Szanowni Rodzice, informację o przydziale do klasy będzie można uzyskać od 24 lipca w sekretariacie szkoły.
Grupy przedszkolne 2023/24
Szanowni Rodzice, informację o przydziale do grupy będzie można uzyskać od 17 lipca w sekretariacie szkoły.
Wyprawka dla ucznia Zerówki.
- Piórnik – wyposażony w podpisane rzeczy: 2 ołówki miękkie HB, gumka, temperówka, nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami, klej w sztyfcie
- Pastele mokre (12 kolorów)
- Kredki BAMBINO grube drewniane (12 kolorów)
- Blok techniczny biały A4
- Blok techniczny kolorowy A4
- Blok techniczny kolorowy A3
- Blok techniczny biały A3
- Papier kolorowy A4
- Plastelina
- Pędzelki (gruby i cienki)
- Kubeczek do malowania farbami
- Farby akwarelowe (12 kolorów)
- Farby plakatowe (12 kolorów)
- Teczka na gumkę – 2 sztuki
- Chusteczki higieniczne wyciągane – 2 pudełka
- Chusteczki nawilżane – 2 opakowania
- Strój do ćwiczeń gimnastycznych (biała koszulka, ciemne spodenki, skarpetki) na zmianę w podpisanym worku, który dzieci zostawiają w klasie.
- Ubrania na zmianę w podpisanym worku, który zostaje w szatni.
- Buty na zmianę, kapcie na białej podeszwie w podpisanym worku (nie worek plecak).
- Podpisany bidon z wodą.
- Pudełko śniadaniowe z jedzeniem (do samodzielnej obsługi).
Prosimy o PODPISANIE wszystkich rzeczy dziecka.
Przedszkolaki już na wakacjach
Ostatniego czerwca swoje zakończenie roku miały dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły. Przez ten rok nauczyły się: liter, śpiewać, tańczyć, recytować, mówić po angielsku, co bez tremy zaprezentowały w przygotowanym programie artystycznym.
Zdjęcia natomiast ukazują, jak młodzi ludzie potrafią z sobą współpracować, mają dobre relacje i świetnie się bawią.
Dziewczynki i chłopcy wspólnie wyśpiewali, że "gdy wierzą w siebie, wszystko się uda, bo taka wiara uczyni cuda. Góry przenosi, głazy podnosi, skrzydeł dodaje ..."
Wspierające i zaangażowane wychowawczynie oraz współpracujący rodzice przyczynili się do tego, że przedszkolaki są już gotowe do pójścia do pierwszej klasy.
Ale najpierw WAKACJE:)
Powodzenia!!!
5
Nauczyciel uhonorowany
Nasz nauczyciel matematyki Pan Wojciech Puźmirowski otrzymał podziękowania i nagrodę Prodziekana ds. Rozwoju Wydziału Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej za duże zaangażowanie w projekt "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy".
Pan Wojciech i jego uczniowie z klas piątych brali aktywny udział w badaniach nad systemem zeszyt online.
Bardzo dziękujemy nauczycielowi i jego wytrwałym i ambitnym uczniom za pracę i godne reprezentowanie szkoły podczas współpracy z wyższą uczelnią. Trzymamy kciuki za Wasze twórcze postrzeganie matematyki w przyszłym roku szkolnym.
Pożegnanie Ósmoklasistów
W czwartek, 22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Uroczystości towarzyszyli Rodzice, Nauczyciele, delegacje młodszych klas, a także przedstawiciele Dzielnicy Ursus - Zastępy Burmistrza: p. Wiesław Krzemień oraz p. Kazimierz Sternik.
Pomimo tego, że niektórym uczniom ciężko było rozstać się ze szkołę, w której spędzili kilka lat, to wszystkim towarzyszyła radość z powodu zbliżających się, i zasłużonych, wakacji.
Za naszych Ósmoklasistów trzymamy kciuki, niech Wam się wiedzie podczas podejmowania nowych wyzwań!
I pamiętajcie, że nauka, to podróż, która twa całe życie...
45
Budżet Obywatelski
Gorąco zachęcamy do głosowania na stronie: https://bo.um.warszawa.pl w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, na projekty związane bezpośrednio z naszą Szkołą!
Głosy można oddawać do 30 czerwca.
Bieg szkolny.
Czwartek przed zakończeniem roku szkolnego był przedsmakiem wakacji.
Uczniowie klas 4-7 wzieli udział w biegu szkolnym. Na najszybszych, na mecie, czekały drobne upominki.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęc w galerii.
