• PO z informatyki

• Przedmiotowe Ocenianie z informatyki w nauczaniu zdalnym

1. Oceniane są wyłącznie prace w formie pisemnej.

2. Kryteria ocen:

Punktacja:

100 % - 91 % punktów - bardzo dobry

90 % - 76 % punktów - dobry

75 % - 56 % punktów - dostateczny

55 % - 41% punktów - dopuszczający

40 % - 0 % punktów – niedostateczny

3. Formę pracy na ocenę wyznacza nauczyciel, dostosowując ją do możliwości uczniów.

4. Wszystkie prace wykonane w zeszycie lub na wybranej platformie można przesyłać w formie: skanu, zdjęcia, załącznika w edytorze tekstowym, arkuszu kalkulacyjnym itp.

5. Prace, które nie spełniają kryteriów na ocenę pozytywną mogą być poprawione poprzez ponowne wysłanie ich do nauczyciela  w ustalonym wcześniej terminie.

6. Gdy uczeń nie nadeśle pracy w wyznaczonym terminie otrzymuje bz - informację o braku wykonania zadania,

7. Taki brak należy nadrobić w najbliższym czasie lub po powrocie do szkoły.

8. Za zadania dodatkowe zlecane przez nauczyciela uczeń może otrzymać ocenę celującą.

Przedmiotowe Ocenianie z informatyki na zajęciach stacjonarnych

SPRAWDZIANY / KARTKÓWKI

Sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów może mieć formę sprawdzianu (zapowiedziany) lub kartkówki (zapowiedzianej lub niezapowiedzianej) obejmującej materiał z 2-3 ostatnich lekcji.

Jeżeli uczeń z powodu usprawiedliwionej nieobecności nie pisał sprawdzianu lub kartkówki, zobowiązany jest do zaliczenia materiału w ciągu 1 tygodnia od przyjścia do szkoły. Jeżeli tego nie zrobi, otrzymuje ocenę niedostateczną.

Konieczność poprawy każdej oceny niedostatecznej ze sprawdzianu (najpóźniej dwa tygodnie po otrzymaniu oceny, po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Jeden raz w semestrze, uczeń ma możliwość poprawy jednej oceny niekorzystnej dla ucznia. (po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

AKTYWNOŚĆ

Na zajęciach informatyki uczniowie mogą dostać + bądź - za aktywność (pracę na lekcji), gdzie:

+++ = ocena bardzo dobra

++-  = ocena dobra

+--  = ocena dopuszczająca

---  = ocena niedostateczna

Ponadto oceny wystawiane są za sprawdziany/kartkówki - praca zaliczona na:

100-97% = celujący

96-91% = bardzo dobry

90-76% = dobry

75-56% = dostateczny

55-41% = dopuszczający

40-0% = niedostateczny

Trzy razy w semestrze uczeń może zgłosić nieprzygotowanie do lekcji (brak podręcznika, pomocy do nauki).

KONKURSY

Udział w konkursie o zasięgu szkolnym nie gwarantuje końcowej oceny celującej z przedmiotu. Laureat konkursu szkolnego (klasowego) otrzymuje ocenę cząstkową celującą.
          Laureaci konkursów pozaszkolnych (międzyszkolnych, dzielnicowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich) uzyskują ocenę semestralną celującą.