• Zaproszenie na wieczornicę

            „Najlepszym lekarstwem dla człowieka

            jest drugi człowiek”

             

            Serdecznie zapraszamy na wieczornicę

            „Gadu, gadu nocą” opowiadającą o tym,

            jak budować dobre relacje.

             

            Odbędzie się ona w naszej szkole

            17 listopada 2022 r. o godz. 18.00.

             

            Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2

          • Ślubowanie klas I

            14 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

            W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, a następnie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

            Pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, a po burzy oklasków wrócili do swoich klas, gdzie czekały na nich słodkości, a także pamiątkowe dyplomy i legitymacje.

            Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

          • 11 listopada

            Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa.

            Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią.

            Klasa 0B zorganizowała występ wokalno - recytatorki pt. "Kocham Cię Polsko".

            W uroczystości wzięły udział dzieci z klas "0" oraz rodzice uczniów klasy 0B.

          • XXII Dzień Papieski

            16 października, jak co roku, miał miejsce Dzień Papieski.
            W tym roku odbywał się pod hasłem "Blask prawdy". Dniem wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II jest 22 października – data inauguracji pontyfikatu w 1978 roku.


            W związku z tym uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat Jana Pawła II, przygotowując plakat tematyczny: „Jak dobrze znasz naszego Patrona?”


            Powstały ciekawe, a często pełne humoru prace, które można obejrzeć w holu szkoły.


            Siostra Dorota Jórgowiak
            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac w galerii.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

            Dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. W tym dniu podkreślamy, jak ważna jest znajomość języków obcych. Głównym celem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności językowej i kulturowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.


            W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas 4 i 5 odgadywali z jakich krajów wywodzą się określone zwroty i dźwięki. Poza tym słuchali piosenek w różnych językach i nauczyli się śpiewać po angielsku znaną wszystkim piosenkę „Panie Janie”. Powtórzyliśmy nazwy krajów, ich stolice i flagi.


            Nasi uczniowie wiedzą, że warto uczyć się języków, bo one otwierają drogę do przyjaźni, wiedzy i świata.

        • Zaproszenie
          • Zaproszenie

            Szkolny Konkurs Literacki
             

            dla kl. 4-7

             

            „Najlepszym lekarstwem dla człowieka jest drugi człowiek”


            Celem konkursu jest wyłonienie szkolnych talentów literackich i dziennikarskich, a także uwrażliwienie na 
            kontakt z drugim człowiekiem i pokazanie, że prawdziwie i w pełni żyje się z ludźmi i dla ludzi.


            I ETAP: „Niezwykła rozmowa”
            Zapraszamy wszystkich uczniów kl. 4-7 do udziału w konkursie i przeprowadzenia rozmowy (wywiadu) z kimś, kto ma coś ważnego, mądrego do powiedzenia z powodu własnych przeżyć, doświadczeń, wykonywanego
            zawodu, hobby… Bądźcie otwarci i odważnie rozejrzycie się wokół w poszukiwaniu ciekawych rozmówców. Wywiad należy spisać i oddać swojemu nauczycielowi języka polskiego.


            II ETAP: „Niezwykłe spotkanie”
            Odbędzie się w szkole. Wezmą w nim udział uczniowie wytypowani przez nauczycieli – najlepsi z każdego poziomu. Będzie polegał na napisaniu pracy twórczej na wskazany temat.
            W ocenianiu prac w obu etapach wezmą udział wszyscy poloniści, biorąc pod uwagę 3 zasadnicze kryteria: kreatywność, staranność i poprawność.

            Terminarz:
            I etap – prace składamy u nauczycieli języka polskiego do 18.11.2022r.,
            ogłoszenie wyników 05.12.2022r.
            II etap – 06.02.2023r., wyniki 03.03.2023r. (po feriach)

            Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni najwyższymi ocenami z języka polskiego oraz nagrodami rzeczowymi. Liczymy także na to, że powstanie w ten sposób grupa twórczych humanistów, którzy zechcą się angażować w szkolne działania literacko-artystyczne.


            Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace
            Nauczyciele Poloniści SP2

          • My dorośli w relacji z dziećmi - zaproszenie na webinar

            Od zeszłego roku nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkół Uczących Myślenia” fundamentem dobrej, innowacyjnej edukacji jest relacja „dorosły – dziecko” – bez niej trudno mówić o skutecznej, efektywnej, bezpiecznej i przyjaznej edukacji. Relacja ta dziś jest jednak zupełnie inna niż 20-30 lat temu, co powoduje, że wielu dorosłych nie odnajduje się w tej rzeczywistości.

