• PO Informatyka

• SPRAWDZIANY / KARTKÓWKI

Sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów może mieć formę sprawdzianu (zapowiedziany) lub kartkówki (zapowiedzianej bądź nie) obejmującej materiał z 2-3 ostatnich lekcji.

Jeżeli uczeń z powodu usprawiedliwionej niebecności nie pisał sprawdzianu lub kartkówki, zobowiązany jest do zaliczenia materiału w ciągu 1 tygodnia od przyjścia do szkoły. Jeżeli tego nie zrobi, otrzymuje ocenę niedostateczną.

Konieczność poprawy każdej oceny niedostatecznej ze sprawdzianu (na dodatkowych zajęciach, najpóźniej dwa tygodnie po otrzymaniu oceny, po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Jeden raz w semestrze, uczeń ma możliwość poprawy jednej oceny niekorzystnej dla ucznia. (po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

AKTYWNOŚĆ

Na zajęciach techniki uczniowie mogą dostać + bądź - za aktywność (pracę na lekcji), gdzie:

+++ = ocena bardzo dobra

++-  = ocena dobra

+--  = ocena dopuszczająca

---  = ocena niedostateczna

Aktywność,  tj. zgłaszanie się do odpowiedzi, samodzielne rozwiązywanie zadań przy tablicy, na komputerze, pomoc innym uczniom, wykonywanie poleceń nauczyciela zgodnie z instrukcjami przekazywanymi w czasie lekcji, umiejętność wytłumaczenia sposobu rozwiązania zadania.

Ponadto oceny wystawiane są za sprawdziany/kartkówki - praca zaliczona na:

100-96% = bardzo dobry

95-81% = dobry

80-66% = dostateczny

65-46% = dopuszczający

45-0% = niedostateczny

KONKURSY

Udział w konkursie o zasięgu szkolnym nie gwarantuje końcowej oceny celującej z przedmiotu. Laureat konkursu szkolnego (klasowego) otrzymuje ocenę cząstkową celującą.
          Laureaci konkursów pozaszkolnych (międzyszkolnych, dzielnicowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich) uzyskują ocenę semstralną celującą.