• Zasady oceniania z informatyki

• Przedmiotowe Ocenianie z informatyki w nauczaniu zdalnym

1. Oceniane są prace w formie pisemnej i ustnej.

2. Aktywność może być oceniana na plusy i minusy, które potem zamieniane są na oceny.

3. Zasady poprawiania ocen są takie same jak w nauczaniu stacjonarnym.

4. Prace zlecone przez nauczyciela uczniowie przesyłają w wyznaczonym terminie lub rozwiązują w określonym czasie on-line.

5. Za zadania dodatkowe zlecane przez nauczyciela uczeń może otrzymać ocenę celującą.

6. W ocenie semestralnej będą brane pod uwagę: wkład pracy, ilość wykonywanych przez ucznia prac, zaangażowanie, systematyczność oraz przesyłanie prac na czas.

7. W przypadku wystąpienia problemów technicznych u ucznia, wszelkie kwestie są ustalane indywidualnie.

Przedmiotowe Ocenianie z informatyki na zajęciach stacjonarnych

SPRAWDZIANY / KARTKÓWKI

Sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów może mieć formę sprawdzianu (zapowiedziany) lub kartkówki (zapowiedzianej)  obejmującej materiał z 2-3 ostatnich lekcji.

Jeżeli uczeń z powodu usprawiedliwionej nieobecności nie pisał sprawdzianu lub kartkówki, zobowiązany jest do zaliczenia materiału w ciągu 2 tygodni od przyjścia do szkoły. Jeżeli tego nie zrobi, otrzymuje ocenę niedostateczną.

Konieczność poprawy każdej oceny niedostatecznej ze sprawdzianu (najpóźniej dwa tygodnie po otrzymaniu oceny, po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Jeden raz w semestrze, uczeń ma możliwość poprawy jednej oceny niekorzystnej dla ucznia. (po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

AKTYWNOŚĆ

Na zajęciach informatyki uczniowie mogą dostać + bądź - za aktywność (pracę na lekcji), gdzie:

+++ = ocena bardzo dobra

++-  = ocena dobra

+--  = ocena dopuszczająca

---  = ocena niedostateczna

Ponadto oceny wystawiane są za sprawdziany/kartkówki - praca zaliczona na:

100-97% = celujący

96-91% = bardzo dobry

90-76% = dobry

75-56% = dostateczny

55-41% = dopuszczający

40-0% = niedostateczny

Trzy razy w semestrze uczeń może zgłosić nieprzygotowanie do lekcji (brak podręcznika, pomocy do nauki).

KONKURSY

Udział w konkursie o zasięgu szkolnym nie gwarantuje końcowej oceny celującej z przedmiotu. Laureat konkursu szkolnego (klasowego) otrzymuje ocenę cząstkową celującą.
            Laureaci konkursów pozaszkolnych (międzyszkolnych, dzielnicowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich) uzyskują ocenę semestralną celującą.