Aktualności
Życzenia
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 13 lutego - 24 lutego 2023 r.
Wspolna_Warszawska_Zima_2023.docx
Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 22.12.2022 r. o godzinie 16.00
Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 23.01.2023 r. od godziny 8.00 do 31.01.2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym
w Warszawie.Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Również od 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 rozpoczynamy zapisy za pośrednictwem systemu zgłoszeń do Akcji „Wspólna Warszawska Zima” organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF. „Wspólna Warszawska Zima” to propozycja zajęć integracyjno-opiekuńczo-wychowawczych uzupełniających ofertę Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2023. Projekt finansowany jest przez UNICEF i adresowany do dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Procedura zapisów dzieci z Ukrainy do „Wspólnej Warszawskiej Zimy” jest analogiczna do zapisów do Akcji „Zima w Mieście” 2023. Aby zapisać dziecko należy wejść na stronę warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl , w zakładce „Dzieci z Ukrainy” zostaną zamieszczone wszystkie informacje (również w języku Ukraińskim).
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2023 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.
Zapraszamy!
Już blisko kolęda
14 grudnia 2022r. klasy 3b i 3c wybrały się do Gospodarstwa Agro- Edukacyjnego Wymysły pod Lasem. Wzięliśmy udział w warsztatach „Już blisko kolęda”. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawej gawędy o zwyczajach adwentowych i bożonarodzeniowych w różnych regionach Polski. Podczas warsztatów robiliśmy ozdoby choinkowe różnymi technikami ludowymi z materiałów takich jak: słoma, bibuła, papier, szyszki i orzechy. Upiekliśmy również pierniczki, które potem pięknie ozdobiliśmy. Wszystkiemu temu towarzyszyły zabawy integracyjne do pastorałek i piosenek świątecznych. Na koniec Chata zamieniła się w scenę teatru, a dzieci same wystawiły jasełka dla swoich kolegów.
Wracaliśmy uśmiechnięci, pełni wrażeń, podziwiając piękne zimowe widoki za oknami autokaru.1
Akademia Piekarza
Dziękujemy Pani Karolinie i Panu Radkowi z Akademii Piekarza Grzybki za zorganizowanie FANTASTYCZNYCH warsztatów pieczenia pierniczków. Do zobaczenia wiosną — dzieci z klasy 0C .
23
Kiermasz bożonarodzeniowy 2022
Wczoraj w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.
Na stoiskach przygotowanych przez naszych uczniów wraz z rodzicami oraz z pomocą nauczycieli można było zaopatrzyć się w świąteczno ozdoby, stroiki, bombki oraz domowe wypieki - pierniki, pierniczki, ciasta, i wiele innych.
Kiermasz został poprzedzony wystawą wianków przygotowanych przez uczniów w klasach, którą można było obejrzeć w holu głównym szkoły.
Wystawie towarzyszył konkurs na najładniejszy, najbardziej oryginalny wianek, który na poziomie klas 0-3 wygrała klasa 0A, a w klasach 4-8 - 4C. Dyplom i nagroda ufundowane przez Radę Rodziców zostały wręczone na kiermaszu.
Po konkursie odbyła się licytacja wianków. Najwyżej wylicytowany wianek, na poziomie klas 0-3 należał do klasy 1C, na poziomie klas 4-8 do klasy 5C. Na uczniów również czekała nagroda niespodzianka.
Dziękuję wszystkim za wspaniałe prace i wspólną zabawę!
11
Wycieczka szlakiem bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”
Tuż po omówieniu lektury „Kamienie na szaniec” klasy: 8c i 8e wybrały się na tematyczną wycieczkę, której celem było poznanie historii okupowanej Warszawy i jej mieszkańców oraz odwiedzenie miejsc związanych z Alkiem, Rudym i Zośką – bohaterami książki Aleksandra Kamińskiego.
Na trasie wycieczki znalazły się m.in.: Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy al. Szucha, okolice Arsenału, Muzeum Pawiak, cmentarz Powązki Wojskowe.
Nasi uczniowie godnie uczcili pamięć tych, którzy „potrafili pięknie żyć i pięknie umierać”.
10
Mikołajki w Oa
"To Mikołaj oczywiście,
Tak przybywa uroczyście.
Tak to on, Mikołaj Święty!
W wielkim worku ma prezenty.Dla każdego coś przynosi..."
4
Konkurs na ozdobę choinkową rozstrzygnięty
Konkurs, którego pomysłodawcą byli uczniowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego został rozstrzygnięty 05 grudnia. Nagrody odebrane, buzie uśmiechnięte, a choinka ozdobiona wytworami rąk uczniów.
Zapraszamy do podziwiania kreatywności.
6
Dzielimy się SERCEM przed świętami.
W naszej szkole zwykle dzieje się dużo dobrego. Bardzo lubimy pomagać i sprawia nam to ogromną satysfakcję. Dzielenie się i praca na rzecz innych osób to zajęcia, za które dziarsko zabierają się młodsi i starsi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Po prostu lubimy sprawiać przyjemność innym i sobie nawzajem.
Przed świętami z wielkim rozmachem przebiegają akcje charytatywne:
1. "Akcja Serduszko"
2. "Kartka dla seniora"
3. "Szlachetna paczka"
4. "Ciepło dla stóp, świąteczny duch"
Jest jeszcze czas, żeby wesprześ którąś z akcji.
