Gratulujemy!
Zima w Mieście 2025
Prosimy o dostarczenie wydrukowanych kart kwalifikacyjnych na akcję Zima w mieście z potwierdzeniem opłaty za wyżywienie i opieki do oznaczonego pudełka, które znajduje się w sekretariacie do dnia 15.01. Godziny pracy sekretariatu pn.-pt. 07:30-15:30
Nowe szafki na I i II piętrze lewego skrzydła szkoły
Po powrocie do szkoły z przerwy świątecznej będą na Was czekały nowe szafki ufundowane przez Radę Rodziców. Te kilka klas, które jeszcze nie miały miejsca do przechowywania swoich podręczników, otrzymają kluczyki do szafek 2 i 3 stycznia 2025 r. Dystrybucję kluczyków będzie koordynowała pani Dorota Mielniczuk wraz z wychowawcami klas.
Poniżej zdjęcia nowych szafek i kilka szalonych inspiracji na ich urządzenie.
„To już 80-te Boże Narodzenie w naszej szkole”
W tym roku szkolnym przedstawienie odbyło się według scenariusza "Betlejemska dobranocka" na podstawie opracowania ks. Jan Paszulewicza. Nowonarodzonego w szopce odwiedzali bohaterowie bajek, m.in. Kopciuszek, Smerfetka, Pinokio, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Stary Rybak, a nawet Pszczółka Maja. Przynosili Jezusowi dary, a nam przypominali o wartościach, którymi zawsze warto się kierować.
11
SZKOŁA W PROJEKCIE Z OKAZJI 80. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym projekcie zorganizowanym przez Dom Kultury „Miś” z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
W ramach projektu młodzież miała okazję:
- Odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznali historię bohaterów walczących w powstaniu,
- Uczestniczyć w spotkaniu w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, zgłębiając losy warszawiaków wypędzonych ze stolicy,
- Spotkać się z historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej, który opowiedział o życiu ludności cywilnej podczas powstania,
- Wziąć udział w warsztatach literackich w Domu Kultury „Miś”, gdzie uczyli się warsztatu pisarskiego i tworzyli własne prace o tematyce powstańczej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom za pełne zaangażowanie w tak inspirującym przedsięwzięciu, dociekliwe pytania i wspaniałą współpracę przy tworzeniu niezwykłych prac literackich!
Szkolni koordynatorzy projektu Irena Drągowska, Ewelina Kiryk
2
KONKURS CZYTELNICZY
Zapraszamy uczniów klas trzecich do udziału w konkursie czytelniczym.
W tym roku konkursu przebiega pod hasłem POZNAJEMY LEGENDY WARSZAWSKIE.
Pierwszy etap konkursu odbędzie się w lutym, w szkołach macierzystych.
Więcej informacji na stronie naszej szkoły w sekcji: Konkursy w naszej szkole.
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Dziękujemy wszystkim za udział w świątecznym kiermaszu, który odbył się 10 grudnia 2024 roku w naszej szkole.
Każda klasa przygotowała unikalne dekoracje bożonarodzeniowe nawiązujące do obchodów 80-lecia naszej szkoły – ich centralnym elementem była ozdoba z motywem „80”, która została zawieszona na jubileuszowym drzewku.
Na kiermaszu obowiązywała szkolna waluta – „gołąbek”, a słodkie wypieki oraz napoje można było nabyć w „Słodkiej Kawiarence”, zorganizowanej przez Radę Rodziców.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, a także tym, którzy wzięli w nim udział. Wspólnie stworzyliśmy świąteczną atmosferę pełną radości i integracji!
30
Relacja z uroczystości pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych oraz obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia
W poniedziałek, 25 listopada 2024 roku, w naszej szkolnej bibliotece odbyła się niezwykła uroczystość łącząca dwa szczególne wydarzenia – pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych oraz obchody święta wszystkich miłośników pluszowych misiów, czyli Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Ceremonię rozpoczęto od serdecznego powitania przez panie bibliotekarki, które opowiedziały o znaczeniu książek i biblioteki w życiu każdego ucznia. W pierwszej części wydarzenia świętowano Dzień Pluszowego Misia. Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci głośne czytanie książki o przygodach misiów, które wzbudziło wiele radości i ciekawości wśród młodych słuchaczy. Potem odbyła się krótka lekcja biblioteczna, podczas której uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz lokalizację książek odpowiednich dla ich wieku.
Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą dbały o książki i często odwiedzały bibliotekę. Uczniowie wszystkich sześciu klas pierwszych oficjalnie zostali wprowadzeni w świat czytelnictwa.
Każdy uczeń na zakończenie uroczystości otrzymał słodki upominek, którego zakup ufundowała Rada Rodziców, a także oryginalną, pamiątkową zakładkę do książek. Dodatkowo dzieci mogły cieszyć się kolorowankami z motywem czytających misiów, które były idealnym dopełnieniem dnia pełnego wrażeń.
Uśmiechy na twarzach pierwszoklasistów świadczyły o tym, że wydarzenie było dla nich nie tylko edukacyjnym, ale i radosnym przeżyciem. To wspaniały początek ich przygody z książkami i biblioteką szkolną.
68
Świąteczne Ozdoby na 80-lecie Szkoły
Klasy 1–8 wzięły udział w tworzeniu wyjątkowych ozdób na choinkę, nawiązujących do obchodów 80-lecia naszej szkoły.