8
Piszą o nas w gazecie.
W czerwcowym numerze gazety URSUS można przeczytać dwa artykuły autorstwa nauczycielek naszej szkoły pani Magdaleny Grześczyk i pani Małgorzaty Plewy.
Zachęcamy do przeczytania. Egzemplarze gazety można znaleźć między innymi w przedsionku przy wejściu głównym do szkoły.
Innowacja pedagogiczna „Z ekologią na Ty” klasa 2d
Klasa 2d realizowała projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty” wspierający rozwój świadomości zachowań proekologicznych, w ramach działań na rzecz środowiska przyrodniczego i lepszej przyszłości.
Uczniowie wykonywali zadania z poszczególnych Modułów: Jestem Eko; Przyroda wokół nas; Rady na odpady; Eko zdrowie; Eko inspiracje; TIK w ekologii. Uczniowie doskonalili umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych. Kształtowali umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń. Rozwijali umiejętności tworzenia relacji, współdziałania, współpracy oraz samodzielnej organizacji pracy w małych grupach, w tym organizacji pracy przy wykorzystaniu technologii.
Uzyskaliśmy Certyfikat udziału w projekcie oraz każdy uczeń otrzymał Dyplom.
5
Z życia biblioteki - podsumowanie roku szkolnego 2022-2023
W bibliotece wiele się działo. W tym roku szkolnym biblioteka zorganizowała szereg konkursów i akcji bibliotecznych.
Były to następujące wydarzenia i działania:- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych pod hasłem: „Czytanie dla pokoju”
- Konkurs „Wymyśl hasło promujące bibliotekę”
- Dzień Postaci z Bajek
- Święto Pluszowego Misia
- Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika
- Akcja Walentynowa: „Randka w ciemno z książką”
- Lekcje biblioteczne
- Warsztaty czytelniczo-plastyczne
- Spotkanie autorskie z panią Joanną Olech
- Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023
- Konkurs „ W świecie utworów Aleksandra Fredry”
- Nowe książki w bibliotece
- Katalogowanie księgozbioru bibliotecznego w systemie e-biblio
- Zwrot podręczników
- Wspieranie działań bibliotecznych przez wolontariuszy
- "Strefa relaksu" w bibliotece
Nasi uczniowie chętnie odwiedzali bibliotekę. Konkursy i akcje biblioteczne cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych małych i dużych czytelników.
Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki w nowym roku szkolnym 2023/2024.
Nauczyciele bibliotekarze
69
Zwiedzanie Krakowa, Wieliczki i Ojcowskiego Parku Narodowego - niezapomniana wycieczka uczniów klasy 3d!
W dniach 14-16 czerwca uczniowie klasy 3d mieli okazję wziąć udział w trzydniowej wycieczce, która była pełna niezapomnianych przygód i odkryć. Zwiedzili trzy wspaniałe miejsca: Kraków, Wieliczkę i Ojcowski Park Narodowy.
Pierwszym przystankiem był urokliwy Kraków, gdzie dzieci miały okazję podziwiać zabytki i piękno tego historycznego miasta. Spacerując po Wawelu i Starym Mieście, uczniowie odkrywali tajemnice przeszłości, a także wzięli udział w fascynujących lekcjach historii.
Kolejnym punktem programu była Kopalnia Soli "Wieliczka", gdzie uczniowie z podziwem obserwowali oszałamiające korytarze i komory wyrzeźbione w soli. To niesamowite miejsce zapewniło im wspaniałe doświadczenia i nowe perspektywy na historię górnictwa solnego.
Ostatnim przystankiem wyprawy był piękny Ojcowski Park Narodowy. Spacerując po parku, uczniowie mieli szansę podziwiać malownicze krajobrazy, unikalne formacje skalne i tajemnicze jaskinie. Bliskość natury pozwoliła naszym uczniom doświadczyć jej piękna i uzmysłowić sobie, jak ważne jest jej zachowanie.
Ta trzydniowa wycieczka była nie tylko doskonałą okazją do nauki i odkrywania nowych miejsc, ale także do rozwijania samodzielności i pewności siebie naszych uczniów. Dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie bycia z dala od rodziców na tak długi czas, co było ważnym krokiem w ich rozwoju osobistym.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom uczniów za ich ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji tej wycieczki. Bez Waszego wsparcia ta niezapomniana przygoda nie byłaby możliwa.
Uczniowie klasy 3d z pewnością będą wspominać te dni z uśmiechem na twarzach.