ZAPRASZAMY!
3
Pożegnanie Jesieni w Świetlicy
W dniu 1 grudnia dzieci ze świetlicy zaprezentowały przedstawienie “Pożegnanie jesieni”
Młodzi aktorzy śpiewali piosenki, przedstawiali inscenizacje o jesieni oraz układy taneczne.
Zwieńczeniem uroczystości był pokaz mody jesiennej. Widzowie nie szczędzili braw i gratulacji za tak udany występ.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
8
Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w 0a
Wtorek w grupie 0a przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, sala najmłodszych uczniów zamieniła się w miejsce czarów i magii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Mali czarodzieje i wróżki wzięli udział w tanecznych zabawach podczas Balu.
14
Andrzejki Samorządu Uczniowskiego
Popatrzcie jak świetnie bawiliśmy się w trakcie długich przerw 29 listopada. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy andrzejkowe. Można było wywróżyć sobie najbliższą ocenę z wylosowanego przedmiotu, odkryć imię wybranki/wybrańca serca, zrobić sobie wspólne zdjęcie w ciekawej ramce z różnymi akcesoriami.
Stoisko przeznaczone do zabaw cieszyło się dużym powodzeniem zarówno wśród uczniów klas 0-3, 4-8 jak również wśród nauczycieli.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunkom😊
11
Lekcja biblioteczna: "Dzień Pluszowego Misia"
Pluszowy miś to nieodłączny towarzysz dziecięcych zabaw. Powiernik i pocieszyciel najmłodszych obchodzi swoje symboliczne urodziny 25 listopada.
W tym dniu naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy 3A w towarzystwie swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, czarne, różowe i żółte. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Dzieci wysłuchały historii o powstaniu pluszowego misia sięgającej 1902 roku. Dowiedziały się, kiedy powstały najpopularniejsze bajkowe misie, takie jak: Miś Koralgol czy Miś Uszatek. Dzieci odgadywały quizy i zagadki o misiach.
Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegomi koleżankom.
Na zakończenie lekcji uczniowie otrzymali medal i dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz zostali poczęstowani żelkami w kształcie misiów.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie w tym dniu do biblioteki ze swym pluszowym misiem. Było nam bardzo miło Was gościć.
Nauczyciele bibliotekarze
8
Labosfera
Dzieci z grupy 0c wcieliły się w chemików w pachnącej lasem pracowni Labosfera. Wiosną, oprócz doświadczeń chemicznych, można tę wycieczkę połączyć z wyprawą do lasu, kiełbaskami pieczonymi przy ognisku. Polecamy, promienie słońca posyłamy.
5
Podziękowania
Prawa oczami dzieci
Dzieci z 0c przedstawiły na rysunkach wybrane przez siebie, przysługujące im prawa.
Wieczornica "Gadu, gadu nocą"
6Wieczornica „Gadu, gadu nocą”
Z ogromną radością wróciliśmy w tym roku szkolnym do tradycji jesiennych wieczornic. 17 listopada 2022r. uczniowie klas 4, 6 i 8 zaprezentowali się przed rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Była to okazja do przypomnienia sobie o tym, co pomaga tworzyć dobre relacje – o rozmowie, spotkaniu i uśmiechu. Na scenie jak zawsze gościła piękna poezja, wyszukana proza i muzyka z dobrym tekstem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Misja: Święta! Robotyczny kalendarz adwentowy
Świąteczny kalendarz Skriware
Mamy dla Was coś wyjątkowego! Przedświąteczne przygotowania mogą być świetną okazją do nauki przez zabawę. Tak powstał robotyczny adwentowy kalendarz pełen ciekawych wyzwań z zakresu wiedzy o druku 3D, programowaniu, modelowaniu 3D oraz konstruowaniu.
Czekają na Was 24 zagadki w formie pytań, a znalezienie na nie odpowiedzi wymaga skorzystania z darmowych narzędzi dostępnych online. Po każdym zadaniu otrzymacie prezent - SkriBotową kartę kolekcjonerską oraz hasło do uruchomienia pytania na następny dzień. Wyzwania zostały stworzone tak, aby przybliżyć uczniom wspomniane wcześniej zagadnienia, oraz zachęcić ich do samodzielnego odkrywania nowoczesnych technologii.
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyzwaniu. Bardzo jesteśmy ciekawe Waszych osiągnięć. Z niecierpliwością czekamy, żeby pooglądać Wasze kolekcjonerskie karty.
Link do kalendarza:
https://view.genial.ly/637f610bee0f2e0011d719f8/interactive-content-robotyczny-kalendarz-adwentowy
Zagadki możecie wykonywać również w języku angielskim!
Link do kalendarza po angielsku:
https://view.genial.ly/638724b0873caa001a42ffd2/interactive-content-robotic-advent-calendar
Pozdrawiamy!
Zespół nauczycielek informatyki.
Święto Niepodległości
10 listopada dzieci z grupy 0c wyśpiewały i powiedziały czym dla Nich jest WOLNOŚĆ.
Zapraszamy do obejrzenia filmików.
Archiwum