• Literki widzimy, głoski słyszymy...

• Gry i zabawy przygotowujące do nauki czytania i pisania:

Jak wspomóc dziecko w nauce czytania i pisania?

Jak_wspomoc.pdf

Zabawy dla dzieci wspomagające motorykę małą:

1. Nawlekanie korali, koralików, makaronu, guzików, przewlekanie sznurowadeł.

2. Malowanie farbami, stemplowanie i dziurkowanie.

3. Cięcie nożyczkami i żmudna nauka wycinania, w późniejszej kolejności cięcie po linii wycinanie konkretnych kształtów.

4. Kolorowanie i zamalowywanie obrazków w książeczkach do malowania, na wydrukach z komputera lub odrysowanych szablonach.

5. Obrysowywanie szablonów, rysowanie po śladzie, kalkowanie obrazków.

6. Przesypywanie ziaren, kaszy makaronu lub innych.

7. Lepienie, ugniatanie, wyklejanie z plasteliny, modeliny lub innych mas plastycznych.

8. Budowanie wieży i innych budowli konstrukcyjno-przestrzennych.

9.  Zawiązywanie sznureczków, zapinanie  guzików i suwaków.

10. Zabawy z piłką, kozłowanie, łapanie małej piłki do tenisa, zgniatanie miękkiej, małej.