• Zadania z wychowania fizycznego

• Pozostajemy w domu, ale nie są to ferie. Wykorzystajcie ten czas dla własnego rozwoju edukacyjnego, ale nie zapomnijcie o rozwoju fizycznym.

Większość czasu będziecie spędzać w domu, gdzie jest ograniczona przestrzeń. Jak wiecie człowiek dla zdrowia powinien się ruszać. Aktywność fizyczna wpływa również na funkcjonowanie naszego układu nerwowego czyli między innymi na nasz mózg, a co za tym idzie na Waszą naukę. Zachęcam Was do zadbania o odpowiednią dawkę ćwiczeń fizycznych nawet w domu.

Drodzy Uczniowie,

w wolnej chwili przeczytajcie proszę te dwa artykuły, linki poniżej:

Chciałabym, aby lektura ta dała Wam do myślenia i zmotywowała do podjęcia systematycznej pracy nad swoim ciałem.

Poza tym:

1. Polecam Wam również zainstalowanie na Waszych telefonach aplikacji do ćwiczeń fizycznych, np. "Trening deski", gdzie rozpisane są ćwiczenia deski na 30 dni. Aplikacja jest bezpłatna. Jeżeli ktoś znajdzie inną, równie ciekawą można polecić innym uczniom. Po powrocie do szkoły na zajęciach porozmawiamy o Waszych sukcesach treningowych. Będziecie mieli możliwość zaprezentować historię treningów, dla najlepszych będą bardzo dobre oceny.

2. Inną aplikacją lub pomysłem może być krokomierz - Endomondo lub Samsung Health. Aplikacje te rejestrują codzienną aktywność człowieka, warunkiem jest posiadanie telefonu przy sobie. Można podjąć wyzwania ze znajomymi lub globalne, zdobywać punkty, odznaki – najlepszych również nagrodzę ocenami.

3. Kolejna propozycja to Tabata, czyli trening interwałowy – możecie korzystać z gotowych propozycji z Internetu lub tworzyć własne zestawy ćwiczeń.

4. Można stworzyć własny autorski program ćwiczeń codziennych, realizować je codziennie w domu, a potem zaprezentować w szkole – to zadanie będę nagradzać oceną celującą.

Wybierzcie z tych propozycji to co Wam najbardziej odpowiada.

Życzę sukcesów i wytrwałości !!!