• Ocenianie w edukacji wczesnoszkolnej - praca zdalna

Ocenianie uczniów w klasach I-III w nauczaniu zdalnym
          1. W klasach I-III ocenianie uwzględnia poziom opanowania przez ucznia wiadomości i umiejętności z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla
          I etapu edukacyjnego oraz wskazuje potrzeby rozwojowe i edukacyjne ucznia związane z przezwyciężaniem trudności w nauce lub rozwijaniem uzdolnień.
          2. W klasach I-III oceny śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć religii, etyki, jeśli uczeń w nich uczestniczy, a także
          śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna zachowania są ocenami opisowymi.
          3. Uczniowie posiadający aktualne opinie i orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej otrzymują zadania odpowiednio dostosowane.  Zakres dostosowania (np. wydłużenie czasu na wykonanie zadań, odrębne kryteria przy ocenie błędów w pisowni) określa indywidualnie nauczyciel przedmiotu, kierując się znajomością stosownych dokumentów i prawa oświatowego.
          4. Nauczyciele przesyłają uczniom zadania do wykonania w formie we  wcześniej ustalonej formie, o której zostają powiadomieni rodzice.
          4. Nauczyciel decyduje o tym, czy dane zadanie sprawdza całej klasie, czy tylko wybranym uczniom.
          5. Zadania wysyłane przez nauczycieli wprowadzają i sprawdzają podstawową wiedzę z zakresu podstawy programowej. Nie każde zadanie musi zostać sprawdzone i ocenione przez nauczyciela.
          6. Jeśli z uwagi na ograniczenia techniczne, uczeń nie prześle zadanego zadania w określonym terminie, nie otrzymuje oceny niedostatecznej,  a w Librusie pojawia się wpis bz (brak zadania), który jest informacją, a nie oceną. Jednakże po uzyskaniu możliwości technicznych uczeń  ma obowiązek poinformować nauczyciela o trudności i przesłać rozwiązania do oceny.
          3. Prace określone przez nauczyciela jako sprawdzające/obowiązkowe podlegają ocenie. Zadanie to może mieć formę testu, quizu itp. Zakres, formę oraz kryteria oceny zadania sprawdzającego określa nauczyciel. Ocena za wykonaną pracę, może być w formie opisowej lub stopni (cyfrowo).
          4. Oceny bieżące są wyrażane cyfrą według następującej skali:
          celująca 6 cel
          bardzo dobra 5 bdb
          dobra 4 db
          dostateczna 3 dst
          dopuszczająca 2 dop
          niedostateczna 1 ndst
          4. Dopuszcza się dodawanie do oceny znaku „+" lub „-" przy powyższych ocenach.
          5. Sprawdziany pisemne będą oceniane według następujących kryteriów ogólnej
          punktacji zgodnej ze Statutem Szkoły:
          Ocena sprawdzian
          niedostateczny 0% - 40%