Ocenianie uczniów w klasach I - III
§ 70.
- W klasach I-III ocenianie uwzględnia poziom opanowania przez ucznia wiadomości i umiejętności z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla I etapu edukacyjnego oraz wskazuje potrzeby rozwojowe i edukacyjne ucznia związane z przezwyciężaniem trudności w nauce lub rozwijaniem uzdolnień.
- W klasach I-III oceny śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć religii, etyki, jeśli uczeń w nich uczestniczy, a także śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna zachowania są ocenami opisowymi.
- Oceny bieżące są wyrażane cyfrą według następującej skali:
Lp.
Nazwa oceny
Stopień wyrażony cyfrą
Skrót oceny
1
celująca
6
cel
2
bardzo dobra
5
bdb
3
dobra
4
db
4
dostateczna
3
dst
5
dopuszczająca
2
dop
6
niedostateczna
1
ndst
4. Dopuszcza się dodawanie znaku „+" lub „-" przy powyższych ocenach.
5. Sprawdziany pisemne będą oceniane według następujących kryteriów ogólnej punktacji:
Ocena
Sprawdzian
niedostateczny
0% - 40%
dopuszczający
41% - 55%
dostateczny
56% - 75%
dobry
76% - 90%
bardzo dobry
91% - 96%
celujący
97% - 100%
6. uchylony
7. Ocena niedostateczna nie jest stosowana w pierwszym półroczu klasy I.
8. W połowie każdego półrocza rodzic otrzymuje krótką informację o funkcjonowaniu ucznia w szkole, jego słabych i mocnych stronach.
9. Wpis na świadectwie w rubryce „szczególne osiągnięcia ucznia” otrzymują laureaci i finaliści konkursów: miejskich, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.
10. Informacja o osiągnięciach laureatów i finalistów konkursów dzielnicowych zostanie zawarta w opisowej ocenie zachowania.
11. Oceniając bieżące zachowanie uczniów klas I-III, nauczyciel może zastosować oznakowanie symbolami. Decyzję o zastosowaniu odpowiednich symboli podejmuje nauczyciel, informując o formie oceniania uczniów i ich rodziców.