Każda ozdoba zawierała unikalny element z motywem „80”. Gotowe ozdoby zostały zawieszone na szkolnym, jubileuszowym drzewku, tworząc niepowtarzalną świąteczną atmosferę.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii z tymi niezwykłymi pracami!
22
Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole
W ubiegły piątek 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na odwiedziny specjalnego gościa, jakim był św. Mikołaj wraz z przemiłą Elfką i swoimi pomocnikami.
Nasz gość nie zawiódł dzieci. Został powitany wierszykami i piosenkami. Po rozmowach nadszedł najważniejszy moment wizyty – Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom cukierki oraz wspaniałe prezenty. Uśmiech nie schodził z twarzy uczniów przez cały dzień.
Dzieci zaprosiły miłego gościa w odwiedziny za rok.
Dziękujemy za tę wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki temu spotkaniu jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Rozpoczęliśmy wyjątkowy projekt „Szkoła w sąsiedztwie”
Uczniowie klas 6D i 7C naszej szkoły mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Fundacji Pole Dialogu. To pierwsze z wielu spotkań w ramach projektu „Szkoła w sąsiedztwie”, który potrwa aż do maja 2025 roku. Projekt ten, realizowany wspólnie z fundacją zajmującą się edukacją obywatelską, obejmie szereg działań, których zwieńczeniem będzie uroczyste odsłonięcie muralu stworzonego przez naszą młodzież.
W trakcie projektu uczniowie będą pracować z mentorem wspierającym działania szkoły. Rozpoczniemy od stworzenia diagnozy lokalnej, która stanie się podstawą do projektowania muralu. W kolejnych miesiącach odbędą się:
- Spacer edukacyjny śladami warszawskich murali, połączony z lekcją wprowadzającą do tematyki muralu i sztuki publicznej.
- Warsztaty z ekspertem od murali, w ramach których uczniowie dowiedzą się, jak wygląda proces projektowania i tworzenia muralu.
- Projektowanie muralu w oparciu o diagnozę lokalną i pomysły młodzieży.
- Przygotowanie miejsca oraz malowanie muralu, które zakończy się uroczystym odsłonięciem dzieła.
Jest to dla nas szczególnie wyjątkowe wydarzenie, ponieważ nasza szkoła została wybrana jako jedna z dwóch warszawskich placówek do udziału w projekcie spośród aż 17 szkół, które zgłosiły swoje kandydatury.
Szkolnymi opiekunami projektu są Panie Joanna Urbańska, Justyna Walkiewicz-Przerwa i Marta Werner.
Na bieżąco będziemy informować społeczność szkolną o postępach w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.
Zapraszamy do śledzenia naszych działań i wspólnego przeżywania tej artystycznej przygody!
23
Wieczornica 2024
W czwartkowy wieczór 28 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się wieczornica pt. „Lubię, gdy grają wspomnienia”. Wydarzenie to rozpoczęło obchody 80-lecia szkoły, która powstała 1 lutego 1945 r.
Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i głosów byłych nauczycieli i dyrektorów. Słuchanie wspomnień ludzi, którzy przez lata tworzyli tę szkołę, było wzruszającym przeżyciem. Piękna muzyka, światło oraz wrażliwość i zaangażowanie występujących stworzyły niepowtarzalny nastrój. Dzieje się tak zresztą od lat, bo wieczornice w „Dwójce” mają swoją ponad dwudziestoletnią tradycję. Co roku gromadzą rodziców, nauczycieli i uczniów na szkolnym korytarzu zmieniającym się na chwilę w profesjonalną scenę teatralną.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
10
Ciszaki dla Pierwszaków
Czy Wy wiecie, kim są Ciszaki?
W ramach Tygodnia promowania wartości, Wolontariat szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali akcję „Ciszaki dla Pierwszaków".
Ciszaki to są małe, kolorowe stworki, które pomagają uczniom klas pierwszych w zaadaptowaniu się w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 własnoręcznie wykonali i wręczyli Ciszaki swoim młodszym kolegom oraz koleżankom rozpoczynającym przygodę z nauką w naszej szkole.
Tworzyliśmy Ciszaki w ramach zorganizowanych w szkole warsztatów oraz samodzielnie, w domu. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna. Cieszy fakt, że pomysł wykonania kolorowych stworków przypadł do gustu uczniom oraz rodzicom. Współtworzyli oni Ciszaki ze swoimi dziećmi oraz robili je samodzielnie.
Pierwszaki są bardzo zadowolone i podobno troskliwie opiekują się Ciszakami.
5
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Doświadczeni wolontariusze opowiadali o swojej pracy na rzecz innych młodszym kolegom. Była możliwość zadawania pytań oraz zapisania się kandydatów do Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Wolontariusze przygotowali dla uczestników wydarzenia zdrowy poczęstunek- pyszne mandarynki.
1
Media społecznościowe a ludzki mózg, fundacja Dbam o Mój Zasięg
Co powinniśmy wiedzieć?
Uczymy naszych uczniów i uwrażliwiamy ich w temacie wpływu nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych na ich mózgi. My dorośli często też nie zdajemy sobie sprawy jakie mechanizmy są wykorzystywane przez dostawców mediów społecznościowych.
Jeśli nie wiesz czym jest efekt FOMO, jakie neuroprzekaźniki są uwalniane przez "lajki" lub co nowe komentarze i powiadomienia maja wspólnego z hazardem, ta lektura jest dla Ciebie, (link pod zdjęciem).
Dzień Wolontariusza
Bez Was świat nie miałby tylu barw.
Archiwum
Kalendarz
brak danych