Naleśnik:
Dziecko kładzie się na brzegu koca. Rodzic turla dziecko w kierunku drugiego brzegu (ciasno zawijając w koc), mówimy że zawijamy naleśnika.Następnie, jeśli dziecko jest zadowolone, można udawać że kroimy naleśnika, posypujemy cukrem pudrem, cynamonem, posypką, smarujemy polewą (masując dziecko rękami). Na koniec naleśnik samodzielnie się rozwija i ucieka... a my orientujemy się, że nie był prawdziwy i możemy wspólnie udać się do kuchni!
Pisanie liter i cyfr:
Należy przygotować płaski pojemnik/tackę i nasypać trochę ryżu lub kaszy. Dziecko pisze poszczególne litery/cyfry. WAŻNE, jest żeby zwaracać uwagę na prawidłowy kierunek podczas pisania.
Zapachowe zagadki:
Należy przygotować słoiczki z różnymi produktami, przyprawami (kakao, cynamon, liście bazylii, mięty, ziarna kawy, skórka pomarańczy). Dzieci odgadują zapachy z zamkniętymi oczami, nazywamy produkty. Można też odnajdywać pary identycznych zapachów.
Dotykowe zagadki:
Odgadujemy tylko za pomocą dotyku co jest ukryte w woreczku.
Ścieżka sensoryczna:
Można samodzielnie uszyć woreczki z różnymi zairnami itp. (groch, fasola, ryż, cieciorka), dziecko może zgadywać co jest w środku, potem chodzić po ścieżce ułożonej z tych woreczków. Jeśli położymy taki woreczek na głowie dziecka, może też posłużyć do ćwiczenia równowagi.
Polecam też wszelkie zabawy z plasteliną lub wyroby z masy solnej.