierżak.
Harmonogram działań ósmoklasisty
W zakładce na górze "...a co po ósmej klasie?" znajduje sie harmonogram działań UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ w ramach elektronicznej rekrutacji na rok szkolny 2022/2023.
W tym miejscu również będą pojawiać się dalsze informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Wycieczka - "Kamienie na szaniec"
W środę i czwartek uczniowie klas 8a, 8b, 8c i 8d uczestniczyli w wycieczce szlakiem lektury Kamienie na szaniec. Zwiedzili Muzeum więzienia Pawiak, gdzie mieli możliwość wysłuchania grypsów wysyłanych przez byłych osadzonych. Oprócz tego odwiedzili Powązki Wojskowe, na których pochowani zostali Rudy, Alek i Zośka. Nie zabrakło przystanków przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz przy warszawskim Arsenale, gdzie miała miejsce kluczowa dla lektury akcja. Tym sposobem na własne oczy zobaczyli miejsca, w których przebywali ludzie, którzy umieli pięknie żyć i pięknie umierać.
Kanapki dla uchodźców
W zeszłym tygodniu, z inicjatywy klasy 7c i pani Urszuli Stępkowskiej, klasy 5a, 5c, 7e i 8a przyłączyły się do akcji robienia kanapek dla uchodźców. Wspólne przygotowywanie posiłku dla potrzebujących, poza pomocą, była wyjątkową okazją do integracji klasowej.
Do poczekalni dla uchodźców znajdującej się przy Dworcu Zachodnim, powędrowało ponad 500 kanapek.
Warszawska Syrenka
W dniu 23.03.22 r. w OK ,,Arsus” odbyła się gala podsumowująca dzielnicowe eliminacje 45 Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”. Nasza uczennica Aniela Tyszczuk z kl. 1d zajęła I miejsce w kategorii wiekowej I – III szkoły podstawowe.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za eliminacje powiatowe.
Rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej
24 marca 1794 r. na Rynku Głównym w Krakowie Naczelnik Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę, Insurekcja Kościuszkowska - akt powstania narodowego.