• Sukces WOM

W bieżącym tygodniu reprezentacja naszej szkoły wzięła udziała w zawodach WOM w piłce nożnej. W rywalizacji 8 drużyn z naszej dzielnicy zajęliśmy 2 miejsce w kat. dzieci 2010 i młodsi.

Gratulacje!!!

Dodatkowo nasz zawodnik Igor Lechecki został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Brawo Igor!!!

• Lekcje kulturowe - St. Patrick's Day

Obchody Dnia św. Patryka są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy nie tylko
            z zakresu języka, ale również historii, tradycji i kultury Irlandii.  To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko na Zielonej Wyspie, ale na całym świecie.

Dzień Świętego Patryka to wspaniała okazja aby połączyć naukę z dobrą zabawą. Poznajemy wtedy zwyczaje panujące w innych krajach i  wspólnie wykonujemy różne zadania.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie z klas IVa, IVc oraz Vc dowiedzieli się kim dla mieszkańców Irlandii jest Święty Patryk oraz poznali życiorys i legendy z nim związane. Zgłębili wiedzę o obchodach tego dnia na świecie i o znaczeniu symboli, w tym trójlistnej koniczyny.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając na siebie coś zielonego.

Takie lekcje nigdy się nie nudzą!

• Zakończenie IV edycji konkursu InstaLogik

W dniu 30 marca 2023 r. na platformie YouTube została przeprowadzona transmisja, na której odbyło się oficjalne zakończenie IV edycji konkursu InstaLogik, w którym wzięło udział ponad 8900 uczniów z 1180 szkół z Polski.
            Miło jest mi poinformować o wynikach uczniów naszej szkoły:

Karol Bąk, klasa 5C – laureat I miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP. Najlepszy wynik w dzielnicy Warszawa Ursus,

Kacper Ciechowski, klasa 7C – laureat I miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP. Najlepszy wynik w dzielnicy Warszawa Ursus,

Gabriela Walczak, klasa 6C - finalistka na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP. Trzeci wynik w dzielnicy Warszawa Ursus,

Dominika Szczerbicka, klasa 5B – finalistka na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP,

Aleksander Walczak, klasa 8B – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP,

Transmisja została zapisana na platformie YouTube, można ją ponownie obejrzeć pod następującym linkiem:

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙💙💙

Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu i budowanie wrażliwości w tym zakresie. Nasza szkoła również włączyła się w akcję na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, a w szkole nie było słychać dźwięku dzwonka.  Na korytarzu szkolnym wykonano wystawę edukacyjną ,,Dzień Świadomości Autyzmu”, na której zamieszczono materiały edukacyjne, dotyczące autyzmu.

Szkolny Dzień Świadomości Autyzmu przygotowały:

p. Adnieszka Pankowska,

p. Magdalena Piwko,

p. Olga Bochenek,

p. Renata Salamon,

p. Katarzyna Zygier,

p. Katarzyna Zyśk,

PAMIĘTAJMY! – autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, że nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne

„Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!”

• Podziękowania

Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom tegorocznej zbiórki świątecznej na rzecz podopiecnych fundacji Świat na TAK. Jak co roku udowodniliście, że nasza społeczność szkolna, to ludzie o dobrych i wrażliwych sercach.

Zebrane dary zostały dostarczone do fundacji 24.03.2023r. Trafią do osób w trudnej sytuacji życiowej jeszcze przed świętami.

Wesołych Świąt!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

• Powiew wiosny

23 marca piosenką i tańcem powitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Przy tej okazji laureaci Szkolnego Konkursu Literackiego i Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka z klas 4-8 otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

To był naprawdę wyjątkowo kolorowy i radosny dzień. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

• Odwiedziny strażaka

Dnia 3 kwietnia dzieci z grupy Oa odwiedził niecodzienny gość z Państwowej Straży Pożarnej – kpt. Krzysztof Bury.

Dzieci z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty, jakimi dysponują. Dowiedziały się również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew oraz ratują zwierzęta.

Podczas spotkania dzieci zostały poinstruowane jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze przy użyciu numerów alarmowych.

Wielką radość dzieciom sprawiło obejrzenie z bliska samochodu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Każdy mógł usiąść za kierownicą auta i poczuć się jak prawdziwy strażak. Nasz gość nie tylko z zapałem opowiadał o swojej pracy, ale również cierpliwie odpowiadał na wszelkie pytania.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakowi i życzyły wytrwałości w pracy. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wspaniale poprowadzone spotkanie.

• Wisła–Narew–Bug – wycieczka klasy 8a do trzech rzek.

W pierwszych dniach wiosny uczniowie klasy 8a wraz ze swoim wychowawcą panią Lucyną Tomczyk oraz siostrą Dorotą byli na wycieczce krajoznawczo - rekreacyjnej w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim. Jest to niezwykłe i malownicze miejsce, gdzie do rzeki Narwi wpływa rzeka Bug. Dalej rzeka Narew wpada do Wisły. Podczas podróży pociągiem oraz pobytu w ośrodku wszystkim dopisywał radosny nastrój. Były zabawy sportowe, zajęcia integracyjne, ognisko i spacery. Słoneczna pogoda, piękna budząca się do życia przyroda, malownicze widoki oraz zgrany zespół sprawiły, że nasz pobyt był przepełniony pozytywną energią i dobrymi emocjami. Polecamy takie wyjazdy.