• z.1

Julek stoi w kolejce po piłki. Przed nim stoją 2 osoby, a za nim 5 osób. Piłek w koszu jest 10. Ile piłek zostanie?

z.2

Jola napisała w pamiętniku: wczoraj we wtorek byłam w kinie, pojutrze jadę do babci. W jaki dzień tygodnia Jola odwiedzi babcię?

z.3

Ala ma 6 śliwek, a jej siostra ma o 4 śliwki mniej. Dziewczynki 5 śliwek użyły na kompot. Ile śliwek zostało?

z.4

Na podwórku bawi się 12 dzieci. 7 przyniosło piłki, a 8 skakanki. Ile dzieci ma i piłkę, i skakankę?

z.5

Janek, Ada i Ela chcą obejrzeć mecz koszykówki, stoją w osiemnastoosobowej kolejce do kasy. Janek ma najbliżej do kasy, przed nim stoją 4 osoby, między Jankiem a Elą jest 6 osób, a między Elą i Adą, która stoi najdalej, są 3 osoby. Ile osób stoi za Adą.

z.6

12 dzieci bawiło się w chowanego. Jedno z nich , Zosia szukała pozostałych. Znalazła już 8 dzieci, ile jeszcze musi odszukać?