• dusze Europejskie

Wartość całkowita projektu: 2319998.5 zł
          Wartość dofinansowania z funduszy UE: 1855998.5 zł
          Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Społeczny
          Program Operacyjny: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020
          Priorytet: X Edukacja dla rozwoju regionu
          Działanie: 10.1.1
          Okres realizacji: 1 sierpnia 2019 r. - 31 lipca 2021 r.
          Jednostka realizująca projekt: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
          Beneficjent: 1100 uczniów (541 dziewcząt, 559 chłopców) i 85 nauczycieli ze Szkół Podstawowych z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, 14 i Szkół Podstawowych nr 4, 11, 381, 382 w dzielnicy Ursus.

Projekt „Interaktywnie zintegrowani” ma na celu poprawę jakości oferty edukacyjnej w publicznych szkołach podstawowych w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy (w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, 14 i Szkole Podstawowej nr 4, 11, 381, 382) poprzez realizację różnych form edukacyjnych rozwijających i wyrównujących kompetencje kluczowe, umiejętności uniwersalne niezbędne na rynku pracy, zajęcia o charakterze terapeutycznym dla 1100 uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz poprzez doposażenie szkół w specjalistyczne narzędzia, sprzęt do pracy terapeutycznej i IT a także doskonalenie zawodowe 85 nauczycieli w okresie od 01.08.2019 r. do 31.07.2021 r.
          Oferowane w ramach projektu wsparcie wynika z diagnozy potrzeb przygotowanej przez szkoły przed opracowaniem wniosku o dofinansowanie. Grupą docelową są uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym z powodu różnego rodzaju zaburzeń i deficytów rozwojowych, mający trudności w spełnieniu wymagań edukacyjnych oraz uczniowie zdolni. Wezmą oni udział w dodatkowych zajęciach podnoszących umiejętności z zakresu ICT, języków obcych, matematyki, treningach umiejętności społecznych. Dodatkowo zostaną doposażone szkolne gabinety specjalistyczne, pracownie przedmiotowe i komputerowe. Bardzo ważną częścią projektu są zajęcia typu terapeutycznego uzupełniające ofertę szkół o zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, socjoterapeutyczne. Do zajęć zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt do diagnostyki oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniów z zaburzeniami i deficytami. W projekcie weźmie udział 85 nauczycieli (75K i 10M), którzy uzupełnią swoją wiedzę oraz umiejętności podczas odpowiednio dobranego programu szkoleń i kursów, w tym z zakresu TIK oraz specjalistycznego wsparcia dzieci z zaburzeniami. Dzięki szkoleniom nauczyciele profesjonalnie wesprą swoich uczniów w podnoszeniu przez nich kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy.

Zajęcia prowadzone dla dzieci w ramach projektu „Interaktywnie zintegrowani” prowadzone przez naszych nauczycieli:
          1. Zajęcia matematyczne wyrównawcze
          2. Zajęcia matematyczne dla zdolnych
          3. Zajęcia rozwijające umiejętności językowe j. angielski
          4. Zajęcia rozwijające umiejętności językowe j. niemiecki
          5. Język polski dla obcokrajowców
          6. Zajęcia z programowania z wykorzystaniem robotów (w przyszłym roku)
          7. Warsztaty i przedstawiania językowe oraz pokazy fizyczno-chemiczne. (w przyszłym roku)

Zajęcia prowadzone dla dzieci w ramach projektu „Interaktywnie zintegrowani” prowadzone przez firmy zewnętrzne:
          1. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z elementami terapii Warnkego
          2. Zajęcia rewalidacyjne indywidualne z elementami integracji sensorycznej
          3. Indywidualne zajęcia logopedyczne z elementami terapii Tomatisa
          4. Zajęcia socjoterapeutyczne grupowe
          5. Trening interpersonalny kształtujący 5 umiejętności uniwersalnych w formie warsztatów grupowych

Każdy rodzic, który chce aby jego dziecko miało możliwość uczestniczenia w w/w zajęciach powinien wypełnić i złożyć do wychowawcy lub Magdaleny Grześczyk 3 druki:
          1. Deklarację uczestnictwa w projekcie
          2. Oświadczenie uczestnika projektu
          3. Formularz zgłoszeniowy

W połowie listopada będzie harmonogram zajęć oraz listy dzieci, na które zajęcia zostały zakwalifikowane. Pod uwagę, zgodnie z projektem, będą brane trzy kryteria:
          1. Specjalne potrzeby edukacyjne.
          2. Uzdolnienia
          3. Trudności inne (np. słabe oceny na ostatnim świadectwie.)

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
      • sekretariat@sp2.warszawa.pl
      • ul. Orłów Piastowskich 47 02-496 Warszawa
      • w ciągu roku szkolnego: pn-pt: 7:30-15:30
      • p. Magdalena Grabska
      • p. Krystyna Zych-Włodarczyk p. Magdalena Grześczyk

• XIX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.
    • Dzień Papieski 16 października
    • Ślubowanie klas I
    • Wycieczka integracyjna klasy 6a do Puszczy Kampinoskiej.
    • Gratulacje dla naszej Uczennicy!
    • "Mimozami jesień się zaczyna…"
    • Festiwal Oświatowy
    • Zakończenie roku szkolnego 18/19