• Przedmiotowy System Oceniania (PSO)

        •  PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA (PSO) Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ROSYJSKIEGO 

          Uczniowie  będą oceniani na podstawie :

          1. Odpowiedzi ustnych lub krótkich prac pisemnych – „kartkówek” obejmujących materiał najwyżej z trzech ostatnich lekcji.
            Kartkówki nie muszą być wcześniej zaplanowane. Może być ich dowolna ilość w ciągu dnia. Czas trwania kartkówki nie przekracza 15 minut. Dopuszcza się ocenianie każdego zadania osobno w przypadku, gdy każde z tych zadań obejmuje materiał z innej lekcji, z trzech ostatnich jednostek lekcyjnych.
            Ocen z kartkówek nie poprawiamy, nauczyciel może jednak wymagać poprawienia konkretnych kartkówek.
          2. Pisemnych prac sprawdzających
            - „sprawdzianów” lub „testów” zapowiedzianych i wpisanych do dziennika z tygodniowym wyprzedzeniem oraz poprzedzonych lekcją powtórzeniową. Nauczyciel określa partię materiału obowiązującą na sprawdzianie lub teście.
            W przypadku otrzymania przez ucznia oceny ndst, uczeń zobowiązany jest poprawić tę ocenę w terminie uzgodnionym z nauczycielem (do dwóch tygodni – 10 dni roboczych). Oceną ostateczną jest średnia tych ocen. W przypadku nieobecności uczeń zobowiązany jest napisać zaległy sprawdzian, test lub pracę klasową w terminie uzgodnionym z nauczycielem do dwóch tygodni (10 dni roboczych) od ostatniego dnia nieobecności. Uczniowi, który był nieobecny na sprawdzianie, pracy klasowej lub teście, w dzienniku elektronicznym nauczyciel wpisuje „nb jako znak umowny, oznaczający, że uczeń nie napisał jeszcze sprawdzianu. Jeden raz w semestrze uczeń może poprawić dowolną niekorzystną dla niego ocenę ze sprawdzianu. Nauczyciel ma 2 tygodnie na oddanie sprawdzonych prac.  Uczniowi, który był nieobecny na sprawdzianie, pracy klasowej lub teście, w dzienniku elektronicznym nauczyciel wpisuje „nb jako znak umowny, oznaczający, że uczeń nie napisał jeszcze sprawdzianu. Jeden raz w semestrze uczeń może poprawić dowolną niekorzystną dla niego ocenę ze sprawdzianu.                                                       
          3. Praca domowa
            - ZADAWANA JEST NA KAŻDEJ LEKCJI.
            Praca domowa będzie zapisywana na tablicy. Obowiązkiem ucznia jest zanotowanie i wykonanie pracy domowej.
            Uczeń, który nie wywiązał się z tego obowiązku zgłasza brak pracy domowej na początku lekcji. Za każdy zgłoszony brak pracy domowej uczeń otrzymuje  „np.” Uczeń może zgłosić „np.” najwyżej dwa razy (2x) w semestrze bez ponoszenia konsekwencji.
            Powyżej 2 np. uczeń otrzymuje ocenę ndst.  

            Uczeń, który nie zgłosi np na początku lekcji, otrzymuje ocenę niedostateczną. Uczeń, który w ciągu całego semestru zawsze miał pracę domową (ani razu nie zgłosił np), otrzymuje cząstkową ocenę celującą z pracy domowej (waga 3).W wyjątkowych i uzasadnionych sytuacjach dopuszcza się wykonanie zaległych prac domowych.

          4. Aktywność i zaangażowanie
            Na lekcji oceniane będą także aktywność i zaangażowanie ucznia. Uczeń otrzymuje wówczas plus „+” / minus „-”.
            Po otrzymaniu pięciu + uczeń otrzymuje ocenę bdb.
            W ocenie aktywności brane są pod uwagę: praca grupowa i indywidualna podczas lekcji, udział w konkursach i projektach oraz pomoc w lekcjach swoim kolegom. Uczniowie mają możliwość wykonania na lekcji lub w domu zadań na ocenę celującą (projekty, prezentacje, ...)
          5. Przygotowanie do lekcji oznacza posiadanie na ławce własnego podręcznika, ćwiczeń oraz zeszytu. Uczeń nieprzygotowany do zajęć lekcyjnych otrzymuje minus. Pięć "-"to ocena ndst.

          6. Uczeń, który przeszkadza na lekcji
            - nie wykonuje poleceń nauczyciela, rozmawia, przeszkadza itp. będzie ukarany znaczkiem minus „-”. Kolejne upomnienie to ocena ndst za aktywność.
            Za ściąganie na sprawdzianie/kartkówce podpowiadanie innym uczniom, którzy odpowiadają na ocenę i za nieuczciwość uczeń otrzymuje ocenę ndst.
          7. Sposoby informowania ucznia i rodzica o ocenach
            - wpis do dziennika elektronicznego,
            - sprawdziany/testy są do wglądu dla rodziców i uczniów w czasie dni otwartych i są przechowywane przez nauczyciela cały rok szkolny.
            - informacje o ocenach i postępach ucznia na konsultacjach indywidualnych z rodzicami.
          8.  Nie wolno na lekcji używać telefonów komórkowych ani żadnych innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby przeszkadzać uczniom i nauczycielowi w pracy.
          9. Jedzenie, picie, żucie gumy na lekcji jest niedozwolone!

            KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO  - szczegółowe kryteria do podręczników obowiązujących w poszczególnych klasach:

           

          Klasa 5 - Junior Explorer 5 wyd. Nowa Era

          Junior Explorer 5 kryteria oceniania

           https://dlanauczyciela.pl/zasob/173843,junior-explorer-5-kryteria-oceniania.pdf

           

          Klasa 6 - Junior Explorer 6 wyd. Nowa Era

          Junior Explorer 6 kryteria oceniania

          https://dlanauczyciela.pl/zasob/181010,junior-explorer-6-kryteria-oceniania.docx 

           

           

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
      • 22 667 46 54
      • ul. Orłów Piastowskich 47 02-496 Warszawa Poland
      • w ciągu roku szkolnego: pn-pt: 7:30-15:30
      • p. Kinga Frankiewicz
      • p. Krystyna Zych-Włodarczyk p. Magdalena Grześczyk p. Katarzyna Głuchowska
  • Galeria zdjęć

      brak danych