• Zasady pracy na lekcjach i oceniania podczas zdalnego nauczania dla uczniów klas 4-8

        • Głównym kanałem kontaktu nauczyciel uczeń – rodzic jest dziennik elektroniczny Librus. Kanałem do prowadzenia lekcji jest Google Classroom i Google Meet.

          1. W szkole ujednolicamy informacje dotyczące zajęć na platformie Classroom. W tym celu baner każdych zajęć powinien zawierać informacje, jak na zdjęciu poniżej (nazwa lekcji, klasa, dni i godziny rozpoczęcia lekcji, kod zajęć – generuje się sam, link do Meet – trzeba jednorazowo wygenerować i zaznaczyć opcję: „widoczny dla uczniów”).

          1. Zdalne lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji w Librusie.
          2. Lekcje odbywają się w formie wideo spotkania.
          3. Jednostka lekcyjna trwa 45 minut, z czego czas spędzony przed monitorem reguluje nauczyciel dostosowując go każdorazowo do potrzeb i możliwości psychofizycznych uczniów.
          4. Monitorowanie obecności ucznia na lekcji w trybie nauki zdalnej odbywa się przez sprawdzenie listy obecności podczas każdej lekcji. Uczniowi będzie odnotowana obecność na lekcji, kiedy zgłosi ją podczas odczytywania listy i wyznaczony do aktywności na tej lekcji zareaguje.
          5. Rodzic ma możliwość usprawiedliwienia nieobecności ucznia na lekcji. W tym celu wysyła do wychowawcy wiadomość w Librusie z prośbą o usprawiedliwienie. Prośba ta musi zwierać: datę nieobecności ucznia i numery konkretnych lekcji, jeśli nieobecność nie była całodzienna.
          6. Forma materiałów pomocniczych (np. linki do stron i portali edukacyjnych, załączniki tekstowe, graficzne bądź multimedialne itp.) jest indywidualnie ustalana przez każdego z nauczycieli przedmiotu. Materiały pomocnicze mają wesprzeć uczniów w procesie zdalnego nauczania, przedstawiając wiedzę w przystępny sposób.
          7. Nauczyciele przesyłają uczniom zadania do wykonania w formie ustalonej z uczniami. Termin nadsyłania wyników rozwiązanych zadań jest określany przez nauczyciela.
          8. Zadania wysyłane przez nauczycieli wprowadzają i sprawdzają wiedzę z zakresu podstawy programowej. Nie każde zadanie musi zostać sprawdzone i ocenione przez nauczyciela.
          9. Nauczyciel decyduje o tym, czy dane zadanie sprawdza całej klasie, czy tylko wybranym uczniom.
          10. Przedmiotowe ocenianie - kryteria ocen za realizację zadań będą indywidualnie dostosowane do specyfiki przedmiotu i udostępnione przez nauczyciela na stronie internetowej szkoły: O SZKOLE/INFORMACJE O SZKOLE/NAUCZYCIELE .
          11. Oprócz zadań podstawowych nauczyciele mogą proponować uczniom dodatkowe aktywności poszerzające wiedzę i rozwijające zainteresowania uczniów. Nauczyciel może ocenić dodatkowe aktywności ucznia.
          12. Nauczyciel może zlecić uczniowi wykonanie zadania sprawdzającego stopień opanowania wskazanego materiału (np. po każdym zrealizowanym dziale). Zadanie to może mieć formę testu, quizu itp. Zakres i formę zadania sprawdzającego określa nauczyciel w zależności od specyfiki materiału. Nauczyciel podaje kryteria oceny takiego zadania oraz instruuje ucznia o pracy z narzędziem przed jego przystąpieniem do zadania sprawdzającego.
          13. Zadanie sprawdzające stopień opanowania materiału, musi być każdorazowo zapowiedziane z minimum tygodniowym wyprzedzeniem, a jego data i zakres - umieszczone w terminarzu w Librusie.
          14. Jeśli z uwagi na ograniczenia techniczne, uczeń nie prześle zadanego zadania w określonym terminie, nie otrzymuje oceny niedostarczanej,  a w Librusie pojawia się wpis "bz" (brak zadania), który jest informacją, a nie oceną. Jednakże po uzyskaniu możliwości technicznych uczeń  ma obowiązek poinformować nauczyciela o trudności i przesłać rozwiązania do oceny.
          15. Uczniowie posiadający aktualne opinie i orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej otrzymują zadania odpowiednio dostosowane.  Zakres dostosowania (np. wydłużenie czasu na wykonanie zadań, odrębne kryteria przy ocenie błędów w pisowni) określa indywidualnie nauczyciel przedmiotu, kierując się znajomością stosownych dokumentów i prawa oświatowego.
          16. Pedagodzy specjalni wspomagają uczniów podczas lekcji, prowadzą rewalidację, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i wyrównawcze oraz monitorują sytuację uczniów  ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
          17. Dyrektor prowadzi obserwacje pracy zdalnej nauczycieli, zgodnie z planem nadzoru pedagogicznego oraz – jeżeli wynika to z potrzeb – także w trybie doraźnym.
          18. Zapisy niniejszego regulaminu będą na bieżąco weryfikowane w zależności od sytuacji związanej ze stanem epidemii w kraju.
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
      • 22 667 46 54
      • ul. Orłów Piastowskich 47 02-496 Warszawa Poland
      • w ciągu roku szkolnego: pn-pt: 7:30-15:30
      • p. Kinga Frankiewicz
      • p. Krystyna Zych-Włodarczyk p. Magdalena Grześczyk p. Magdalena Sobolewska
  • Galeria zdjęć

      brak danych