• Przedmiotowe zasady oceniania z języka angielskiego na czas nauki zdalnej

• Drodzy uczniowie

·         W I sem. z języka angielskiego umiejętności i wiadomości będą sprawdzane ustnie lub za pomocą zadań ze słuchu. Oceny cząstkowe będą wyrażane opisowo lub cyfrowo (2-6 ). W II sem. z języka angielskiego umiejętności i wiadomości też mogą być sprawdzane ustnie lub za pomocą zadań wykonywanych na lekcji samodzielnie. Oprócz zadań ze słuchu, dzieci będą już rozpoznawać wyrazy i proste zdania w języku angielskim.

Oceniane też będzie zaangażowanie ucznia podczas lekcji, aktywność - może być ona wyrażona opisowo, np. poprzez pisemną pochwałę umieszczoną w Librusie lub plusik wpisany do dziennika (5 takich plusik nauczyciel zamienia na 5-tkę); podobnie brak zaangażowania w wykonywane zadania skutkuje wpisaniem informacji do dziennika opisowo, biorąc pod uwagę trudności ucznia, np. uczeń z orzeczeniem-specjalne potrzeby edukacyjne lub minus (5 takich minusów w II sem. nauczyciel zamienia na ocenę 1).

Uczeń ma obowiązek wywiązywać się z zadań prac na bieżąco, a wyznaczone prace odsyłać nauczycielowi na pocztę e-mail w wyznaczonym czasie.

Jeżeli z przyczyn niezależnych od ucznia praca nie może być wykonana, nauczyciel może zwolnić dziecko z danej pracy lub wyznaczyć inne zadanie.

Jeżeli pojawi się taka potrzeba umiejętności dziecka mogą być sprawdzane ustnie za pośrednictwem telefonu lub innego komunikatora w wyznaczonym czasie.