• Przedmiotowy System Oceniania klasy 4-8.

• PSO-Przedmiotowy System Oceniania -język angielski

Przygotowanie do zajęć:

Uczeń systematycznie odrabia zadania domowe, na lekcję przynosi podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyt w linijkę lub kratkę oraz przybory szkolne. Nieprzygotowanie do zajęć (brak zadań domowych,niegotowość do odpowiedzi) należy zgłaszać nauczycielowi na początku lekcji.

Uczeń,który nie miał podręcznika, zeszytu ćwiczeń lub zeszytu przedmiotowego zobowiązany jest do uzupełnienia brakujących zadań i notatek na następną lekcję.Nieobecni na lekcji uczniowie zobowiązani są do uzupełnienia brakujacych zadań i notatek.

Sprawności podlegające ocenie w klasach 4-8.

-mówienie

-czytanie

-rozumienie tekstu czytanego

-pisanie krótkiego testu

-znajomość pisowni,struktur gramatycznych

-znajomość słownictwa

-aktywność  na zajęciach

-praca w domu

Formy oceniania postępów ucznia w klasie 4-8:

ustne:

-rozmowy w parach lub małych grupach sprawdzające umiejetność komunikowania sięw określonych sytuacjach

pisemne:

-test sprawdzający umiejętność komunikowania się w określonych sytuacjach

-test sprawdzający umiejętność czytania,słuchania i pisania i znajomość gramatyki-po każdym rozdziale z podręcznika.

-kartkówka (do trzech lekcji wstecz)

-dyktando-raz w semestrze

-projekt-praca w grupie-raz w semestrze

-aktywność -ocenianie na koniec semestru na podstawie ilości zdobytych +  i -, prace domowe-sprawdzana na każdej lekcji a oceniana około 2-3 razy w semestrze.

Kryteria oceniania sprawdzianów i testów-system według WSO

niedostateczny-0%-40%

dopuszczający-41%-55%

dostateczny-56%-75%

dobry-76%-90%

bardzo dobry-91%-96%

celujący-97%-100%

Poprawianie ocen niekorzystnych

-uczeń ma prawo dopoprawienia tylko niedostatecznej z testu lub sprawdzianu

(w formie wyznaczonej przez nauczyciela,poprawa oceny powinna nastąpić w ciągu dwóch tygodni od daty oddania pracy).

-uczeń może poprawić ocenę niedostateczną ze sprawdzianu lub testu tylko raz

Do poniższego przedmiotowego oceniania dołaczony zostaje aneks z uwagi na przejście na tryb pracy zdalnej.

1.Wiedzę i postępy ucznia nauczyciel będzie monitorować poprzez wyniki ze sprawdzianów,kart pracy i prac domowych, wypracowań i zadań rozwiązywanych przez uczniów online.

2. Nauczyciel ocenia pracę uczniów w skali 1-6 lub za pomocą plusów i minusów.

3.Przy ocenie będą brane pod uwagę: wkład pracy,ilośc wykonywanych przez uczniów prac, zaangażowanie,systematyczność i przesyłanie prac na czas.

4.Prace domowe będą oceniane.

5.Prace pisemne lub wykonywane zadania wysyłane są do nauczyciela w określonym terminie.

Uczniowie są zobowiązani do pilnowania określonych terminów nadsyłania prac.

W przypadku niesamodzielnej pracy pisemnej (plagiat) ,praca nie zostanie oceniona.Uczeń musi napisać pracę jeszcze raz.

Sprawdziany i kartkówki odbywają się zdalnie (online) przez narzędzia lub platformy do tego przeznaczone.Nauczyciel przedmiotu informuje uczniów o terminie i sposobie napisania lub zaliczenia testu,sprawdzianu lub kartkówki z danej partii materiału.

Podczas lekcji zdalnej nauczyciel może oceniać zachowanie ucznia na lekcji: zarówno pozytywnie jak i negatywnie poprzez wpisanie oceny cząstkowej z zachowania.