Ramowy plan dnia

7.00 - 8.30  Wspieranie rozwoju dziecka przez zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Praca indywidualna z dziećmi. Zabawy swobodne, spontaniczne, zabawy muzyczno- ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne.

8.30 - 8.45 Powitanie, zabawy integracyjne, przygotowanie do śniadania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych, wdrażanie zasad higieny, kulturalnego zachowania i estetyki.

8.45 - 9.00 Śniadanie Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania.

9.00 - 11.00 Zajęcia dydaktyczne w oparciu o program wychowania przedszkolnego, wyzwalające aktywność dzieci w różnych strefach rozwoju. Kształtowanie właściwej postawy społecznej w czasie zajęć i zabaw, stwarzanie sytuacji sprzyjających podejmowaniu inicjatywy przez dzieci. Zabawy integrujące grupę. Działania plastyczno – konstrukcyjne. Ćwiczenia ogólnorozwojowe doskonalące percepcję słuchową i wzrokową  oraz grafomotorykę. Zajęcia umuzykalniające, sprawnościowe i dodatkowe: język angielski, religia, rytmika.

11.00 - 11.45  Organizacja zajęć na świeżym powietrzu – gry, zabawy ruchowe, zajęcia przyrodnicze, wycieczki i spacery.

11.45 - 12.00   Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne.

12.00 - 12.30  Obiad. Wdrażanie zasad higieny, kulturalnego zachowania się oraz czynności porządkowych.

12.30 - 13.00  Odpoczynek poobiedni, słuchanie bajek, muzyki o charakterze relaksacyjnym. Zabawy według zainteresowań dzieci.

13.00 - 15.00  Zajęcia dodatkowe: w-f, korektywa. Zabawy wspomagające, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Zajęcia o charakterze edukacyjno – wyrównawczym. Wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką i literaturą.

15.00 - 15.30   Gry i zabawy ruchowe w sali gimnastycznej lub na placu zabaw.

15.30 - 17.00  Zabawy swobodne według zainteresowań, wynikające z własnej aktywności dzieci: konstrukcyjno – techniczne, tematyczne.  Czynności organizacyjne, porządkowanie gier, zabawek i sali.  Kontakty indywidualne z Rodzicami.