Byliście wspaniali!
24
Kreatywna Biesiada u WARSA i SAWY
6 czerwca pięcioro uczniów z klas 4c i 6b wzięli udział w 38. „Kreatywnej biesiadzie u WARSA i SAWY. WARS i SAWA naukowo i sportowo", której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 158 z ul. Ciasnej.
Celem Biesiady było zapoznanie nauczycieli ze sposobami pracy z uczniami uzdolnionymi, wymiana doświadczeń w zakresie ich wspierania oraz propagowanie idei tutoringu rówieśniczego jako formy rozbudzania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień.
Wydarzenie miało charakter pikniku edukacyjnego, podczas którego uczniowie mogli korzystać z różnych punktów dydaktycznych: robotyki, doświadczeń chemicznych i fizycznych, quizów matematycznych i językowych, a także kąciku przyrodniczego i stolarni. Wśród atrakcji były także szachy, warcaby, piłkarzyki, malarstwo oraz zajęcia taneczne.
Sadzimy zieleń
W kwietniu zakończyliśmy pierwszy etap ogólnoszkolnej akcji Sadzimy zieleń na terenie naszej szkoły. W akcję zaangażowało się wiele klas z naszej szkoły. Zebraliśmy fundusze na zakup roślinności. Udało się nawiązać współpracę z ekspertem od terenów zielonych. W ostatnich dniach kwietnia klasa 7a wraz z wychowawcą oraz przedstawiciele klasy 1b z wychowawcą zasadzili przed szkołą sadzonki hortensji. Uczniowie opiekują się nowymi nasadzeniami, podlewając roślinność w upalne dni.
15
„Stolice europejskie” - projekt klasy 2c
Klasa 2C wzięła udział w interesującym projekcie, który przyczynił się do pogłębienia wiedzy uczniów na temat stolic europejskich.
Klasa została podzielona na sześć grup, a każda z nich wylosowała zarówno nazwę dla swojej drużyny, jak i stolicę europejską.
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!!!
ŚWIETNA ROBOTA!!!
A oto fotoreportaż z projektu.
43
Podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Charytatywnego „Dzieci — Misjom”
„Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat”
- Phil Bosmans
Zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Charytatywnego „Dzieci — Misjom”.
Po przeliczeniu znaczków oraz telefonów ogłaszamy, że w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Charytatywnego „Dzieci — Misjom” wzięło udział 20 placówek z całej Polski. Zebraliśmy wspólnie 450699 znaczków oraz 327 telefonów. To wielki sukces!
Najwięcej znaczków zebrało Przedszkole Małych Odkrywców w Piaskach, a najwięcej telefonów komórkowych Szkoła Podstawowa nr 381 w Warszawie.
Nasza szkoła zebrała 66 telefonów i 5649 znaczków. Najwięcej znaczków zebrała Aleksandra Chwała z klasy IIa.
Brawa wielkie dla wszystkich i serdeczne podziękowania za udział w akcji.
Dziękujemy naszemu patronowi Referatowi Misyjnemu Księży Werbistów za wsparcie w postaci nagród dla placówek. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców w naszej szkole, która ufundowała wysłanie przesyłek z nagrodami. Nagrody zostały wysłane pocztą.
Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach wolontariatu w naszej szkole i nie tylko. Czasem nie potrzeba wiele, aby zrobić wiele dobra.
Szkolne Koło Wolontariatu
Świetlica Szkolna
Warsztaty na Dzień Dziecka
Od 29 maja do 14 czerwca odbywają się w naszej szkole warsztaty dla wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych.
Oddziały przedszkolne i klasy 1 – 6 tworzą latawce lub szybowce.
Klasy 7 – 8 robią doświadczenia fizyko – chemiczne.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.
19
Dzień otwarty w Miasteczku Ruchu Drogowego przy SP14
Zajęcia na Miasteczku Ruchu Drogowego są świetną okazją by rozpocząć nowy rok szkolny z kartą rowerową
W sobotę 3 czerwca w godz. 10.00-13.00 odbędzie się dzień otwarty „Miasteczka ruchu drogowego”. Wydarzenie organizuje Delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ursus na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10.
Zajęcia poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji - obejmować będą:
• doskonalenie jazdy na rowerze,
• instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami,
• złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej (dotyczy uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 10 lat).
Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej.
Pamiętajcie o kaskach ochronnych na rower!
Wszystkim zdającym egzamin życzymy powodzenia!
Archiwum