Wycieczka - "Kamienie na szaniec"
W środę i czwartek uczniowie klas 8a, 8b, 8c i 8d uczestniczyli w wycieczce szlakiem lektury Kamienie na szaniec. Zwiedzili Muzeum więzienia Pawiak, gdzie mieli możliwość wysłuchania grypsów wysyłanych przez byłych osadzonych. Oprócz tego odwiedzili Powązki Wojskowe, na których pochowani zostali Rudy, Alek i Zośka. Nie zabrakło przystanków przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz przy warszawskim Arsenale, gdzie miała miejsce kluczowa dla lektury akcja. Tym sposobem na własne oczy zobaczyli miejsca, w których przebywali ludzie, którzy umieli pięknie żyć i pięknie umierać.
Kanapki dla uchodźców
W zeszłym tygodniu, z inicjatywy klasy 7c i pani Urszuli Stępkowskiej, klasy 5a, 5c, 7e i 8a przyłączyły się do akcji robienia kanapek dla uchodźców. Wspólne przygotowywanie posiłku dla potrzebujących, poza pomocą, była wyjątkową okazją do integracji klasowej.
Do poczekalni dla uchodźców znajdującej się przy Dworcu Zachodnim, powędrowało ponad 500 kanapek.
Warszawska Syrenka
W dniu 23.03.22 r. w OK ,,Arsus” odbyła się gala podsumowująca dzielnicowe eliminacje 45 Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”. Nasza uczennica Aniela Tyszczuk z kl. 1d zajęła I miejsce w kategorii wiekowej I – III szkoły podstawowe.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za eliminacje powiatowe.
Rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej
24 marca 1794 r. na Rynku Głównym w Krakowie Naczelnik Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę, Insurekcja Kościuszkowska - akt powstania narodowego.
Balladyna w 7c
Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wewnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie (...)". My też trochę zakpiliśmy z tradycyjnych lekcji i wprowadziliśmy nieco szaleństwa przy omawianiu romantycznego dramatu Juliusza Słowackiego. Uczniowie klasy 7c wykonali projekty podsumowujące omawianie lektury, wykorzystując technikę kolażu, tworząc lapbooki, projektując świat Balladyny w Minecrafcie oraz... nagrywając TikToki!
Świętujmy z ludolfiną! + Konkurs
Na całym świecie 14 marca jest Dniem Liczby Pi. Dlaczego akurat ten dzień?
14.03 w amerykańskim zapisie daty to 3/14 (najpierw podajemy miesiąc, a potem dzień), czyli 3,14 - tyle ile wynosi przybliżona wartość Pi (兀).
Czym jest liczba 兀, inaczej zwana ludolfiną lub stałą Archimedesa?
To stosunek stosunek obwodu koła (czyli długości okręgu) do długości jego średnicy. Prościej mówiąc:
Kalendarz
brak danych