            Jesper Juul, duński psychoterapeuta, był prawdopodobnie pierwszym terapeutą, który wprowadził myślenie krytyczne do relacji „dorosły – dziecko”: zakwestionował wszystkie znane schematy, przekonania dotyczące tej relacji, wskazał szkodliwość naszego starego podejścia do dzisiejszych dzieci oraz zaproponował zupełnie nowe podejście, przyjazne dla tego nowego pokolenia.

            Pedagogika Jespera Juula doskonale łączy się założeniami projektu „Szkół Uczących Myślenia” i przyszedł już czas, abyśmu wszyscy ją poznali.

             

            • Jak dziś być dobrym rodzicem? Dobrym nauczycielem?
            • Czy moje dziecko jest szczęśliwe? Czy moi uczniowie są szczęśliwi?
            • Jak być dziś atrakcyjnym dorosłym dla swoich dzieci, uczniów?
            • Jak nawiązać dobre relacje z nastolatkami i dlaczego się buntują?
            • Jak być wiarygodnym, autentycznym dorosłym, który jest przewodnikiem dla swoich dzieci, uczniów?
            • Co powinno być ważniejsze dla dorosłego w relacji z dzieckiem – wsparcie w szkole, czy wsparciew edukacji?

            Dziś te pytania jeszcze bardziej proszę o dobrą, skuteczną odpowiedź. Dziś wspólnie przeżywamy pewnego rodzaju kryzys rodziny, kryzys relacji w szkole. Dlaczego?

            Więzi, relacje w domu i szkole uległy ogromnej zmianie. Rola rodziców i nauczycieli nie gwarantuje już automatycznego posłuchu, autorytetu, ślepego posłuszeństwa. Dziś trzeba bardziej znać, rozumieć swoje dzieci i uczniów, traktować je z godnością, partnersko.

            Jak to zrobić?

            O tym podczas webinaru 19.10.2022 r. o godzinie 18:30 opowiem nam pan Maciej Winiarek.

          • Każdy znaczek wspiera misję

            Szanowni rodzice, uczniowie i nauczyciele,

            informujemy, że na terenie naszej szkoły ruszył konkurs ogólnopolski “Każdy znaczek wspiera misję IV edycja”. Konkurs polega na dostarczeniu do szkoły znaczków z kartek lub listów. Znaczki muszą być wycięte z marginesem bezpieczeństwa tak, by nie uszkodzić “ząbków” znaczka. Znaczków nie można odklejać. Prosimy o dostarczenie ich do szkoły w podpisanej kopercie i włożenie do specjalnie oznaczonych pudełek, które będą znajdować się przed wejściem do szkoły. Znaczki misjonarze przekażą filatelistom w celu uzyskania funduszy na misję. W ramach konkursu można dostarczyć również stare telefony komórkowe, które należy przekazywać do koordynatorów konkursu. Telefony komórkowe po przekazaniu do referatu księży werbistów dostają “nowe życie” lub podlegają recyklingowi. Sprawne są przekazywane misjonarzom, a fundusze z recyklingu są przekazywane na potrzeby misji. Konkurs będzie trwał do końca kwietnia.

            Z góry dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

            Koordynatorzy konkursu:
            Elżbieta Zacharska
            Renata Salamon
            Renata Kowalska
            Olga Bochenek

          • Pielgrzymka do Częstochowy

            6 października (czwartek) uczniowie naszej szkoły wyruszyli na ogólnopolską pielgrzymkę Szkół Rodziny Jana Pawła II. Wyruszyliśmy z rana o 6:30 i było warto! Dzięki temu dojechaliśmy wcześniej i mogliśmy swobodnie odwiedzić i zobaczyć kościół i kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej ze słynną ikoną, przy której modlą się do Boga ludzie z całego świata. Potem byliśmy na spotkaniu muzyczno- słowno-młodzieżowym a po nim była Msza Święta na jasnogórskich błoniach, gdzie zebrało się Ok. 6000 uczniów ze 170 szkół. Po Mszy Świętej był czas wolny, aby pooglądać różne zakamarki jasnogórskiego sanktuarium(niektórzy zdecydowali się wejść na klasztorną wieżę i podziwiać piękne, jesienne widoki). W drodze powrotnej (jak to pielgrzymi czynią) zahaczyliśmy o jedną ze znanych sieci karczm, w której nabraliśmy sił na powrót do Warszawy. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z uczniami z całej Polski i modlić się za nas, uczniów, nauczycieli, pracowników i Rodziców w duchowej stolicy naszego kraju i w miejscu, gdzie patron naszej szkoły często szukał duchowego wsparcia i inspiracji. 

        • Uczennica SP2 w Senacie RP
          • Uczennica SP2 w Senacie RP

            Jasmina Płocharska, 7b, zgłosiła chęć i wzięła udział w młodzieżowych obradach Senatu RP - Gadce Senackiej, Dialogi Senackie, które odbywają się w pod patronatem Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w głównej sali posiedzeń senatu.

            Gadka Senacka to program kierowany do młodych ludzi którzy chcą się  zaktywizować w najciekawszych dla siebie tematach. Zeszłotygodniowy panel dotyczył zmian klimatycznych. Jasmina śmiało wzięła udział w parlamentarnej dyskusji wyrażając własne poglądy i zadając pytania panelistom. 

            Przed Jasminka możliwość wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach, związanych z tematyką równouprawnienia, praw ucznia, stresu w szkole itp. 

            Skrót wydarzenia w linku:

            https://m.facebook.com/watch/?v=624771199252346&extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharing

          • Muzyka i lekcja religii

            Ostatnio uczniów naszej szkoły odwiedzał na lekcjach religii kleryk Bartek, który rozeznaje swoje powołanie w Warszawskim Metropolitalnym Seminarium Duchownym. Podzielił się z uczniami swoim doświadczeniem Kościoła i życiem w seminarium oraz swoją pasją, którą rozwija od 3 klasy szkoły podstawowej - grą na trąbce. Kleryk Bartek pokazał budowę instrumentu, opowiedział jak wydobyć dźwięk (nie jest to takie łatwe), a także w każdej klasie dał mały koncert. Cieszymy się, że chciał nas odwiedzić i podzielić się swoimi pasjami z uczniami!

        • SkriLab - pracownia robotyki i druku 3D w naszej szkole
          • SkriLab - pracownia robotyki i druku 3D w naszej szkole

            Innowacyjne połączenie nauki i kreatywności

            SkriLab to nowoczesne materiały i pomoce dydaktyczne zgodne z podstawą programową 9 przedmiotów lekcyjnych. Jest to pakiet kompleksowych rozwiązań edukacyjnych z zakresu modelowania i druku 3D, robotyki oraz inżynierii.

            Od pierwszych lekcji informatyki uczniowie klas 5 konstruowali Skriboty. Jeszcze we wrześniu zostaną przeszkoleni nauczyciele. Oni też zyskają dostępdo Skrilab Academy.

            Planujemy aby nauczyciele otrzymali inspirujące narzędzia i treści podnoszące nie tylko atrakcyjność zajęć, ale także ich kwalifikacje zawodowe. Uczniowie odkryją, jak bardzo fascynująca może być nauka i przygotują się w praktyce na wyzwania przyszłego rynku pracy.

            Zaporaszamy do obejżenia galerii zdjęć z lekcji informatyki.

             

        • XII Festiwal Oświatowy
          • XII Festiwal Oświatowy

            17 września w Parku Czechowickim odbył się Piknik Naukowy i XII Festiwal Oświatowy. 

            „Dobry klimat. Dobre życie” -  to temat tegorocznego pikniku, który odbył się we współpracy z ursusowskimi placówkami oświatowymi i Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.
            W czasie jego trwania, Uczniowie z pomocą Nauczycieli, a także Rodziców, przygotowali atrakcje na stoisko szkoły. A co dokładnie się działo - zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii :))

            Piknik, pomimo nieidealnej pogody uważamy za udany!

          • XII FESTIWAL OŚWIATOWY DZIELNICY URSUS

            Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II

            serdecznie zaprasza

            nauczycieli, rodziców, uczniów oraz mieszkańców dzielnicy

            na XII Festiwal Oświatowy.

            (szczegóły na plakacie powyżej)

            Zapraszamy na nasze stoisko, na którym dla wspólnej zabawy i nauki zorganizowaliśmy:

            • tor przeszkód dla najmłodszych,
            • quizy, gry, łamigłówki i zadania o tematyce ekologiczne,
            • wyścigi samochodowe bez spalin,
            • przygotowywanie małych sadzonek, z których wiosną wyrosną kwiaty,
            • chrupanie sezonowych owoców,
            • produkcję ekoprzypinek,
            • ekoorkiestrę,
            • eksperymenty z przetwarzanie energii ze źródeł odnawialnych.
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II
      • 22 667 46 54
      • ul. Orłów Piastowskich 47 02-496 Warszawa Poland
      • w ciągu roku szkolnego: pn-pt: 7:30-15:30
      • p. Kinga Frankiewicz
      • p. Krystyna Zych-Włodarczyk p. Magdalena Grześczyk p. Magdalena Sobolewska
  • Galeria zdjęć

      brak danych